Beachvolleybaltoernooi kent een Johan Boskamp is de inspirator van Beveren Roy Gijsel boekt beste prestatie van het jaar 32 Maandag 13 juli 2009 W Bruënaar Lennen Jonker (rechts) vormde zaterdag een winnend duo met Thomas Meijboom (links) op het strand bij Zoutelande. Het gelegenheidsteam won in de finale van Sven de Vries (midden) en Dirk van der Linde (niet zichtbaar). foto Lex de Meester Van der Meet boekt zege in Zevenbergen ZEVENBERGEN - Tennisster Angeli- que van der Meet uit 's-Heer Abts- kerke heeft bij een tweesterren A-toernooi in Zevenbergen de fina les bij het enkel- en dubbelspel ge wonnen. In de enkelspelfinale won Van der Meet van Bernice van de Velde in drie sets: 6-2 4-6 6-3. Met Van de Velde won ze ook het dubbelspel van Anne Luijpen/Inge Spronk: 6-2 6-3. Walcherse triatleten sterk in Frankrijk MIDDELBURG - Vier Walcherse triat leten waren succesvol bij een wed strijd over de olympische afstand in Charleville-Mezière (Noord- Frankrijk). Remy Vasseur eindigde na 1500 meter zwemmen, 40 kilo meter fietsen (met veel klimmen en dalen) en 10 kilometer lopen als 11e in 2.11. Leon Jacobse werd 13e in 2.14, Floris Jan Koole 19e in 2.18 en Hannuel Kramer 44e in 2.22. Er deden 250 atleten mee. Veertiende plaats voor motorcrosser in WK-wedstrijd MX 3. door Herman Heuvink OREHOVA vas - Motorcrosser Roy Gijsel uit Heikant heeft een veer tiende plaats behaald tijdens de Grote Prijs van Slovenië in de klas se MX 3. De WK-wedstrijd werd verreden op het circuit van Oreho- va Vas, gelegen in de buurt van Maribor. Gijsel was in jubelstemming want hij zette zijn beste prestatie van dit jaar neer. „Het ging super. Het was jammer dat ik in de tweede man che met een concurrent in aanva ring kwam, want anders had er ge heid in beide manches een toptien klassering in gezeten." In de kwalificatie realiseerde Gijsel een dertiende tijd. In de eerste manche ging hij met de beste rij ders mee, waarna de Heikantenaar in een gevecht om de tiende plaats verwikkeld raakte. Die wist de Ka- wasaki-rijder tot aan de finishvlag vast te houden. In de tweede manche streed Gijsel rondenlang op de negende plaats. Na een aanvaring met een tegen stander ging hij onderuit, waarna hij zich terugvond op een vijftien de plaats. Het duurde enkele ron den voordat de Zeeuws-Vlaming weer in het juiste ritme was geko men. Gijsel was uiterst tevreden dat hij een twaalfde plaats in het eindklassement bemachtigde. De 18-jarige scholier is in de stand opgeklommen naar een zestiende plaats met 72 punten. De ranglijst wordt aangevoerde door de Franse Suzuki-rijder Pierre Renet. Die won niet alleen in Slovenië, maar hij nam ook de leiding in het klas sement over van zijn landgenoot Vanni. Renet heeft 336 punten. Gij sel blijft in het voormalige Joego slavië, want de volgende wedstrijd is in het Kroatische Mladina. Jonathan Constancia mag binnenkort stage lopen bij Belgische club. door Peter van Kouteren CLINGE - Na twee tegenvallende sei zoenen gloort er in Beveren weer hoop op betere tijden in de Bel gische tweede klasse. Met Johan Boskamp als grote inspirator is de club een andere weg ingeslagen, waarin vooral plaats is ingeruimd voor jonge spelers. „Ik wil gewoon laten zien wat de mogelijkheden zijn", vertelde de trainer na de 8-o-zege in Clinge. Beveren sloot daarmee een inten sieve eerste trainingsweek af, waar in meteen duidelijk werd dat ook de trouwe aanhang weer gelooft in een revival. In Clinge waren opval lend veel aanhangers in de blauw-gele clubkleuren en scan deerden supporters na afloop de koosnaam van de trainer: 'Bossie, Bossie'. De doorgewinterde Bos kamp genoot ervan, liet het nau welijks merken en benut de eerste weken van de oefencampagne om zijn spelersgroep naar zijn hand te zetten. De groep van dertig man wordt in de komende weken da nig uitgedund, waarna er plaats is om de selectie op diverse plaatsen aan te vullen tot een groep waar mee in de Belgische tweede klasse een rol van betekenis kan worden gespeeld. „Ik wil gewoon nog eens laten zien wat de mogelijkheden zijn", zei Boskamp. „Wij kunnen het ook met Belgische spelers." De trainer bevestigde dat Jonathan Constancia, die jeugdspeler was in de tijd dat Boskamp-hoofdtrainer was bij AA Gent, binnenkort op stage mag komen. Met Kristof Snel- ders en Pieter Collen heeft Bos kamp al twee spelers met een Gent-verleden binnengehaald. Zij moeten met hun ervaring in het veld een verlengstuk van de trai ner vormen. Hoewel het nog maar de eerste oe fenwedstrijd was, werd in Clinge meteen duidelijk dat Beveren veel eerder dan in de voorbije jaren druk naar voren wil geven. Bos kamp coachte zijn ploeg in dat op zicht nadrukkelijk. „Zet vast, zet vast", klonk het geregeld langs de lijn. „Blijf nou staan, niet teruglo pen!" En tegen linkerflankspeler Otismane Traoré, die voor twee jaar is vastgelegd: „Doorschuiven. Zo ja, comme qa." De trainer zei tevreden te zijn over de vorderingen gedurende de eer ste week. „Ik ben gelijk begonnen met positiespelletjes. Ze zijn ge wend geweest om terug te lopen, maar ik wil dat we veel eerder druk zetten. Als iedereen zijn werk doet, komt elke tegenstander in de problemen. Alleen: de ene pikt het snel op, een ander nooit. Bij momenten heb ik vandaag wel al goeie dingen gezien." Johan Boskamp wil met Beveren weer een rol van betekenis spe len in de tweede klasse. Over het oefenduel met Clinge (0-8) is de trainer tevreden. Boskamp liet in Clinge 21 spelers opdraven en zag zijn ploeg in bei de helften vier keer scoren. Clinge, dat voor deze wedstrijd drie keer getraind, kon in aanvallend op zicht in tegenstelling tot andere ja ren weinig gevaar stichten. Slechts Lorenzo Denti kreeg in de tweede helft een kans de eer te redden, na dat doelman Erwin Lemmens een terugspeelbal in zijn voeten schoof De jonge spits schoot van schrik naast het doel van de Bel gische goalie. De zondag-vierde klasser hield in beide helften twin tig minuten stand. De fraaiste tref fer kwam op naam van Wesley Vanbelle, die halverwege de eerste helft met een ziedend schot van af stand voor 0-2 tekende. Clinge-Beveren 0-8 (0-4). 20. Jasper Vermeerbergen 0-1, 23. Wesley Vanbel le 0-2, 28. Stijn de Wilde 0-3, 41. Na than d'Haemers 0-4, 65. Sidy Ceesay 0-5, 67. Pieter Vervaet 0-6, 73. Pieter Vervaet 0-7, 85. Sidy Ceesay 0-8. Scheidsrecher: H. Atmac (Terneuzen). Aantal toeschouwers: 700.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66