'Duitse degelijkheid Vlaamse traumaheli blijft regio bedienen UITVERKOOP juni/juii op maandag geopend vanaf 13.00 uur DELSCHER. Gel Zeshonderd jutters voor een goed doel Gregoriusspeld voor trouw koorlid Hulst 12 I Maandag 13 juli 2009 Sala en Lonink boos over kritiek op inzet van Vlaamse dienst. door Conny van Gremberghe oostburg - De burgemeesters Jaap Sala van Sluis en Jan Lonink van Terneuzen hebben met een ge zamenlijke actie ervoor gezorgd dat Zeeuws-Vlaanderen toch een beroep kan doen op de traumaheli kopter van de Medisch Dringende Hulpverlening uit Brugge. De Nederlandse instanties stelden recentelijk vraagtekens bij de uit rusting van de Vlaamse dienst. De communicatiemiddelen aan boord zouden niet voldoen aan de Neder landse normen. „En daarom vonden ze in Rotter dam dat heel Zeeuws-Vlaanderen maar door de traumahelikopter uit Rotterdam zou worden be diend en wanneer die niet inzet baar zou zijn, dan moest de heli kopter uit Nijmegen maar ingezet worden. Dat is natuurlijk onzin nig. We hebben dan ook onmid dellijk samen actie met succes on dernomen." De Brugse heli (de MUG-helikop- ter) wordt al sinds 1994 in Zeeuws-Vlaanderen ingezet bij ca lamiteiten. Sinds minister Els Borst in 1999 de traumazorg in Ne derland organiseerde en koppelde aan academische ziekenhuizen en de ANWB rijzen er op gezette tij den bezwaren tegen de inzet van de MUG. Lonink: „Élke keer als er een nieuwe leidinggevende of in specteur aantreedt, krijgen we met dit soort oprispingen te maken." Lonink en Sala vinden dat Wim van Gelders commissie voor de grensproblematiek zich maar eens over deze kwestie moet buigen. Dorp vraagt om meer controle op hardrijden SLUISKIL - De politie gaat in Sluis kil vaker controleren op hardrij den. De dorpsraad heeft daarbij de politie op aangedrongen. Vooral op Kanaalzicht en de Kanaalweg, alsmede in de Drostlaan wordt vaak te hard gereden. Extra contro le op de eerste twee wegen met een 50-kilometerregime is toege zegd. Op de Drostlaan, waar 30 km mag, zijn controles moeilijk uit te voeren voor de politie. Aanwas brugklassers groeit ondanks krimp HULST - Het Reynaertcollege in Hulst verwelkomt na de zomerva kantie veertig brugklassers meer dan waarop was gerekend. Leerlin genprognoses gaan in Oost-Zeeuws-Vlaanderen uit van daling, maar de streekscholenge meenschap merkt daar weinig van. Volgens de schoolleiding trekt de school door zijn goede reputa tie meer leerlingen van buiten de regio. Dit schooljaar sloot de school af met slagingspercentages van 98 en 99 procent. Grote Markt 11-13 4461 AG Goes Sinds een maand of vier heeft de vierjarige Brenda er een prachtig zusje - Michaëla - bij. Daarmee is een droom van de kleuter uitgeko men, tot grote vreugde van haar papa en mama. Maar, zo na een kwart jaar moet haar toch iets van het hart. Het is Brenda duidelijk geworden dat er geen verloskundi ge meer komt, dus kan ze er nu 'Ik geloof toch, dat ik wat te veel mensen naar rechts heb gestuurd' Toertochtorganisator k<> de Regt Sas worstelt met tekort aan vrijwilligers SAS van gent - Welzijnsorganisa tie Aan Z worstelt in Sas van Gent met een tekort aan vrijwilligers. De bezorging van de warme maal tijden aan ouderen dreigen in het geding te komen. Aan Z is een campagne begonnen om de uitge dunde bezorgerspool weer te ver sterken. Mensen die beschikken over een auto en een uurtje of wat vrije tijd worden verzocht zich te melden bij Aan Z; 0115-563015. Rommelmarkt voor Leger des Heils terneuzen - Het Legers des Heils in Terneuzen houdt zaterdag 18 juli een rommelmarkt op het Ma joor Bosshardtplein in de Terneu- zense binnenstad achter het Schel- detheater. Spullen voor de markt kunnen de komende dagen bij het leger in de Dijkstraat worden afge geven. De markt begint zaterdag om 10 uur. Naast rommel worden er ook koffie, wafels en broodjes aangeboden. Kinderen vinden granaathuls bij spelen PHILIPPINE - Het Explosieven Oprui- mings Commando (EOC) heeft za terdag een granaathuls opgehaald die eerder door kinderen in de Laureijnestraat in Philippine was gevonden. De kinderen waren met een metaaldetector op zoek naar muntjes en troffen een 25-ponder aan in de grond. Onderzoek van de dienst wees uit dat het om een lege huls bleek te gaan. De fraaie Mercedes sportcabriolets 190 SL uit de jaren zestig worden nauwgezet bekeken. Tip? redac.tie@pzc.nl wel over praten. „Mama, fijn hè, dat die gekke verloskundige niet meer komt?" Mama keek verwon derd op: „Hoezo, die gekke verlos kundige?" Dochterlief antwoordde: „Gewoon, elke keer voordat ze Michaëla's hartje beluisterde, deed ze gel op je buik. Maar dat hoort daar toch niet? Dat hoort in je haar!" BRESKENS - Bijna 600 gasten kwamen zaterdag naar het strandjuttersfeest bij 't Killetje in Breskens om geld bijeen te brengen voor de aanschaf van automatische defibrillators. Organisator Jaap Hennekeij van de Lions was te vreden. „De exacte opbrengst weten we nog niet. Het bedrag en de finale bestemming maken we komende week bekend." foto Peter Nicolai HULST - Sjannie Beijsterveldt van gemengd koor Cantallegria is giste ren in -Hulst gehuldigd. Zij is al veertig jaar een trouw koorlid. Zij kreeg de gouden Gregoriusspeld. Als personeelslid van het Blaauwe Hoeve-team werd zij, een jaar na de oprichting van het Blaauwe Hoeve koor, lid. Zij sloeg in al die jaren geen repetitie over. En zong enthousiast haar sopraanpartij. Kees van Geloof spelde haar tij dens de zondagdienst het ereteken op. Voorzitster Agnes Hiel sprak na mens het koor en overhandigde de oorkonde. Na afloop van de dienst werd de jubilaris toegezongen en door velen gefeliciteerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 36