Hoge Huys is baken RËMHQKG Gerechtshof haalt streep door ontneming van 1,2 miljoen Vlissinger (16) mishandeld Brassbands gooien hoge ogen tijdens wereldkampioenschap Maandag 13 juli 2009 15 Deze raadkaan uit de collectie van Hans Lindenbergh zal hoogstwaar schijnlijk meer reacties opleveren. De foto is genomen in een belangrij ke weg, die de toevoeging Nieuw kreeg. De vraag luidt: Waar is deze fo to gemaakt? Oplossingen, eventueel gelardeerd met leuke anekdotes kun nen tot donderdag 14.00 uur gestuurd worden naar de redactie van de PZC, onder vermelding van Raadkaan: Postbus 91, 4330 AB Middelburg, fax: 0118-434019; redactie@pzc.nl. Onder de inzenders van de goede op lossingen worden drie waardebonnen verdeeld. door Edith Ramakers Het was zo'n mooi plaatje van de straat in Oud-Sabbinge. Maar door de schoonheid heb ik me laten verleiden om niet meer hints te geven. Deze raadkaan kende slechts twee goede inzen ders: Peter Driesprong en A. Eggebeen. Zij herken den er de Zandweg in Oud-Sabbinge in. De Zand weg heet nu Kasteelstraat. „In de volksmond ook wel 't Ouweland genoemd. Aan de linkerkant van de foto is nog een stukje van het Hoge Huys zicht baar. De woning aan de rechterzijde is het tegen woordige Kasteelstraat 9. Het hek geeft toegang tot Kasteelstraat 11. De woningen op de achtergrond staan aan de Oudelandseweg", schrijft Driesprong. Het 'Hoge Huys'is volgens de legende het huis van lacoba van Beieren geweest. Vijftig meter verder op heeft ooit een kerkje gestaan. Dat is verwoest en op de fundamenten van het kerkje is later een lagere school gebouwd. Van de school naar het Ho ge Huys zou een onderaardse gang lopen. Een vluchtweg in tijden van nood. De waardebonnen deze week gaan naar Peter Drie sprong uit Oud-Sabbinge en A. Eggebeen uit Wolphaartsdijk. Heroïnesmokkelaar hoeft niet alsnog te betalen. door Emile Calon middelburg - De Middelburgse ad vocaat Martijn van der Want laat tevreden de uitspraak van het Ge rechtshof in Den Haag zien. Op de beslissende pagina staat: 'Het ge rechtshof vernietigt het vonnis en wijst de vordering van het Openbaar Ministerie tot ontne ming van wederrechtelijk verkre gen voordeel af. Dankzij die uitspraak hoeft zijn cliënt (34) geen 1.206.414,70 euro te betalen aan de Staat, zoals het OM eiste. Sterker: hij hoeft geen cent af te staan. Die vordering vindt zijn oor sprong in de invoer van negentig kilo heroïne in de Vlissingse ha ven. Eind 2000 probeerde de Rot- zoutelande - een zestienjarige jongen uit Vlissingen is zater dagnacht rond half vijf op de Duin weg in Zoutelande mishandeld. Door de slagen en trappen die hij heeft gekregen van een hem beken de jongen, heeft hij een hersen schudding en een zwaar gekneus de oogkas opgelopen. De politie heeft de zaak in onder zoek. terdamse cliënt van Van der Want deze harddrugs in Vlissingen aan land te brengen. De douane kreeg echter een tip en onderschepte de drugs aan boord van de Crystal Hope waarna de Middelburgse rechtbank en daarna het gerechts- hef de Rotterdammer veroordeel de tot een celstraf van zes jaar. Vervolgens vond het OM dat het de man moest kaalplukken en eis te in eerste instantie het bedrag van ruim 1,2 miljoen euro. Volgens de strafpleiter was dat destijds ook al een onbegrijpelijke eis, omdat er geen enkel bewijs was dat de man eerder heroïne had inge voerd. „Die lading was gepakt en in beslag genomen. Daar kon dus niets aan zijn verdiend." In de loop van het jaren durende proces halveerde het OM de eis, waarna de rechtbank besliste dat de Rotter dammer drie ton moest betalen aan de Staat. kerkrade - Brassband Excelsior uit Kloetinge en Delta Brass Zee land hebben zaterdag de Zeeuwse eer hoog gehouden op de WK Brass, tijdens het Wereld Muziek Concours in Kerkrade. Excelsior eindigde als zevende met 89 pun ten; Delta Brass werd achtste met 86,5 punten. Aan de wedstrijd deden de top van Nederland en de beste gezel- De Rotterdammer ging in hoger beroep, het OM niet. Desondanks eiste het OM voor het gerechtshof in Den Haag ineens weer ruim 1,2 miljoen euro. „Het deed alsof er in Middelburg niets was gebeurd", al dus Van der Want. Hij vindt het ook vreemd dat argu menten die tijdens de strafzaak door het OM van tafel werden ge veegd, bijvoorbeeld dat 'zijn cliënt het geld voor de aankoop van de drugs nog ergens in een ouwe sok zou hebben liggen', door hetzelfde OM in de ontnemingszaak ineens als zogenaamd bewijs op tafel wer den gelegd. Uit de uitspraak van het hof blijkt echter dat het hele betoog van het OM door de raadsheren terzijde is geschoven. Van der Want: „Te recht, want er is geen strafbaar feit gepleegd waarmee geld is ver diend. Dus is er ook niets te ontne men." schappen uit onder meer België, Engeland en Zwitserland mee. „De Nederlands kampioen eindig de als zevende. Dat geeft dus aan dat we als Zeeuwse brassbands aar dig meedoen", zegt Henk Kramer van Delta Brass. Winnaar van het WK werd Brass band Heist met 93 punten onder leiding van Bert Van Thienen, oud-dirigent van Excelsior. Overgang van rechten en verplichtingen ingevolge Afdeling 3.5.1a van de Wet op het financieel toezicht Mededeling 1Onderlinge Verzekering Maatschappij Univé "Het Zuiden" U.A.,- de verkrijgende rechtspersoon -, gevestigd te Markt 5 4724 BK Wouw, gemeente Roosendaal, deelt hierdoor aan belangheb benden mee dat met instemming van De Nederlandsche Bank NV statutair gevestigd te Amsterdam, verleend bij besluit van 30 juni 2009, in het kader van een juridische fusie in de zin van artikel 309 van Boek 2 van het Burgerlijk Wetboek, tussen Onderlinge Verzekering Maatschappij Univé "Het Zuiden" B.A. en Onderlinge Verzekeringsmaatschappij Univé Zeeuws-Vlaanderen van 1818 U.A - de verdwijnende rechts persoon -, gevestigd te Voorstraat 16, 4503 BJ Groede, gemeente Sluis de rechten en verplichtingen uit of krachtens na te noemen overeenkomsten van schadeverzekering zijn over gegaan op Onderlinge Verzekering Maatschappij Univé "Het Zuiden" B.A., in het kader van diens bedrijfsuitoefening vanuit de vestigingen in de Voorstraat 16, 4503 BJ Groede en Leeuwenlaan 38, 4532 AG Terneuzen. 2. De in alinea 1 bedoelde overgang heeft betrekking op alle over eenkomsten van schadeverzekering, die behoren of behoord hebben tot het door Onderlinge Verzekeringsmaatschappij Univé Zeeuws-Vlaanderen van 1818 U.A. uitgeoefende directe schadeverzekeringsbedrijf en die zijn gesloten vanuit de vesti gingen in de Voorstraat 16, 4503 BJ Groede en Leeuwenlaan 38, 4532 AG Terneuzen. 3. Van deze overgang is overeenkomstig artikel 3:120, eerste lid, van de Wet op het financieel toezichtmededeling gedaan in de Staatscourant van 3 juli 2009, nummer 9929 4. De overgang is voor alle belanghebbenden van kracht gewor den met ingang van de dag na die van verlijden van de notarië le akte van fusie (derhalve op 1 juli 2009). 5. Bij akte van statutenwijziging is de bijdrageplicht voor leden van de Onderlinge Verzekering Maatschappij Univé "Het Zuiden" B.A. gewijzigd in "uitsluiting"; tengevolge hiervan is de naam gewijzigd in Onderlinge Verzekering Maatschappij Univé "Het Zuiden" U.A. 6. De betrokken verzekeringnemers zijn krachtens artikel 3:120, zevende lid, van de Wet op het financieel toezicht gedurende drie maanden na dagtekening van die Staatscourant bevoegd de overeenkomst van schadeverzekering schriftelijk bij Onderlinge Verzekering Maatschappij Univé "Het Zuiden" U.A. op te zeggen met ingang van de dag na afloop van deze termijn. 7. In geval van zodanige opzegging vindt door Onderlinge Verzekering Maatschappij Univé "Het Zuiden" U.A. pro-rata pre mierestitutie plaats op basis van de brutopremie, overeenkom stig laatstgenoemde wetsbepaling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27