American Day is bijzonder geslaagd PZCI11 12 12 Bloemenevenement is succes Man trapt deuk in politieauto Gel Kitesurfer wordt gejaagd door de onvoorspelbare wind Dorpsraad bezorgd over school in Ellewoutsdijk Maandag 13 juli 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Vijfduizend bezoekers vieren 400-jarige relatie met New York. door Ondine van der Vleuten VLISSINCEN - „Boeren, burgers en buitenlui!" Met luide stem liet de stadsomroeper het winkelende pu bliek in Vlissingen zaterdag weten dat er op de Nieuwendijk een feest je werd gevierd. Aanleiding was de reis die Henry Hudson precies 400 jaar geleden in opdracht van de VOC ondernam, op zoek naar een korte vaarroute naar China. Daar bij ontdekte hij de rivier die later zijn naam kreeg. Hudson ging aan wal in het gebied dat later bekend zou worden als New York. Burge meester Dijkstra van Vlissingen vertelde 's ochtends bij de plechti ge opening dat één van de groot ste en kleurrijkste wijken in New York genoemd is naar Vlissingen: Flushing, gesticht in 1645 aan de oevers van de Flushing Creek. Achteraf constateerde de organisa tie van de American Day dat het een slimme zet was om stadsom roeper Wim de Smit in te zetten. Want ondanks alle publiciteit die aan de American Day was gege ven, wist lang niet iedereen die op de Nieuwendijk en directe omge ving rondliep, dat daar iets gevierd werd. Uiteindelijk schatte de organisatie het aantal bezoekers op zo'n vijf duizend. Zo'n zevenhonderd van hen kwamen naar de tentoonstel ling Port of New York in het Mu- zeeum kijken, of luisteren naar de lezingen van Hans Krabbendam van het Roosevelt Study Center en 'Dat coleslaw hier als typisch Amerikaans wordt herkend, amazing' PZC-journaliste Lilian Dominicus, die een aantal maanden in de VS verbleef op zoek naar Zeeuwse sporen. Het Muzeeum bood verder een workshop striptekenen voor kinde ren door Mare Verhaegen en voor malig geschiedenisdocent Jan Kragt. Het duo werkt momenteel zelf aan een stripverhaal over Hen ry Hudson en de stichting van Nieuw Amsterdam. Om 11 uur 's morgens begon het feest met de bekendmaking van de prijswinnaars van de fotowed strijd American Day. Jorn Wagen makers won de eerste prijs met zijn foto van een hotdogverkoper bij de New York Mets. Tweede wérd Tom Matze en de derde prijs was voor Ernst van der Steen. Aansluitend waren er toespraken van burgemeester Dijkstra en een afgevaardigde van de Amerikaanse ambassade, Ken Roy. Daarna werd de Amerikaanse vlag gehesen en het Amerikaanse volkslied ge speeld. Vanaf dat moment was er doorlopend live 'Amerikaanse' mu ziek - blues, gospel en jazz -, ver tolkt door onder meer de Blues Brothers Dixieland en Danny Vera. Oud-HZ-student Niels van IJber- gen was op stap met twee Ameri kaanse vriendinnen. Kasey, één van de twee meiden, vindt de sfeer héél goed getroffen, met die hamburgertent, de cola-stand, de muziek en vooral: de coleslaw die wordt geserveerd. Dat die hier als typisch Amerikaans herkend wordt - amazingl Eén van de attracties was de gratis overtocht van het Arsenaal naar de Nieuwendijk, voor kinderen. foto Lex de Meester RILLAND - Janneke Roeland uit Al- blasserdam en Dennis Kneepkens uit Breda zijn zaterdag respectieve lijk eerste en tweede geworden tij dens de voorronde van het Neder lands Kampioenschap Bloemsier- kunst in het Klooster van Rilland. Zij zullen de regio Zuid-West Ne derland vertegenwoordigen tij dens de finale in Amersfoort, op 17 oktober. Onder de noemer Flo- ral Movement 2009 en eveneens met het thema 'vriendschap', was er gisteren een tentoonstelling van bloemisten die meedoen aan de boekettenwedstrijd. De werkstuk ken waren voor het eerst te bezich tigen voor publiek. Volgens organi sator Han Meerhoff waren daar honderden mensen op afgeko men. Vijf van de negen finalisten die ook naar Amersfoort gaan, werkt bij André's Bloemen in Mid delburg. Het niveau van de boeket ten was volgens Meerhoff 'exorbi tant hoog'. THOLEN - Een 28-jarige inwoner van Tholen-stad is vrijdagavond in de Simon Lindhoutstraat in zijn woonplaats aangehouden nadat hij een deuk in een politieauto trapte. Agenten zagen hoe de man rond kwart over zeven de politie wagen vernielde. Daarop hield de politie de man aan. De Tholenaar is voor vernieling en belediging ingesloten. ZEEUWSE Sinds een maand of vier heeft de vierjarige Brenda er een prachtig zusje - Michaëla - bij. Daarmee is een droom van de kleuter uitgeko men, tot grote vreugde van haar papa en mama. Maar, zo na een kwart jaar moet haar toch nog iets van het hart. Het is Brenda duide lijk geworden dat er geen verlos kundige meer komt, dus kan ze er Tip? redactie@pzc.nl nu wel over praten. „Mama, fijn hè, dat die gekke verloskundige niet meer komt?" Mama keek ver wonderd op: „Hoezo, die gekke ver loskundige?" Dochterlief antwoordde: „Gewoon, elke keer voordat ze Michaëla 's hartje beluisterde, deed ze gel op je buik. Maar dat hoort daar toch niet? Dat hoort in je haar!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23