Vlissingen verrassend druk en Willemse wint ringsteken Generale repetitie voor Senior Games 1 2 Maandag 13 juli 2009 UITVERKOOP juni/juli op maandag geopend vanaf 13.00 uur DELSCHER. Wijkhuijs Lid Oranje Nassau Ineke Wijkhuijs Grote Markt 11-13 4461 AG Goes Domburgse ringsteker winnaar in Westkapelle van kamp kleinste ring. door Sjaak Janse WESTKAPELLE - Roel Willemse uit Domburg is zaterdag in Westkapel le winnaar geworden van de jaar lijkse ringsteekwedstrijd. Van de 45 deelnemers lukte het Willemse evenals Cor Janse en Krijn Coppoolse om alle 25 ringen te steken. In de kamp slaagde de in woner van Domburg erin om de kleinste ring van 10 mm te steken en zo het dagklassement te win nen. De tweede plaats was voor Janse en Coppoolse werd derde. Twaalf rijders wisten de laatste tien ringen te steken en moesten gaan strijden om de zes wisselbe kers. Hier was het Johnny Wisse die de sterkste kamper was en zo doende de eerste beker won. De tweede beker ging verassend naar Diny Krijger en André van Malde- gem werd winnaar van de derde beker. De pollepel, die tijdens deze wed strijd gaat over vier beurten, werd uitgekampt door 26 rijders en ge wonnen door Cees Wisse uit Rit- them. Hij was net iets sterker dan Carin Francke. De prijs voor de versiering ging naar Nathalie Sturm. Agenda: 16 Juli ie Folkloristische dag, ringrijden Middelburg. VLISSINGEN - Ineke Wijkhuijs was zaterdag compleet verrast toen ze van burgemeester Wim Dijkstra (Vlissingen) hoorde dat ze een ko ninklijke onderscheiding kreeg en vanaf dat moment Lid is van de Orde van Oranje Nassau. De Oost-Souburgse had die mid dag het Vocaal Ensemble Voce Mi- sti in de Sint Jacobskerk geleid. Te vens is ze organist bij de kerkdien sten in het streekziekenhuis en leidt ze nog andere koren. Ook ver richt ze veel werk voor de Protes tantse gemeente in Oost-Souburg. Op de Zeilmarkt stonden zo'n veertig Amerikaanse auto's. „Boeren, burgers en buitenlui!" Met luide stem liet de stadsomroeper het winkelende publiek in Vlissingen zaterdag weten dat er op de Nieuwendijk een feestje werd gevierd. door Ondine van der Vleuten Aanleiding was de reis die Henry Hudson pre cies 400 jaar geleden in opdracht van de VOC ondernam, op zoek naar een korte vaarroute naar China. Daarbij ont dekte hij de rivier die later zijn naam kreeg. Hudson ging aan wal in het gebied dat later bekend zou worden als New York. Burgemeester Dijkstra van Vlissin gen vertelde 's ochtends bij de plechtige opening dat een van de grootste en kleurrijkste wijken in New York genoemd is naar Vlissin gen: Flushing, gesticht in 1645 aan de oevers van de Flushing Creek. Achteraf constateerde de organisa tie van de American Day dat het een slimme zet geweest was om stadsomroeper Wim de Smit in te zetten. Want ondanks alle publici teit die aan de American Day was gegeven, wist lang niet iedereen die zaterdag op de Nieuwendijk en directe omgeving rondliep, dat daar iets gevierd werd. Nogal wat toeristen waren op zoek naar zon en zee naar Vlissingen gekomen. Zon kregen ze amper, maar aflei ding was er genoeg. Uiteindelijk schatte de organisatie het aantal bezoekers op zo'n vijf duizend. Zo'n zevenhonderd van hen kwamen naar de tentoonstel ling Port of New York in het Mu- zeeum kijken, of luisteren naar de lezingen van Hans Krabbendam van het Roosevelt Study Center en PZC-journaliste Lilian Dominicus, die een aantal maanden in de VS verbleef op zoek naar Zeeuwse sporen. Het Muzeeum bood ver der een workshop striptekenen voor kinderen, door Mare Verhae- gen en voormalig geschiedenisdo cent Jan Kragt. Het duo werkt mo menteel zelf aan een stripverhaal over Henry Hudson en de stich ting van Nieuw Amsterdam, dat op 2 september uitkomt. Om 11 uur 's morgens begon het feest met de bekendmaking van de prijswinnaars van de fotowed strijd American Day. Jorn Wagen makers won de eerste prijs met zijn foto van een hotdogverkoper bij de New York Mets. Tweede werd Tom Matze en de derde prijs was voor Ernst van der Steen. Aansluitend waren er toespraken van burgemeester Dijkstra en een afgevaardigde van de Amerikaanse ambassade, Ken Roy. Daarna werd de Amerikaanse vlag gehesen, ter wijl José Dourleijn The Star Spang led Banner - het Amerikaanse volkslied - ten gehore bracht. Vanaf dat moment was er doorlo pend live 'Amerikaanse' muziek - blues, gospel en jazz -, vertolkt door de Blues Borthers Dixieland, The Evergreens, The Gaggling Gan ders Gang, de Big Swing Band, de Sea Sound Singers, Champaign Charlie en als uitsmijter, Danny Vera. Halverwege de dag deed de Mossel- rit Vlissingen aan. Een uur lang voegden zich enkele honderden motorrijders bij de overige feest vierders, waarna de motoren met indrukwekkend gebrul verder trok ken. Op de Zeilmarkt stonden in tussen een stuk of twintig Ameri kaanse voertuigen geparkeerd, van een Ford Mustang uit 1967 (te koop bij Krijn Blaasse, voor een luttele 35.000 euro) tot en met old timer-schoolbussen. Rondom de jachthaven konden kinderen zich laten schminken of knutselen in een wigwam. Op de Nieuwendijk stonden stands met informatie en Amerikaanse kunst, het Arsenaal had de entreeprijs ge halveerd en in de Carrousel was een jukebox-museum ingericht. Oud-HZ-student Niels van IJber- gen, op stap met twee Amerikaan se vriendinnen, was één van de ve le bezoekers die totaal verrast werd door al die activiteit in het normaliter (te) rustige Vlissingen. „Ik wilde Courtney en Kasey eens laten zien waar ik vroeger studeer de", zegt de voormalige student watermanagement. Kasey vindt de sfeer héél goed getroffen, met die hamburgertent, de cola-stand, de muziek en vooral: de coleslaw die in een van de drukbeklante hore- ca-gelegenheden geserveerd wordt. Dat die hier als typisch Amerikaans herkend wordt - ama zing Kampioenschap op banen van Middelburgse club. MIDDELBURG - Mooie banen, goede sfeer. Zo omschreef Jenny de Raaf uit Vleuten de wedstrijdaccommo datie van de Club Jeu de Boules Middelburg. Daar werd gisteren het Nationaal Kampioenschap Mix gespeeld. 55 gemengde teams uit het hele land waren afgereisd naar Walcheren om daar elkaar te tes ten op inzicht, behendigheid en kracht. Normaal gesproken wordt zo'n kampioenschap meer centraal in Nederland gespeeld. Maar met het oog op de Senior Games in sep tember was deze wedstrijd toege wezen aan Middelburg, aldus Paul Paardekooper van de Nederlandse Jeu de Boules Bond. Volgens hem kan de wedstrijd gezien worden als generale repetitie voor die spe len. Door in Middelburg te jeu-de-boulen waren vooral teams uit de noordelijke provincies mini maal aanwezig. Paardekooper snap te dat wel, zo zei hij. Hij loofde echter vooral het spel. Volgens hem is het de enige teamsport waarbij tijdens het spel echt over legd kan worden met elkaar wat er wordt gedaan. „Schieten of verde digen." De Raaf vertelde dat het nog steeds opvallend is dat het spel vooral gespeeld wordt door men sen die in Frankrijk op vakantie gaan. „Die zien daar hoe het ge speeld wordt en worden gegrepen door sfeer en de mogelijkheden." Een deelnemer doet een worp tijdens het Nationaal Kampioenschap jeu de boules in Middelburg. foto Lex de Meester De Mosselrit bracht 333 bikers naar de American Day. MftWFULTOPASS WHEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 12