35 reizen Lezersactie: 3 dagen Drenthe 99,- PP TU LI P ÏNN 'nn ^f'hkhotel Zuidlaren, in het centrum van het altijd levendige brinkdorp Zuidlaren, Inhoud Lezersactie: reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 11 juli 2009 Grote foto: Dichterbij kan bijna niet; kinderen staan oog in oog met een leeuw voor een spiegelende ruit. Kleine foto links: Het Alaska Ice Ad venture is een levensecht filmavon- tuur. Kleine foto rechts: De hangbrug bo ven de 'kloof waar de kodiakberen leven. foto's Zoom Erlebniswelt M Zoom Erlebniswelt, voortgeko men uit de Ruhr Zoo (1949), valt vooral op door zijn natuurlij ke opzet met enorme leefgebie den voor de dieren. Dat maakt de reis (110 kilometer per auto vanuit Arnhem) de moeite waard, al heeft Nederland ook dierenparken met enigszins ver gelijkbare 'leefwerelden', bijvoor beeld Dierenpark Emmen en Burgers' Zoo. De entreeprijs van Zoom Erleb niswelt ligt onder de prijzen die wij in Nederland gewend zijn: 13,50 euro voor volwassenen en 9 euro voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Elke eerste vrijdag van de maand is Familientag. Dan wordt 20 procent korting op een dagkaart gegeven. Het dierenpark is van april tot en met september dagelijks geo pend van 9.00 tot 18.30 uur. www.zoom-erlebniswelt.de Enschede DUITSLAND NEDERLAND Nijmegen Gelsenkirchen j Eindhoven •Dortmund Duisburg BELGIE Zoom Erlebniswelt, 30 hectare (45 voetbalvelden) groot, huisvest 650 diersoorten. Het park bestaat uit twee delen: Afrika en Alaska. Azië is in aanbouw en moet uiterlijk voorjaar 2010 klaar zijn. Vanaf de parkeerplaats zagen we al dat wordt gewerkt aan een 4.500 vier kante meter groot, overdekt onder komen, de Tropenhalle. Onder meer reptielen, orang-oetans, pan da's en exotische vogels krijgen hier straks hun leefwereld. Wij nemen het pad rechtdoor, dat naar Afrika leidt. Kosten (91 mil joen euro) noch moeite (de aanleg vergde 6 jaar) zijn gespaard om be zoekers de sfeer van het Afrikaanse continent in te trekken. Zanderige paadjes voeren langs naturnahen Le- benswelten, natuurlijke leefwerel den. Met een totaal 'Afrikaans' op pervlak van 14 hectare hoefje geen krappe hokken te maken. Hier vloeit het leefgebied van leeuwen, antilopen, springbokken en schild padden schijnbaar naadloos in el kaar over. Net echt. Als je over de 'onmetelijke' savanne uitkijkt, de hand boven de ogen tegen de zon, moet je moeite doen zebra's van struisvogels te onderscheiden. Waar is de verrekijker? Naast ons staat een man die zijn kijker niet is vergeten. Gekleed als of hij op safari is, staat hij met één voet nonchalant op de houten af- rasteringsbalken. Het hek is aan el kaar geknoopt met touw. Héél na tuurlijk. Dit moet op Afrika lijken. Tot de zon verdwijnt en aan het einde van de savanne een lange, bruine schutting en hoge elektrici- teitsmasten opdoemen. Een surrea listisch beeld. Na een aangenaam verkoelend boottochtje langs het speeleiland van de apen, het strandje van de nijlpaarden en het spartelbadje van de flamingo's, volgen we de Rundweg richting Alaska. Keek je in Afrika vooral vanwege de uitge strekte savanne je ogen uit, Alaska (6 hectare) is minstens zo aantrek kelijk. Niet zozeer wat het land schap betreft, alles doet natuurlijk koud en onherbergzaam aan. Wat vooral treft is Erlebnis: beleving, avontuur. De beleving begint met een bezoek aan een 'loghouse', een blokhut van boomstammen, ty pisch voor Alaska. De puur functio nele inrichting geeft een beeld hoe in de meest onherbergzame delen van de koudste staat van Amerika wordt geleefd: één met de natuur. Een jachtgeweer hangt boven de kachel aan een riem. 'Om mee op beren te schieten', schreeuwt de kleinste. We zullen zien. Report all bears to phonenumber 675-2327, lezen we verderop op een bordje, vlak voor we via een touw- brug een 'kloof oversteken. En in derdaad: zo'n 30 meter schuin on der ons, tussen de rotsen en naast een snelstromend beekje, loopt een kodiakbeer, samen met de ijs beer het grootste landroofdier ter wereld. Al snel komt een iets klei nere soortgenoot om de hoek kij ken. Zijn vrouw? Na een robbertje vechten, wat zich vooral uit in im posant gegrom en geduw, verdwij nen ze samen achter een rots. Ein de show. Het goedmaken doen ze blijkbaar liever privé. Nog twee belevenissen wachten ons in Alaska. Eerst de glazen tun nel, de Beringstraat. We hebben pech: vanwege een schoonmaak is er geen zeeleeuw te zien in het bas sin waardoorheen de glazen tun nel loopt. „Als de zeeleeuwen er wel zijn, kun je ze bijna aanraken", zegt een Nederlandse vrouw naast ons. Een verademing, dat Neder lands. Want alles wat ons deze dag is toegeroepen en wat op de info- kaartjes staat, is in het Duits. Dat was te verwachten, maar het gaat in Afrika en Alaska wel vervelen. Zeker als je die continenten wil 'be leven'. Zo is in Alaska een 'goud mijn', waar gouddelver Sam met luide stem over zijn avonturen ver telt: 'Ich bin Samder Geist des alten Goldgrabers...' Wie niet weet dat spanning plots kan 'doodslaan', er vaart het op dat moment. Alaska Ice Adventure is de laatste stop voordat we ons overgeven aan de onvermijdelijke Currywurst. Ge lukkig kiezen we voor de juiste volgorde. Want vanaf een gletsjer op een ijsschots naar beneden stor ten en vervolgens orka's proberen te ontwijken in een door storm ge teisterde zee, doe je liever niet op een volle maag. Dat zou heel verve lend kunnen aflopen voor degene die in de 'schommelende iglo' waarin deze levensechte 3D-film wordt getoond, vóór je staat. r>«ïi Reageren? redactie.reizen@wegener.nl wordt veel gebruikt als uitvalbasis voor fietsers. Zowel het Nationaal park de Drentse Aa als het bïunkhotel zuioLAREN Zuidlaardermeer gebied bevinden zich op een paar minuten rijden van het hotel, waardoor u in een oogwenk tussen de flora en fauna van Drenthe staat. Ook de culturele steden Groningen en Assen worden veelal tijdens een fietstocht bezocht, om uit te rusten op een van de terrasjes. Wilt u uw (fietsjvakantie combineren met een bezoek aan de wadden eilanden. dan is Zuidlaren dé perfecte uitvalsbasis. Binnen een uur bent u al in één van de havens aan_de Waddenzee. Het hotel beschikt over 2 restaurants, 2 ierrassen, een bar met openhaard, comfortabele kamers, een sauna en een snelbruiner. Brink o.z.6 9471 AE-ZUIDLAREN T: 050-409 12 61 E: zuidlaren@hethotel.ni W: www.hethotel.nl 2x een overnachting 2x een uitgebreid ontbijtbuffet lx een uitstekend driegangen diner 1 dag fiefshuur 1 fiets- of wandelroute Informatiepakket van de omgeving Prijs aankomst juli - sep. 2009: 99,- p.p. Toeslag aankomst do, vr, za 10,- p.p. (Exc.1. toeristenbelasting €0,85 p.p.p.ri en res. kosten a €2,50 p.p.) Alleen telefonisch te boeken onder vermelding van "Wegener Dagbladen". Brink o.z. 6/ postbus 129 9470 AC ZUIDLAREN (Drenthe) T: 050-409 12 61 Zuidlaren@hethotel.nl - www.hethotel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87