Afrika ligt net over de grens reizen4 Dromen aan zee De zon die in de zee zakt. Dat zag Birgitta Hermans vanuit een onder architectuur gebouwd strandhuisje bij Domburg aan de Zeeuwse kust. fit De grootste trekpleister van Domburg is het brede zandstrand. Bij slecht weer is er genoeg te beleven in steden in de buurt, zoals Middelburg, Zierikzee en Veere. De huisjes zijn geschikt voor strandaanbidders met of zonder kinderen. Tarieven: week: 680 euro, midweek: 440 euro, weekend: 375 euro. Afrika en Alaska liggen in Duitsland. Azië straks ook. Jan van Mullem ging naar Zoom Erlebniswelt in het Duitse Gelsenkirchen. Hij bezocht de 'dierentuin van de toekomst'. Zaterdag 11 juli 2009 reizen@wegener.nl 024-3650360 Best Western Hotel Landgoed Ehzerwold - Ehzerallee 14 - 7218 BS Almen 0575 - 431143 - receptie@ehzerwold.nl - www.ehzerwold.nl Wakker worden door het rui sen van de zee. Het gekrijs van de meeuwen klinkt als een aangenaam wekkerge luid. De sporen van de vori ge dag zijn weggespoeld door de golven. Het terugtrekkende water heeft een maagdelijk zandstrand achtergelaten. Hier een daar loopt een vroege vogel langs de schuimende zeekraag van dit weidse strand. Ais in een droom ontwaken we in het strand huisje bij Domburg. De huisjes zijn strak vormgegeven, functioneel, luxe en minimalis tisch. Door de openheid, het ruime terras en de grote ramen zijn we één met de zee en het strand. De huisjes met een oppervlakte van 25 vier kante meter hebben geen tv en geen gezellig bedoelde kunstwerkjes aan de muur. In het leefgedeelte is slechts een bank, waar we in een handomdraai een riant tweepersoonsbed van maken. Goede matrassen, heerlijke dek bedden. Op het zoldertje, ook met uitzicht op zee, zijn drie andere slaapplekken. Vanuit de keuken kijken we naar de golvende duinen, begroeid met helmgras. Het lijkt wel een poster. Voor de zekerheid doen we de achterdeur open: warme zandkorrels onder onze voeten bewijzen dat het echt is. We zijn wakker. De dagjesmensen zullen over een paar uur het strand een andere aanblik geven. Eerst moeten zij nog de broodjes smeren en de spullen voor het strandvermaak bij elkaar zoe ken. We hebben intussen de tijd om te genie ten van de stilte op het strand. De strandpaviljoens zijn op loopafstand en ongetwijfeld is de koffie daar goed. Maar er gaat niets boven koffie en ontbijt op ons ei gen ruime terras. De tien strandhuisjes liggen schuin-gescha- keld naast elkaar. Ze zijn geschilderd in grijs blauw waardoor ze samen lijken te smelten met de lucht. Het zijn geen jip-en-janneke- huisjes met dakpannen, knallende kleuren en de onvermijdelijke stapelbedden. Deze on der architectuur gebouwde strandhuisjes stra len een sfeer uit van rust, eenvoud en luxe. lammer alleen dat sommige dagjesmensen ongevraagd naar binnen gluren. In Domburg en Vlissingen werd twee jaar ge leden begonnen met de bouw van vijftig strandhuisjes. Koos (39) en Miriam (35) ex ploiteren er tien. In overleg met een architect hebben ze hun huisjes eigenhandig ge bouwd. „We doen''alles zelf. Het bouwen, het onderhoud en ook de dagelijkse schoon maak." Koos vertelt dat een derde van de gas ten in het dagelijks leven iets met architec tuur doet. „De vormgeving van de huisjes spreekt hen erg aan." De gasten zijn boven dien erg te spreken over het feit dat er geen tv of internet is. „Vooral vrouwen vinden dat fijn. Er is weer tijd voor elkaar", zegt Mi riam. Aan het eind van de dag loopt het strand langzaam weer leeg. De golven trekken zich terug en de dagjesmensen zoeken hun auto op. De vuurrode zon verdwijnt langzaam in de zee. Liefde voor het strand of liefde voor elkaar zorgt ervoor dat sommige mensen moeite hebben met afscheid nemen. Als de nacht echt valt, gaan ook zij terug naar huis. Wij blijven achter, samen met de meeuwen en de golfbrekers, waar kleine mosselen en waterpokken aan kleven. Het zijn deze paal hoofden die de Zeeuwse kust een eigen iden titeit geven. De golven kabbelen eromheen. Het strand is weer leeg. SI www.slaapzand.nl www.domburginfo.nl Door de openheid en de grote ramen ben je één met de zee en het strand. foto's Birgitta Hermans De golfbrekers, waar mosselen en zeepokken aan kleven, geven de Zeeuwse kust een eigen identiteit. Dierenpark Zoom Erleb niswelt in Gelsenkir chen is 'hoofdper soon' van een Duitse tv-serie en hoort bij de top drie van mooiste dierentui nen van Duitsland. Maar als we de slagboom zijn gepasseerd, komen we op een lege parkeerplaats. Het is 27 graden. Perfecte omstandighe den voor een bezoek aan een die rentuin, zou je denken. Een venijnig vukwindje blaast het gruis af en toe in onze ogen, maar dat is voor ons geen reden thuis te blijven. Hooguit om tijdelijk een veilig heenkomen te zoeken in een van de Fachwerkhauser van het Grimberger Hof een gemiitlich boe- rendorpje dat vlakbij de ingang is gebouwd. Links het schone toilet gebouw en rechtdoor een kinder boerderij. Bockwurst en Cur- rywurst, eventueel weg te spoelen met een pul Becfes-bier, verkopen ze in de Biergarten. Zitten kan bui ten aan lange tafels. 'Eerst beesten kijken', roepen de kleinsten echter. 3 OF 4 DAGEN GENIETEN IN DE ACHTERHOEK Fietsen in de Achterhoek Welkomst kopje koffie of thee 2 overnachtingen met ontbijtbuffet 2 avonden met een 3-gangen dinerbuffet Fietsroute langs landgoederen 119,00 P.P. Bij besteding van het diner op de 3de dag, krijgt u de 3de overnachting gratis! Prijs op basis van een 2-persoonskamer excl Boekingskosten en Milieu en verblijfstoeslag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 86