PZC Het is rustig op de minicamping m vlissingen verbiedt Delta past aanbod samenscholing tv aan na klachten Strijd voor zwembad 28 zaterdag 11 juli 2009 Het is rustig op minicamping 't Kwedammertje in Kwaden- damme. Het voorseizoen was goed. In mei en juni waren alle vijftien plaatsen bezet, maar nu slechts zeven. Te gen het weekeinde wordt het waarschijn lijk iets drukker: dan komen mensen een weekeindje de caravan uitproberen, om zeker te zijn dat ze er straks veilig mee naar verre oorden kunnen gaan. Of ze strijken neer voor een weekeindje Zee- Mini-camping 't Kwedammertje Op 3 kilometer van het strand, in het hart van de Zak van Zuid-Beveland, ligt mini-camping 't Kwedammertje. Echt kamperen bij de boer, want de fami lie Vermue kweekt witlof en aardbeien. Er is ook een pony- en paardenstalling. Adres: Siguitsedijk 33, Kwadendamme. www.kwedammertje.maakt.nl of 0113-649700/06-20536864 door Ondine van der Vleuten land, voor familiebezoek of een of ander evenement in de omgeving. Zondag trekt de karavaan weer naar huis, verwacht boerin Marian Vermue. 't Kwedammertje heeft ook een caravan stalling. In juni waren alle caravans er uit, maar nu staat het weer vol. Marian Ver mue heeft niet gemerkt dat de oproep van staatssecretaris Heemskerk ('allemaal in eigen land op vakantie gaan!') iets uit gehaald heeft. Ze heeft niet meer, maar ook niet minder mensen dan andere ja ren. „Het is gewoon elk jaar zo. In mei en juni zit het vol. Als juli in zicht komt, vluchten ze voor de drukte. Niet dat het hier ooit echt druk wordt, maar dat den ken de mensen, en ze komen hier juist voor de rust." Op drie kilometer afstand ligt het strand, en om de boerderij heen de prachtige bloemdijken, die nu helaas niet meer vol op in bloei staan. Op de boerderij zelf kunnen kinderen een kijkje nemen in de - nu lege - witlofkwekerij of tussen de aardbeienstallingen, of pony rijden. Marian Vermue op 't Kwedammertje, met een paar vaste gasten. foto Willem Mieras De omgeving van 't Kwedammertje, waar veel boerderijen aan huis streekpro ducten of eigen teelt verkopen (kersen en zwarte bessen bijvoorbeeld) is ideaal voor fietsers en wandelaars. „Die krijgen we hier veel, vooral vutters. Maar ook jonge gezinnen. Voor kinderen tot een jaar of twaalf is het hier ook erg leuk. Ze kunnen hier pony rijden en elke morgen verse aardbeien kopen van eigen teelt, eventueel hun eigen paard stallen. Als ze ouder dan twaalf zijn, vinden ze het hier vaak té rustig." Komende week blijft het nog stil op de camping, denkt Marian Vermue. „Maar de laatste week van juli krijgen we volleÉezetting. Dan begint de bouwvak. Het is nog even af wachten wat het weer in augustus en sep tember doet en of de bouwvakkers vakan tie vieren in eigen land." Voorlopig is er nog plek, dus wie zin heeft? „Die kan komen!" VIDEO VAN DE WEEK reacties: 457 Samenscholingsverbod in Zeeland is overdreven eens 28% 72% MEEST CELEZEN OP WWW.PZC.NL 1. Betonwagen kantelt op Delta weg: een dode (6/7) 2. Vismarkt Veere verboden (8/7) 3. Mijn vrouw zei nog: ruk ze die si garet uit hun mond (7/7) We herkennen ons niet helemaal in het inspectierapport. We doen het niet het slechtste.' Toon van Meel, hoofd Emergiskliniek voor Langdurige Zorg en Wonen. MAANDAG 13 JULI Vlissingen heeft een samenscholings verbod ingesteld voor drie buurten te gelijk: de wijk Bossenburgh, de Schel- destraat en omliggende straten en het gebied rond de Hercules Segherslaan. De maatregel is nodig, omdat de over last de afgelopen maanden enorm is toegenomen, zegt burgemeester Dijks tra. Advocaten vinden de maatregel te zwaar en vragen zich af of het mag. Na veel klachten over de veranderin gen in het zenderaanbod van digitale televisie, is Delta om: twee van de ze ventien zenders die zouden verdwij nen uit het standaardpakket, blijven daar toch in. Welke zenders dat zijn, is nog niet bekend. Daarin hebben ook kijkers een stem. Wie kosten maakte bij het instellen van de nieu we zenders, krijgt een vergoeding. Inwoners van Aarden burg protesteren mas saal tegen de voorgeno men sluiting van hun zwembad. Honderden inwoners plakten pos ters op hun ruit, kwa men woensdag naar een 'volksvergadering' en togen donderdag naar de raadsvergade ring in Sluis. Afscheid Michael Jackson Geweld tegen Oeigoeren Voor het oog van de wereld hebben fami lie, artiesten en fans dinsdag afscheid geno men van de King of Pop, Michael Jackson. Tijdens een vrij ingetogen plechtigheid in Los Angeles brak dochter Paris vele harten door snikkend te verklaren dat Micheal lackson de beste vader van de wereld was. Zeker 150 mensen zijn gedood bij rellen in de Chinese provincie Xinjiang. Leden van de Oeigoerse moslimminderheid raakten in de stad Urumqi slaags met de Chinese oproerpolitie, die keihard optrad. Honder den mensen zijn opgepakt. De overheid dreigt protesten te bestraffen met executie. Twee Nederlanders uit Tour Voor Skil-renner Piet Rooijakkers en Ra- bo-rijder Robert Gesink is de Tour de Fran ce voorbij. Beiden kwamen ongelukkig ten val. Rooijakkers ging dinsdag onderuit bij de ploegentijdrit; hij brak zijn arm op meerdere plaatsen. Gesink brak woensdag zijn pols, op 75 kilometer van de finish. PZC-debat over kernenergie vanaf 19 uur bij de Covra in Vlissingen-oost. DINSDAG 14 JULI Delta Park Neeltje Jans is dertig jaar oud en-viert dat met een reuzenslagroomtaart. WOENSDAG 15 JULI AZ speelt tegen het Zeeuws Elftal op het complex van Zeelandia Middelburg. l'Mil'IMViUI'H Een groep scouts uit het Ierse Dublin is op bezoek bij collega's in Zierikzee. VRIJDAG 17 JULI Opening jaarlijks evenement Zomerkunsten in Aardenburg in de St Baafskerk. I' III IIIII Speed Sr Gein, Internationaal speedingevenement in de Coese Zeelandhallen. 'ZuBJJjjjiiü tiiehi? ihii jijwii! ZwBinim! iSetrJP itei rimtu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78