weet wat ik wil' Vier dilemma's Nederland of Marokko? Van Gaal of Koeman? Scoren of een assist? i» Messi of Ronaldo? j <tmu bwiu Ju Zaterdag 11 juli 2009 43 heb vertrouwen in mezelf en weet wat ik wil." Wat is dat dan precies? „Gewoon presteren. Als ik fit blijf, weet ik wat ik kan. Ik moet me nu ook niet willen bewijzen omdat we een nieuwe trainer hebben. Je moet je juist iedere training en wedstrijd willen bewijzen. Want je bent zo goed als je laatste wed strijd." Even later haalt hij zijn schouders op, als de successen van afgelopen seizoen nog eens voorbijkomen. Landskampioen, topscorer én voet baller van het jaar! El Hamdaoui: „Het is een aardig rijtje, meer niet. Wat moet ik dan doen? Moet ik gaan roepen: 'O, wat geweldig, wat ik allemaal heb gedaan'. Zo zit ik 'Ik denk dat AZ me wel zal laten gaan als er genoeg voor me betaald wordt' niet in elkaar. Als ik dat doe, zou ik een rol spelen. Ik houd niet van acteren. Natuurlijk ben ik blij met die prijzen, maar je zult bij mij geen tranen van vreugde zien." Hij is dankzij zijn 23 doelpunten wel in een mooi gezelschap be land. Romario, Ronaldo, Ruud van Nistelrooij, Dirk Kuijt, Mateja Kezman, Afonso Alves; ze zijn hem stuk voor stuk voorgegaan als topscorer van Nederland. En heb ben daarna ook allemaal een mooie transfer gemaakt. Wil El Hamdaoui dat nu ook? „Je alkmaar - Hij is geboren in Rotterdam, maar speelt trainer. Scoren deed hij 23 keer, maar van het geven interlands in het shirt van Marokko. Mounir El Ham- van een assist is hij ook niet vies. En naar wie kijkt daoui maakte onder Louis van Gaal het beste seizoen hij het liefst? Lionel Messi of Cristiano Ronaldo? Vier uit zijn carrière door, maar nu is Ronald Koeman zijn dilemma's voor de spits van AZ. „Ik ben in Nederland geboren, maar voel me Marokkaan. Ik heb wel in Oranje onder 18, 19 en Jong Oranje gespeeld, maar heb er nooit spijt van gehad dat ik voor Marokko heb gekozén. In Neder land heb ik me als mens en als voetballer kunnen ontwikkelen. Als ik in Marokko had gewoond, was dat een heel ander verhaal ge weest. Dan had dit interview mis schien nooit plaatsgevonden." „Eigenlijk kan ik- daar nog geen antwoord op geven. Ronald Koe man maak ik nu pas een paar we ken mee. Hij komt op mij over als een rustige man. Dat Louis van Gaal is vertrokken, vind ik aan de ene kant best jammer. Het is één van de beste trainers die ik heb ge had. Hij kan spelers beter maken. Maar dat hij weg is, vind ik aan de andere kant ook niet zo heel vreemd. Zo werkt het nu eenmaal in het voetbal. Trainers komen en gaan, net als spelers." foto Marcel Antonisse hoopt er altijd op om een volgen de stap te zetten. Iedereen met am bitie wil dat, dus ik ook. Maar ik kan niet zeggen wanneer. Dat over komt je. Ik ben ook niet iemand die een carrièreplanning maakt. Ik zie wel wat er op mijn pad komt." Hij erkent dat er wel wat zaken spelen nu, maar om welke buiten landse clubs het gaat wil hij niet zeggen. „Het lijkt me mooi om eens in Spanje te voetballen", zegt El Hamdaoui. „Toch ga ik alleen naar een club die de intentie heeft om echt te voetballen. Ik moet tot mijn recht kunnen komen. Of ik me klaar voel voor een volgende stap? Ja. Ik denk ook wel dat AZ me zal laten gaan als er genoeg voor me betaald wordt." Toch houdt hij zich niet bezig met een eventuele transfer. „Ik kan wel gaan roepen dat ik nu weg wil, maar wat schiet ik daar mee op. Als het dan niet doorgaat zie je vaak dat spelers met tegenzin bij hun club rondlopen. Dat kan te gen je gaan werken, je voelt je dan niet meer vrij. Daarom roep ik zul ke dingen niet. Als er geen mooie club komt, speel ik dit seizoen ge woon lekker bij AZ. We gaan de Champions League in. Dat is ook weer een nieuwe uitdaging." Hij weet dat het voor een Neder landse club moeilijk wordt om de Champions League nog eens te winnen. Er verschijnt een glim lach op zijn gezicht: „Maar het is wel heel erg mooi om het een keer mee te maken." „Daar kan ik niet tussen kiezen. Echt niet. Ik vind het allebei mooi. Een assist kan soms zelfs mooier zijn dan zelf scoren. Zoals thuis te gen Willem II. Na een verre uit trap van Sergio Romero kreeg ik de bal. Maarten Martens kwam vanaf eigen helft meegesprint, ik speelde de bal op maat en hij scoorde. Prachtig! Of de volley uit tegen Willem II mijn mooiste goal van het seizoen was? Nee, dat vind ik niet. Tegen Heerenveen kreeg ik de bal aan de rechterkant van het strafschopgebied. Ik haal de uit en schoot 'm precies in de kruising." Na een stilte van zeventien secon- den zegt hij: „Dan kies ik toch voor Cristiano Ronaldo, omdat hij |Hf i meer power heeft. Hij heeft snel- f heid, een geweldig afstandsschot en kan fantastisch koppen. Ik dacht er zo lang over na, omdat het allebei geweldige voetballers zijn. Messi is fantastisch om te zien, maar ik heb toch iets meer met Cristiano Ronaldo. Dat hij be ter is dan Messi, zeg ik niet. Cristia no Ronaldo haalt vaak van afstand vernietigend uit, terwijl Messi in een vergelijkbare situatie gewoon nog drie man passeert en dan scoort. Maar dat kan Cristiano Ro naldo ook. Eigenlijk kan hij alles."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53