Problemen in Renesse Onderzoek naar winterkamperen Vluchtelingenwerk boer op tijdens Brouwse Dag PZC wpff.bezorgers.nl 26 Zaterdag 11 juli 2009 S Omgevingsplan provincie biedt geen duidelijkheid. door Piet Kleemans zierikzee - De gemeente Schou- wen-Duiveland is een studie ge start naar het winterkamperen. Centraal staat de vraag of winter kamperen ook moet worden toege staan op onder meer minicam- pings. De uitkomsten van het on derzoek worden in september dit jaar verwacht. Het college geeft daarmee gehoor aan een eerder door de WD-ge- meenteraadsfractie ingediende, en door een raadsmeerderheid onder steunde, motie. In die motie wordt gepleit voor verruiming van de gemeentelijke regels voor het winterkamperen. Dat mag op Schouwen-Duiveland momenteel alleen op reguliere campings, mits die beschikken over een ver warmd sanitairgebouw. In de ge meentelijke nota kamperen - geënt op het Omgevingsplan Zee land - is daar bewust vgor geko zen. Wordt winterkamperen ook toege laten op niet-reguliere kampeerter reinen als minicamping en land schapscamping, dan leidt dat in de visie van het Schouwen-Duive- landse college tot ongewenste in tensivering van recreatie in het lan delijk gebied. Bovendien zou toela ten van winterkamperen op niet-reguliere campings in strijd zijn met Omgevingsplan Zeeland. Dat laatste blijkt - zo heeft nadere bestudering van genoemd plan ge leerd - niet helemaal te kloppen. „In het omgevingsplan wordt slechts aangegeven dat bij een uit breiding van een kleinschalig kam peerterrein geen permanente kam peermiddelen geplaatst mogen worden. Winterkamperen is ech ter kamperen met een niet-perma- nent kampeermiddel", schrijft het college in een raadsbrief. Het colle ge spreekt van 'een opening' in het Omgevingsplan Zeeland die wellicht winterkamperen op niet-reguliere campings alsnog mo gelijk maakt. Reden voor wethouder Ad Verse- put om af te reizen naar Middel burg om erachter te komen wat de provincie nu precies wil. Dat heeft nog niet de gewenste duidelijk heid verschaft. Alvorens een stand punt over het winterkamperen in te nemen wil het provinciebestuur de uitkomsten van het onderzoek van de gemeente Schouwen-Dui veland afwachten. Waarbij gedepu teerde Harry van Waveren wel voorop heeft gesteld dat wat de provincie betreft landschappelijke inpassing van winterkamperen cruciaal is. De gemeente verwacht het onder zoek in september af te kunnen ronden. De uitkomsten van de stu die worden door de provincie mee genomen in de voor dit najaar ge plande tussentijdse evaluatie van het Omgevingsplan. 'Ik zeg altijd: drank in de man, verstand in de kan. Mensen weten niet meer wat ze doen als ze te veel hebben gedronken' Gerard Rabelink, burgemeester Schouwen-Duiveland Six Strings Down in Knipcafé de Barbier ouwerkerk - Bluesformatie Six Strings Down treedt vanavond op in Knipcafé De Barbier in Ouwer- kerk. Six Strings Down staat garant voor een flinke portie stevige blues. De band trad eerder op in café De Ge kroonde Suikerbiet in Zierikzee en daar maakte ze er een groot feest van. Het concert begint vanavond om 21.00 uur. Watersportwinkel Veerdam 3 Kortgene Inwoners Middelharnis willen graag verhuizen middelharnis - Eén op de vier in woners van de gemeente Middel harnis wil binnen vijf jaar verhui zen. Het merendeel wil wel graag in de eigen omgeving blijven. Dat blijkt uit een woningmarktonder zoek dat die gemeente samen met twee woningcorporaties onder bijna 2500 huishoudens uitvoerde. Verder bleek een behoefte aan le- vensloopbestendige huurhuizen en aan vrijstaande koophuizen. Fietstocht door duin en langs het strand noordwelle - De vereniging van kampeerboeren VeKaBo verzorgt samen met Agrarisch Schou wen-Duiveland maandag een fiets tocht. De tocht gaat om 19 uur van start bij camping Agri Nova aan de Kooimansweg in Noordwelle. De tien kilometer lange tocht voert door de duinen en langs het strand. Onderweg wordt een be zoek gebracht aan meelfabriek Krij ger. IN ZEELAND Vandaag beeldmateriaal van de Brouwse Dag op www.pzc.nl/schouwen-duiveland MEEST CELEZEN 1. Reddingsactie voor kreeften 2. Verhuisdrang in Middelharnis 3. Lange Blokweg even dicht STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl HET NIEUWS UIT UW OMGEVING: www.pzc.nl/schouwen-duiveland Het uitgaanspubliek in Renesse in 2001. door Piet Kleemans brouwershaven - Vluchtelingen werk gaat vandaag de boer op tij dens de Brouwse Dag. Leden van de mensenrechtenorganisatie vra gen bij bezoekers van het door gaans drukbezochte evenement in Brouwershaven aandacht voor de positie van vluchtelingen en nieuwkomers op het eiland. Zij die minder dan drie jaar gevestigd zijn op het eiland, doen hun best om in te burger in, de taal te leren en de weg te vinden naar zelfstan digheid. Veel van de vluchtelingen die al langer op het eiland wonen, hebben werk gevonden op Schou wen-Duiveland en functioneren als betrokken burger in de eilande- lijke maatschappij. De Schou- wen-Duivelandse vrijwilligers van Vluchtelingenwerk gaan daarvoor extra aandacht vragen tijdens de Brouwse Dag. Want, zo stelt Vluch telingenwerk, in een tijd van eco nomische crisis kan Schou wen-Duiveland zich geen verspil ling van talenten veroorloven. Tij dens de Brouwse Dag wil Vluchte lingenwerk voorbijgangers onder meer informeren over de proble matiek rond gezinshereniging. „Het recht op het gezinsleven is een recht waar de vrijwilligers van Vluchtelingenwerk zich helemaal voor inzetten. De wens om je ge liefden bij je te hebben is eeuwen oud", stelt de organisatie. of bel 0800 - 022 27 10 WGGGNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 44