PZC CDA wil beiaardier bij Centree 25 33 37 Musea spinnen garen bij miezerweer VWA controleert alcoholgebruik in Renesse op herkenbare manier Skimmers actief Bril Frank den Hollander zingt liedjes in Gronings dialect Vierdaags festival in teken van josquin des Prez Zaterdag 11 juli 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Christendemocraten zien plein voor zich 'dat klinkt als een klok'. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Breng de beiaardiers functie in Zierikzee onder de vleu gels van cultuurplein Centree. Daardoor kan de gemeente Schou- wen-Duiveland zich beperken tot haar kerntaken en blijven de klan ken van het carillon toch klinken over Zierikzee. Dat idee lanceert de Schouwen- Duivelandse CDA-fractie in een brief aan Zierikzeeënaar Mar van der Veer. Die riep eerder de eilan- delijke politiek op zich tegen het besluit van burgemeester en wet houders te keren om geen geld meer te steken in een nieuwe be speler van het carillon, na het ver trek van de laatste beiaardier Kees van Eersel. De christendemocraten zijn het met Van der Veer eens dat de beiaardfunctie onderdeel moet worden van 'een groter geheel'. Het CDA vindt dat grotere geheel in Centree, het cultuurplein dat moet ontstaan in het gebied rond de Nieuwe Kerk. Bezoekers van Centree zouden op gezette tijden van het carillonspel uit de toren van het stadhuis moe ten kunnen genieten, vindt het CDA. Maar dat zou ook bespeeld kunnen worden als er andere cul turele evenementen in de stad worden gehouden. „Wat is er gezel liger dan onder de klanken van het carillon richting een concert in de Nieuwe Kerk of een voorstel ling van de Historische Spelen te gaan?", schrijft CDA-raadslid Nico de Danschutter aan Van der Veer. Daardoor, denkt hij, ontstaat er 'een cultuurplein dat klinkt als een klok'. Ook bij gelegenheden als Sinter klaas en Koninginnedag zou de beiaardier moeten spelen, vindt het CDA. De partij ziet ook wel wat in het organiseren van een beiaardierconcours en beiaardier cursussen. De Christenunie vindt dat de ge meente Schouwen-Duiveland wel degelijk verantwoordelijk moet blijven voor het betalen van de beiaardier. De partij heeft aange kondigd op 23 juli tijdens de maan delijkse gemeenteraadsvergadering een motie in te dienen die het col lege dwingt geld uit te trekken voor een nieuwe carillonbespeler. Heemkundige vereniging Stad en Lande sluit zich daar bij aan. De groep heeft een brief aan het colle ge gestuurd, waarin ze de stap 'als bezuinigingsmaatregel een lacher tje' noemt. Ook Stad en Lande roept het college op het besluit te heroverwegen. BRUINISSE - „We hebben zo'n 25 man binnen en dat is druk voor de vrijdagmiddag", zegt baliemedewerkster Willy de Waal van Brusea, de combinatie van Oudheidskamer en Visserij museum in Bruinisse. Musea doen goede za ken nu de vakanties begonnen zijn en de zon het laat afweten. „Met die regen en kou slen teren de campinggasten een beetje rond door het dorp. We zijn meteen VW, dus de men sen komen ook binnen voor een fietskaart of folder." Sinds 1 juli krijgen gebruikers van het veerpontje uit Anna Jacobapolder korting in Brusea. Maar daar heeft De Waal nog niet veel klanten van gehad. „Als we mosselen ko ken of bolussen bakken. Dan is het hier pas echt druk." foto Dirk-Jan Cjeltema door Dewi Gigengack RENESSE - Controleurs van de Voedsel- en Warenautoriteit (VWA) gaan deze zomer controle ren of ondernemers de Drank- en Horecawet wel naleven. Voor het eerst doen zij dit in herkenbare be drijfskleding. Tot nu toe contro leerde de VWA altijd 'undercover'. Er wordt nog te vaak alcohol ver strekt aan kinderen onder de zes tien jaar, stelt de VWA. „In de zo merperiode controleren wij daar om extra op zogenoemde 'hot spots': plekken waar veel jongeren komen", zegt woordvoerder Astrid Bergman. „Behalve Renesse doen we ook Terschelling en verschillen de festivals aan." De VWA kiest voor de nieuwe manier van contro leren, omdat er een preventieve werking van uitgaat. Daarnaast blijft de VWA ook met onherken bare controleurs werken. pagina 26 en 27: 'problemen in Renesse worden minder, maar dat gezüip!' vlissingen - Bij een tankstation aan de Bedrijfsweg in Vlissingen is gisteren skimapparatuur verwij derd. De politie heeft de appara tuur, op pomp 3, inclusief de af te lezen pasgegevens verwijderd. ZEEUWSE De man uit het dorpje in de Ka naalzone heeft slechte ogen. Dat speelt hem vooral parten bij het werken op zijn computer. En dat doet hij dagelijks vele uren. Ooit beschikte hij over zo'n bril met van die Varifocus-gtazen, maar dat werkte niet echt. Het irriteerde hem mateloos en hij had hem vaker af dan op. Na enig experimenteren had hij echter dé oplossing: hij zette over zijn gewo ne bril nog een wat ouder exem- Tip? redactie@pzc.nl plaar. Twee brillen dus, een ko misch gezichtvooral wanneer hij zich van zijn beeldscherm afwend de om een gesprek met collega's te voeren en vergat die ene bril af te zetten. De man was uiterst tevre den over het resultaat. Gisteren kwam het experiment echter ruw ten einde. Terwijl hij naarstig zocht naar z'n tweede bril, besefte hij plots dat die in zijn jasje zat. En dat draaide op dat moment lus tig rond in de wasmachine.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43