bewijst nu zijn waarde PvdA wil Sluis helpen I! Een opgewekt bedrijf Het is lekker druk Onze journalist Remko Tanis vrij Voortrekkers 0 Zaterdag 11 juli 2009 3 COMMENTAAR Floreren in tijden van recessie. Dit kunstje flikken sommige kleine bedrijven in Zeeland. Op een slagveld vol kelderende omzetten, werktijdverkorting, deeltijd-WW en ontslagen blijven zij fier overeind. Zo onderscheidt het midden- en kleinbedrijf in Zeeland zich in positieve zin van de grote bedrijven. Het geeft in veel opzichten het goede voorbeeld. Hóe? Dat varieert nogal. Sommige kleine ondernemingen hebben een sterk product waarin ze blijven geloven terwijl de concurrenten het opgeven. Andere profiteren van de huidige zuinigheid en voorzichtigheid omdat zij goed zijn in onderhoud van zaken die zonder de recessie allang vernieuwd zouden zijn. Weer andere houden het vol op pure flexibiliteit en op gevoel voor marketing. MKB-Zeeland vraagt terecht aandacht voor de taaiheid van deze bedrijven. Meer dan veel grote broers zorgen zij voor stabiliteit in de economie. Ze doen dit niet alleen slim maar vaak ook opgewekt en met vertrouwen in de toekomst. Dat geeft de burger moed. foto Willem Mieras Schildersbedrijf Franse in Kwadendamme heeft vijfentwintig man in dienst. Qua grootte is het schildersbedrijf een middenmoter, zegt eigenaar A. Franse. Het schildersbe drijf is voornamelijk werk zaam in onderhoud en res tauratie: het betere schilder werk, dat de nodige kennis vraagt. Toch wel een beetje moeilijker dan nieuwbouw- klussen. Zijn schilders zijn echte vaklui. Ze zijn gede gen opgeleid en worden re gelmatig bijgeschoold. Het resultaat: tevreden klanten, die door mond-tot-mondre- clame weer voor nieuwe klanten zorgen. „Dat moet je hebben", zegt Franse. Maar de klanten let ten tegenwoordig toch wel wat meer op de centjes, merkt hij op. „We zijn sinds de crisis wat scherpere prijzen gaan reke nen. De orderportefeuille is nog steeds gevuld, het is lek ker druk. Toch is ook in mijn schildersbedrijf te mer ken dat het minder wordt. We hopen dat het tot het eind van het jaar zo blijft als nu. Voor schilders is de win tertijd altijd moeilijk. Dus ook voor ons is het maar af wachten wat de rest van het jaar brengt. Zoals elk jaar, ei genlijk." Dick Oggel van Ot en Sien Jeugdmode: „Met onze zomeromzet zitten we 8,5 procent in de plus. Landelijk is dat 2,2 procent." foto Camile Schelsfraefe Ot en Sien Jeugdmode in Axel weet klanten te trek ken uit de wijde omtrek, tot in Brabant. De doelgroep: alles van baby tot en met brugklasser. In maart werd het 25-jarig bestaan gevierd. Elke klant die 50 euro of meer uitgaf, kreeg een taart. Nog zo'n leuke Ot en Sien-actie: de Maxima/Vroege Vogeldag. Dick Og gel opende die dag, samen met zijn vrouw en het personeel, om zeven uur de winkel om vroege vo gels op beschuit met oranje muis jes te tracteren en te verblijden met 'maximaal aantrekkelijke prij zen'. Met dat soort acties, die hij URUMQI - De Nederlandse journa list Remko Tanis, die ook voor de ze krant schrijft, is gisteravond half twaalf plaatselijke tijd in de Chinese stad Urumqi vrijgelaten. De politie had hem in de ochtend opgepakt, omdat hij volgens de au toriteiten ergens aanwezig was waar dat niet is toegestaan. Ook zou hij de avondklok hebben over treden. Tanis is correspondent van de Ge associeerde Pers Diensten in Shanghai. Hij is afgereisd naar Urumqi om daar verslag te doen gericht promoot via mail, post en website, hou je de loop erin. Zijn succesformule bestaat verder uit deskundig en opgewekt personeel en een assortiment dat zowel qua prijzen als kledingaanbod voor elk wat wils omvat. Daarnaast is de zaak gespecialiseerd in kleding voor feesten, trouwerijen en heili ge communies. Vandaar ook de ve le klanten uit Brabant. Ot en Sien doet alles om klanten te trekken, maar ook om ze te houden: „Is de klant niet tevreden, dan wordt er zonder enige discussie een oplos sing gezocht. Wij zetten zwaar in op dienstverlening." van de onlusten tussen Oeigoeren en etnische Han-Chinezen. Tanis stond naar eigen zeggen bij een moskee in Urumqi waar Oei goeren in opstand kwamen tegen de sluiting van het gebedshuis. De Chinese autoriteiten hadden giste ren alle moskeeën in Urumqi la ten sluiten uit angst dat mensen re ligie misbruiken. De politie pakte volgens Tanis de demonstranten en aanwezige journalisten op. Tanis vertelde dat hij alle geldende regels had opgevolgd, maar toch was opgepakt. Een Spaanse en een Japanse repor ter was datzelfde lot beschoren. Volgens zijn chef Maurice Wil brink beschikt Tanis over alle be nodigde accreditaties voor het ge bied. Tanis zei na zijn vrijlating dat hij goed was behandeld, hij had al leen geen eten gekregen. De onder vragers wilden zijn persaccredita tie zien. Na het verhoor is hij naar zijn hotel in Urumqi gebracht. De verslaggever zei vandaag terug te willen vliegen naar zijn woon plaats Shanghai. WEEKENDVIDEO'S: Ubuntu in Goes Veere 1809 (vanaf zondag) Scheldepop in Terneuzen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Kijk op: www.pzc.nl Kamerfractie pleit voor fonds noodlijdende gemeenten. door Frank van Cooten SLUIS - De Tweede Kamerfractie van de PvdA wil een fonds voor noodlijdende plattelandsgemeen ten. De fractie pleit hiervoor dit najaar bij de behandeling van een actieplan over krimp. Kamerlid Pierre Heijnen zei dit gisteren na afloop van een werkbezoek van een PvdA-delegatie aan Zeeuws-Vlaanderen. Het college van Sluis greep dit werkbezoek onder meer aan om bezorgdheid te uiten over de fors lagere uitkering uit het gemeente fonds. Deze uitkering is mede ge baseerd op bevolkingsgroei. Om dat Sluis te maken heeft met krimp van inwoner- en leerlingen aantallen, werkt dit nadelig door in de algemene uitkering. Sluis houdt rekening met een korting oplopend van 589.000 euro in 2010 tot ruim 2,2 miljoen euro in 2013. „We gaan als PvdA in Den Haag nadenken over hoe dergelijke ge meenten te helpen. Dat kan via een speciaal fonds zijn of via een tijdelijke bijstelling van de uitke ring", zei Heijnen. De vraag is im mers of de uitkering voldoende re kening houdt met het dalend aan tal inwoners." De PvdA zal het ka binet daar stevig op aanspreken, beloofde Heijnen gisteren. verknemers 18 17 25 189 5 10 38 984 63 1349 werknemers 21 13 1 0 5 I 10 I 29 79 I Schilders van Franse aan het werk in Ovezande: „We hebben het lekker druk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3