'Valpartijen door doorgroeistenen' Armlastig Sluis laat geld liggen Ijsbaan krijgt toch subsidie ZZaterdag 11 juli 2009 29 Fietsers niet blij met doorgroeistenen in bochten Het Heem. door René Hoonhorst BRESKENS - De modder op de door groeistenen wordt weggeveegd. Maar de bestrating wordt niet op nieuw aangepast, kreeg Wendy Fal- kenreck uit de Breskense wijk Het Heem deze week te horen. Falkenreck is gehandicapt en fietst regelmatig op een speciaal aange paste driewieler van haar huis naar het dorp. Dat ging tot voor kort pri ma, maar sinds de gemeente de bochten voorzag van doorgroeiste nen is ze bang voor een ongeluk. „De hobbelige stenen zijn door re gen of modder vaak glad. Ook kan ik met een wiel vast komen te zit ten in scheuren tussen de stenen en het asfalt. Als ik langs de bocht wil rijden, moet ik zo ver uitwij ken dat ik op de verkeerde weg helft kom." Buurman Han de Vlie ger klaagde al eerder over vermin derde verkeersveiligheid. De door groeistenen werden juist gelegd om Het Heem veiliger te maken. Vuiniswagens en ander zwaar ver keer reden vooral in bochten het as falt kapot, constateerde de gemeen te. Door doorgroeistenen neer te leggen, werd de bredere weg veili ger voor fietsers en voetgangers was de filosofie achter de aanpas sing. Maar van die ideeën is weinig terecht gekomen, stelt De Vlieger. „Niet alleen Wendy heeft proble men, ook een aantal scholieren is al onderuit gegaan." Wethouder Maria le Roy meldt dat de nieuwe stenen zich 'eerst moeten zetten'. 'De stenen zijn vaak glad en ik kan met een wiel tussen asfalt en stenen raken.' Mochten weggebruikers over enige weken nog problemen ondervin den dan wordt de situatie opnieuw bekeken, belooft ze. De doorgroeistenen zijn niet alleen gladder en hobbeliger dan asfalt. De wielen van haar driewieler komen ook makkelijk tussen asfalt en doorgroeistenen vast te zitten, klaagt Wendy Falkenreck. foto Wim Kooyman Gemeente boekt minder inkomsten door gebrek aan handhavers. door René Hoonhorst SLUIS - Burgemeester en wethou ders van Sluis hoeven geen raads lid meer te overtuigen van de pre caire financiële positie van de ge meente. Die raadsleden schrokken des te meer dat de gemeente min of meer bewust geld heeft laten lig gen, bleek tijdens de bespreking van de Kadernota 2010-2013 door de commissie Middelen Gebrek aan handhavers leidde al tot een geschatte mindere op brengst van vijftig mille kwam vo rige maand uit de managementrap portage naar voren. Sluis mist ook tien mille aan verwachte meerop brengsten aan precariorechten, om dat er geen of te weinig controle rende ambtenaren op pad zijn ge weest. Nog eens tien mille kan dit jaar niet worden bijgeschreven, omdat nog niet is geregeld dat de strandpaviljoens meer bijdragen aan de strandexploitatie. Een extra bezuiniging op die strandexploitatie had Sluis ook nog eens bijna 85 miljoen op moe ten leveren. De manier waarop die bezuinigingen moeten worden ge realiseerd, wordt vastgelegd in de nota Strandbeleid. Die had al vast gesteld moeten zijn, maar komt de gemeenteraad pas dit najaar onder ogen. Vertragingen bij het verschij nen van de Parkeernota en de no ta Strandexploitatie kosten de ge meente dus dik anderhalf ton con cludeerden enkele raadsleden. Frac tievoorzitter Robert Evers van de Het niet op tijd verschijnen van diverse beleidsnota's en gebrek aan ambtelijke controles kost het noodlijdende Sluis dit jaar meer dan anderhalve ton. PvdA wilde niets weten over reor ganisatieproblemen of drukke werkzaamheden. „Het is niet op tijd afgesproken of gewoon verge ten. Het is in elk geval aan burgers niet uit te leggen." Met hulp van regionaal brandweer commandant Peter van Dijk en commandant Nico Moskie van het Sluise korps probeerde burgemees ter [aap Sala dë raad te overuigen dat aan forse investeringen in het gemeentelijk brandweerapparaat niet is te ontkomen. Sluis is al het slechtste jongetje van de klas in Veiligheidsregio Zeeland. Het do zijn overige gemeenten accepteert - gezien de financiële situatie - dat Sluis iets achter blijft lopen. Maar Sluis moet op 1 januari volgend jaar wel 62 procent van de voor de nieuwe Wet Veiligheidsregio beno digde investeringen hebben gereali seerd, waarschuwden de comman danten en de burgemeester. De Terneuzense burgemeester lan Lonink, voorzitter van de Veilig heidsregio, bemoeit zich niet met de gewenste prioriteit van de Slui se investeringen. Maar hij beves tigt de Veiligheidsregio Sluis wil houden aan de afspraak om voor minstens 62 procent aan de veilig heidseisen te voldoen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het voortbestaan van de ijsbaan op de Terneuzense Markt in de kerstperiode is veilig gesteld. De Stichting Terneuzen On Ice krijgt de komende vijfjaar van de gemeente een jaarlijkse sub sidie van 7.500 euro. De gemeente raad besloot dat op voorstel van de fracties Pirn Broekhuysen en Top Gemeentebelangen. Enkel de SGP was tegen, omdat er ook op zon dag geschaatst kan worden. Aanvankelijk zou de subsidie voor de ijsbaan helemaal worden afge bouwd. De stichting slaakte in een brandbrief echter de noodkreet dat men zonder gemeentelijke bij drage de financiën niet rond krijgt. De Terneuzense raad vindt de ijs baan een belangrijke voorziening. De vraag om naast een bijdrage op voorhand garant te staan voor een eventueel tekort 25.000 euro wilde de raad echter niet honoreren. „Als het echt mis gaat", dan kun nen ze altijd nog aan de bel trek ken", sprak wethouder Adhemar van Waes geruststellend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31