CM Kleine ondernemer Deltapark Neeltje Jans viert dinsdag dertigste verjaardag Geen paniekvoetbal PZC Tour De krant 5 weken voor 15 euro! 2 Zaterdag 11 juli 2009 MAIKEL HARTE En dan hebben we het nog niet gehad over de veldslagen. Mijn favoriete evenement is thans volop aan de gang: de Tour de France. „Kijk je daar je nog naar?", wordt me nog al eens gevraagd. „Dat is toch alleen maar list en bedrog met al die doping?" Ook de Rabobank krijgt het op dit moment voor de voeten nu renners moeten getuigen in een Oostenrijkse dopingaffaire en voormalig Rabo-renner Tho mas Dekker wordt beschuldigd van epogebruik. Een journalist vroeg deze week aan een van haar directeuren of de Rabobank al spijt heeft van haar sponsoring in de wielersport. Waarom worden dit soort vragen alleen in de wielrennerij gesteld? Er wordt inderdaad vals gespeeld, maar gebeurt dat in andere sporten niet dan? Neem voetbal. Daar zie je van spelers de ene fopduik na de andere om maar een penalty te kunnen versieren en bij een vriendschappelijke aai over de bol van de tegenstander zie je ze met de hand op het ge zicht theatraal en luid schreeuwend rollebollen. Alleen maar met het doel om de ander onterecht een rode kaart aan te sme ren. Dat is toch minstens net zo oneerlijk. Om trouwens nog maar te zwijgen van de overtredingen die je op de velden ziet. Het woord doodschop komt niet voor niets uit het voetbal. En dan hebben we het nog niet gehad over de complete veldsla gen die tussen supporters op de tribunes en daarbuiten plaats vinden. Bij het laatste kampioenschap van Feijenoord werd zo wat de hele Coolsingel aan diggelen geslagen en bij Opsporing Verzocht zag ik laatst beelden van een Ajax-hooligan die met Aegon breed uitgemeten op de borst de ME te lijf ging. Toch vraagt er nooit iemand aan Aegon en evenmin aan die andere grote bedrijven waarom ze voetbal blijven sponsoren. Vreemd, maar aan mij moet je dus ook niet vragen waarom ik nog naar wielrennen kijk. Vive le Tour! Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON pzc Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs, Educatie. Onroerend Goedj T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: WWW.pzc.nl/le2ersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prjjs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Het gaat slecht met de economie. Dat weet iedereen inmiddels wel. Maar sommige bedrijven weten het hoofd nog prima boven water te houden. door Ondine van der Vleuten en Cornelleke Blok Peter Feijtel - voorzitter van MKB-Zeeland/Brabant - wordt een beetje moe van de pessimistische gelui den. „]e hoort steeds dat de werk loosheid zal oplopen, maar tot nu toe valt het steeds mee. De hele wereld heeft last van de crisis, maar er zijn bedrijven die on danks de crisis goed blijven draaien. En ik vind het belangrijk dat dat gezien wordt, omdat we door doemdenken in een neer gaande spiraal dreigen te raken." Hij wijst op het midden- en klein bedrijf „Kleine zelfstandigen, flexi bele, creatieve ondenemers: daar moet de economie het nu van heb ben. Grote aannemers verliezen zo maar 8o procent van hun werk, omdat de utiliteitsbouw stagneert. Maar een stucadoorsbedrijfje dat eerst voor zo'n bedrijf werk aan nam, kan nu de lege gaten in de agenda vullen met kleinere klus sen voor particulieren. Handelaren die zich zijn gaan richten op de la gere prijsklasse of zich profileren met zeer goede kwaliteit en dienst verlening, kappers, garages die aan onderhoud doen, de foodsector, re creatie en toerisme: die doen alle maal goede zaken." Toch is een oppepper hard nodig. MKB-Zeeland/Brabant en Bou wend Zeeland overlegden gisteren met gedeputeerden Marten Wiers- ma en Toine Poppelaars over maat regelen om het Zeeuwse bedrijfsle ven meer werk te verschaffen. Feijtel: „We gaan nu een uiterste poging doen om te inventariseren welke overheidsprojecten eerder uitgevoerd kunnen worden. Nieu we rotondes of innovaties aan ge meentehuizen, die eigenlijk in 2010 gepland waren, kunnen naar voren gehaald worden. Als dat lukt heeft dat gevolgen voor het hele midden- en kleinbedrijf: voor loonwerkers, kranenverhuurders, transportbedrijven, maar ook broodjeszaken die de werkers van lunch voorzien." Donderdag 16 juli kunnen werkge vers van 15.30 tot 17.00 uur meedoen aan een informele 'brainstormsessie' van het Mobiliteitscentrum Zeeland. Locatie: M.A. De Ruiterlaan 2 in Goes. Q www.mobiliteitscentrumzeeland.nl werktijdverkorting sector bedrijven kledingindustrie 1 groothandel 1 vervoer/logistiek 3 metaal 2 detailhandel 1 engineering 1 bouw/installatiebedrijven 5 chemie 6 overige zakelijke dienstverlening en IT 5 totaal 25 deeltijd ww bedrijven sector kledingindustrie - groothandel 1 vervoer/logistiek 1 metaal - 5 detailhandel 1 engineering - bouw/installatiebedrijven 8 chemie 1 overige zakelijke dienstverlening en IT 9 totaal 26 irisL TT .:'-v ontslagaanvragen Piet Warnar is directeur van Airpack Zierikzee. De zaken gaan goed. Overal waar olie opgepompt wordt, komt gas vrij en Warnar maakt de installaties die nodig zijn om gas op te pom pen en te vervoeren. „Ons bedrijf heeft honderd man in dienst. Ontslag of werktijdver korting is nooit aan de orde ge weest", verklaart Warnar. „Ik denk dat ik wel weet hoe dat komt. On ze concurrentie bestaat uit bedrijf jes die onderdeel zijn van grote machineconcerns. Die hebben toen de crisis toesloeg, onmidde- lijk maatregelen genomen. Ze heb ben gesneden in personeel, ook op plekken waar ze dat beter niet had den kunnen doen. Bijvoorbeeld daar waar gascompressorinstalla- ties geproduceerd worden. In de oliebranche kost elke minuut oponthoud duizenden euro's. Ka potte onderdelen moeten zo snel mogelijk vervangen worden. Wij kunnen die nog steeds direct leve ren, maar bij onze concurrenten zijn wachtlijsten ontstaan. Dus stappen ze naar ons over, en wij staan met open armen klaar." Nog net zoveel werk, maar minder con currenten: het gaat dus beter dan ooit. Warnar ziet de toekomst met ver trouwen tegemoet. „Wij gaan zelfs nog mensen aannemen." week 14 t/m 20 week 21 week 22 week 23 week 24 week 25 week 26 week 27 totaal bedrijven -12 0 1 7 6 0 30 Piet Warnar, directeur van Airpack Zierikzee. foto Mechteld Jansen Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,- Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar- PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 99 10 Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaai zorgvuldig om mei persoonsgegevens. In hel colofon treft u nadere mformalie middelburg - Komende dinsdag, 14 juli, is het exact dertig jaar gele den dat Rijkswaterstaat op het voormalige werkeiland Neeltje Jans een informatiecentrum open de. Zo kon de belastingbetaler zien waaraan al het geld voor de Delta werken was besteed. De belangstel ling vanuit binnen- en buitenland was enorm. Wie naar het informatiecentrum wilde, kon niet met eigen vervoer naar Neeltje Jans. De reis ging met een bus vanuit Schouwen-Duive land over een noodbrug naar Neel tje lans. Daarna stapte een gids in de bus die vertelde over het 'acht ste wereldwonder'. De tijden zijn veranderd. Delta park Neeltje jans beschikt nu over een modern informatiegebouw, in clusief restaurant en een zeehon denopvang. Op 14 juli aanstaande heeft Delta park Neeltje Jans een speciaal jubi leumarrangement samengesteld. Bezoekers krijgen bolussen en er is een reuzenslagroomtaart. Geduren de de hele dag zijn er gratis rond leidingen naar het binnenste van de Stormvloedkering. Er speelt een zeemansband en er zijn optre dens van een kinderkomiek en een piratenshow. Elke dertigste be zoeker krijgt een foto met zeehon den of zeeleeuwen aangeboden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2