Hele gemeenschap moet Nieuwe accommodatie tennisclub Hontenisse Bibliotheken Sluis gaan wellicht dicht Piet 'Basiliek' Hamelink Jurry Terneuzen b.v. °A projektinrichting, kantoormeubilair Mr, F.J. Haarmanweg 46, 4538 AS Terneuzen Tel. (0115)69 59 51 Fax (0115)69 59 53 Homepage www.jurry.nl E-mail info@jurry.nl 26 I Zaterdag 11 juli 2009 Tip? redactie@pzc.nl De man uit het dorpje in de Ka naalzone heeft slechte ogen. Dat speelt hem vooral parten bij het werken op zijn computer. En dat doet hij dagelijks vele uren. Ooit beschikte hij over zo'n bril met van die Varifocus-glazen, maar dat werkte niet echt. Het irriteerde hem en hij had hem vaker af dan op. Na enig experimenteren had hij dé oplossing: hij zette over zijn gewone bril nog een wat ouder exemplaar heen. Hij was uiterst te vreden over het resultaat. Gisteren kwam het experiment echter ruw ten einde. Terwijl hij naarstig zocht naarz'n tweede bril, besefte hij plots dat die in zijn jasje zat. En dat draaide op dat moment lus tig rond in de wasmachine. door Frank van Cooten sluis - De bibliotheken in Sluis, Aardenburg en Breskens gaan dicht als de gemeenteraad van Sluis volgende week akkoord gaat met een bezuiniging van honderd duizend euro op de subsidie. Deze korting van 25 procent op het budget betekent dat alleen de vestiging in Oostburg open kan blijven. Directeur Rudi Crombeen van Bibliotheek Zeeuws-Vlaande- ren waarschuwt de raadsleden voor de gevolgen van deze bezuini ging. „Of de bezuiniging leidt tot ontslagen is nog niet duidelijk maar we sluiten het zeker niet uit", zegt Crombeen. De vestigingen in Sluis, Aarden burg en Breskens boeken jaarlijks twintigduizend bezoekers die in die tijd 45.000 boeken lezen. „Door de afwezigheid van een bi bliotheek neemt ook het leesge drag af De aangekondigde korting op onze subsidie zal ook effect hebben op projecten als leesbevor dering." Behalve de bibliotheek vrezen ook sportverenigingen voor de gevol gen van de bezuinigingen. Zoals de voetbalclub in Oostburg die al jaren onderhandelt met de ge meente over twee extra kleedloka len. Of de voetbalvereniging in IJ- zendijke die al net zo lang kampt met capaciteitsproblemen. Deze vereniging snakt naar nieuwe vel den. Wethouder Ben Hennekam (finan ciën) benadrukt nogmaals dat Sluis zonder ingrijpen, aanloopt te gen een tekort van 2,6 miljoen op lopend tot vier miljoen euro. „For se bezuinigingen zijn onontkoom baar. Onze schuldenlast is van twintig miljoen in 2003 gestegen tot ver boven de zestig miljoen. Sluis leeft al jaren ver boven haar stand." kloosterzande - Wethouder Fons Dobbelaer van Hulst opent vanavond om half acht de ver nieuwde accommodatie van ten nisclub Hontenisse in Kloosterzan- de. Het oude gebouw aan de Em- mastraat was dringend aan vervan ging toe. Met een bijdrage van de gemeente en veel zelfwerkzaam heid zijn clubhuis en kleedlokalen gemoderniseerd. Na realisatie van de nieuwe kantine vorig voorjaar zijn dit jaar twee nieuwe kleedlo kalen gebouwd. De kleedlokalen zijn door dezelfde vrijwilligers he lemaal zelf gebouwd, alsmede het terras. Dit najaar wordt de oude kantine opgeruimd. De Witte nieuwe rector van Reynaertcollege hulst - Het Reynaertcollege heeft een nieuwe rector. Met ingang van r september zal de uit Goes afkom stige P.J. de Witte aantreden als rector van de Hulster scholenge meenschap. De Witte - nu lid van het managementteam van het Ostrea Lyceum in Goes, waar hij mede leiding geeft aan de havo-af deling, volgt )an Reijnders op - die vorig jaar in conflict kwam met zijn docentenkorps. Juttersfeest voor goed doel op het strand breskens - De Lionsclub West- Zeeuws-Vlaanderen houdt van avond een strandjuttersfeest bij strandpaviljoen Beachhouse 25 tus sen Breskens en Groede. Van 18.00 uur tot 2 uur morgenochtend kun nen 'jutters' eten (mosselen), drin ken en van muziek genieten in en om partytenten. De opbrengst van de luxe juttersparty is bedoeld voor de aanschaf van extra hartde- fibrillatoren in de regio. 'Hulst is de gemeente waar je het leven viert: rust, ruimte, natuur en aantrekkelijke lage huizenprijzen.' Koen Verhagen Zo HET NIEUWS UIT UW OMGEVING: www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen TERUGLEZEN Alle recente berichten over armlastig Sluis en de discussie over het zwem bad in Aardenburg. HET MEEST GELEZEN 1. Zwembad Aardenburg blijft open 2. Raadslid SP Hulst loopt weg 3. Wilders bezoekt Ter Schorre STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Ereburger Piet 'Basiliek' Hamelink en basiliekpromotor Jo Everaert, die de erepenning van Hulst ontving. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 28