Taart achter herinrichting Markt 33 25 37 KOM OOK OP 11 12 JULI OP ONS BBQ FEESTJE RebeïBBGjl lcadeau__ mbVj li l 'ij 1 iT Smoezen van oplichter uit Hoogvliet kost vriendin uit Hulst 7000 euro in drie maanden Wethouder gooit Jeu de Boulesbaan in Frank den Hollander zingt liedjes in Gronings dialect Vierdaags festival in teken van Josquin des Prez Zaterdag 11 juli 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Terneuzense raad wil plan voor eind van dit jaar. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Voor het eind van dit jaar moet er een plan van aanpak liggen voor het herinrichten van de Markt in Terneuzen. Dat huis werk heeft; de gemeenteraad het college van burgemeester en wet houders meegegeven in een motie die was ingediend door CDA-frac- tie voorzitter Henk Siersema. „De Markt - door menigeen de huiskamer van Terneuzen ge noemd - is al vele jaren toe aan een herinrichting, waardoor het voor leisure en toerisme een aan trekkelijker plaats zal worden", be toogde Siersema in een toelichting op zijn motie. Hij denkt daarbij aan een autovrije plaats, met een parkeervoorziening voor minder validen in de aangrenzende stra ten en ontheffing voor leveran ciers, zoals in de Noordstraat. „Het gehele jaar door geschikt voor meerdere culturele en sportieve manifestaties, zoals concerten en andere muzikale optredens, een schaatsbaan, start- en/of finish- plaats van sportwedstrijden en de avondvierdaagse." Siersema pleit voor meer hore- ca-etablissementen en minder kan toorpanden op de Markt. Het plein zou kunnen worden inge richt met een waterpartij en flora. „En mogelijk voorzien van facilitei ten als reuzenparaplu's, zodat ter rassen bezet blijven en evenemen ten ook doorgang kunnen vinden bij minder goed weer", aldus Sier sema. De voltallige gemeenteraad steunde de motie. Aanvankelijk wilde Siersema een amendement indienen om alvast meer dan een half miljoen euro uit het rekeningsoverschot van 2008 te reserveren voor de aanpak van de Markt. Daarvoor kreeg het CDA echter de handen niet op el kaar. Met name ook omdat er op dit moment, behalve het idee voor het uitlichten van beeldbepalende panden, nog geen plan voor de Markt ligt. „Je kunt beter gelden re serveren op basis van een plan", adviseerde wethouder Co van Schaik de raadsleden. „Dan reser veer je niet teveel, maar ook niet te weinig." „Je kunt wel een plan hebben, maar je bent wel voor een deel af hankelijk van de ondernemers die aan de Markt zitten", reageerde wethouder Frank van Hulle. „We praten al jaren over de Markt", betoogde Pim Broekhuy- sen (eigen lijst). „En we zijn nog niet verder gekomen dan de plaat sing van een paar sta-in-de-weg pa len." PHILIPPINE - Met een welgemikte worp, die duidelijk maandenlange training verried, gooi de wethouder Co van Schaik gistermiddag de jeu de boulesbaan van de welzijnskoepel 'aan-Z' in Philippine open. De baan, met finan ciële steun van de koepel, aangelegd op de velden van voetbalvereniging Philippine, past prima in het activiteitenpakket voor vijfenvijf tigplussers. Direct na de opening wierpen tal van geïnteresseerden zich enthousiast op het Franse ballenspel. Dat enthousiasme bleek ook bij de aanmelding voor deelname aan de binnenkort te starten competitie. Daarvoor meldden zich ter plekke meteen al ruim twin tig deelnemers. foto Peter Nicolai Jff MIDDELBURG - Een 22-jarige man uit Hoogvliet had het maar slecht. Hij verdiende te weinig om extra leuke dingen te doen. En om toch maar aan wat extra geld te komen beloog en bedroog hij zijn Hulster vriendin met allerlei zielige verha len, Op die manier probeerde hij haar zo ver te krijgen dat zij geld op zijn rekening stortte. Dankzij zijn oplichtingspraktijken werd de vriendin binnen drie maanden 7000 euro lichter gemaakt. Gisteren kwam dat de Hoogvlie tenaar op een taakstraf van tachtig uur, een voorwaardelijke celstraf van een maand en het betalen van 6069 euro schadevergoeding te staan. De zielige verhalen die de man opdiste varieerden van 'ik lig in het ziekenhuis vanwege een zelf moordpoging', 'ik moet naar Suri name, want het gaat slecht met mijn moeder' tot 'ik moet naar een begrafenis in Suriname'. Ze bleken geen van alle waar te zijn. Officier van justitie W. Suijker- buijk had er geen goed woord voor over: „Misselijkmakend en dat alleen maar om luxe redenen." De raadsman van de Hoogvlieten aar had een totaal andere visie: er was helemaal geen sprake van op lichting geweest; het ging slechts om een 'lening'. Om die reden ver zocht hij dan ook het OM niet ont vankelijk te verklaren. Een verzoek dat juridisch kant noch wal raakte. De Hoogvlietenaar, die verklaarde alles te willen terug betalen, heeft inmiddels hoger beroep aangete kend. ZONDAG ZIJN WIJ GEOPEND Hulst (Alleen keukens) Absdaalseweg 19, Tel. 0114-320080 www.brugman.nl ülst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27