Krant frist vormgeving op Boer zonder zorgen in de recessie met verstand Zaterdag 11 juli 2009 1 7 sering van rampenplannen. Deze bezorgdheid ontbreekt bij project ontwikkelaars en politici die zich bezighouden met het grootschalig en veel tijd vergend project 'Water- dunen' nabij Breskens (krant 27/6 en 7/7). Men heeft ideaalbeelden van toestromende recreanten en zich daar nestelende lepelaars, kemphanen en waterhoentjes, zon der in te zien dat deze door de ver andering van het a-biotisch milieu het gebied mogelijk zullen mijden. Zo gezien is het plan 'Waterdu- nen' een project van recreatie- en. natuurspeculanten, waarvoor men sen in de wijde omtrek, met alle zorg en leed daaraan verbonden, moeten wijken. En waarmee de waterveiligheid door vertragingen in de uitvoering van werken die de waterkeringen betreffen, niet is gediend. Herman Bijl Caustraat 65, Zierikzee Stierenvechter) Catalonië was goed bezig met de afschaffing van het stierengevecht. Ze riepen zich zelfs uit tot 'Stieren- vechtvrij'. Nu echter zijn ze toch gezwicht om opnieuw zoogdieren (met gevoel voor pijn en angst) door een clown te laten treiteren en martelen om een stel sadisten te vermaken. Schandalig! Nog schandaliger is dat de EU hieraan meebetaalt. Met andere woorden alle burgers die belasting betalen, betalen mee aan het fokken van de vechtstieren. Ui teraard gaat het om miljoenen. J. Tomas kreeg bij een vorig 'gevecht' 400.000 euro! Natuurlijk deed hij het deze keer gratis, want de op stand wordt steeds groter en in de regering zitten veel machtige per sonen, die ofwel zelf stierenfokker zijn ofwel met andere takken van het stierenvechten verweven zijn. Een duistere groep criminelen, die menen te moeten leven van het leed wat stieren EN paarden wordt aangedaan. J.M. Bloemendaai Klaprooswei 3, Kortgene Bouwputschande Ondanks de tegenstem van de coa litiegenoten, annuleerde destijds de PvdA de verdere bouw aan de Zuidsingel. Nu jaren na dato komt hiervoor de financiële afrekening. De vraag luidt, wie is schuldig? Is dit de aannemer of diegene die de bouw heeft afgeblazen. Kortom, wie betaalt het gelag, de inwoners van Middelburg of de aannemer. Albert de Vries heeft de gemeente raad reeds voorbereid op slecht nieuws. Verder zegt de Vries, als 60% van de woningen op de bouw put zijn verkocht, moet de WBU bouwen. In de huidige stagnatie in de huizenverkoop, kan dit nog wel enige tijd vergen. Verder kan de harde eis, in de hui dige situatie naar aanleiding van de kredietcrisis wel eens minder hard zijn als de Vries zich voor stelt. Wij Middelburgers zullen, denk ik nog vele jaren plezier heb ben van de bouwput, alhoewel, we hebben er dan wel voor be taald. Opdat wij niet vergeten! Vol gend jaar kiezen wij nieuwe be stuurders. H. Kuiper Houtkaai 17 Middelburg het dorp'in uighoven eest het goed. fum, deodorant urverbod. Ja, en verbod op MIDDELBURG - Vanaf dinsdag ziet de ze krant er een beetje anders uit. De vormgeving wordt aangepast, zo dat lezers makkelijker zien wat het belangrijkste nieuws is op de pagi na. Ook wordt extra duidelijk ge maakt welke berichten bij elkaar ho ren. Wat het meest in het oog springt, is de andere kopletter die boven nieuwsberichten staat. Dat wordt de schreefloze letter, waar u op de sportpagina's en in de bijlage Bui tengebied al mee heeft kunnen ken nismaken. Leesverhalen (achtergrond artikelen, interviews, reportages en dergelijke) houden de kop die we nu al gebruiken. Artikelen missen voortaan een 'brug' (kort stukje met extra informa tie boven het artikel). In plaats daar van keert de 'bovenkop' (het cha- peau) terug. Ook de 'scanner' (kort samenvattend stukje onderin sommi ge nieuwsartikelen) verdwijnt. Grote verhalen krijgen wel een samenvat tende inleiding boven het verhaal. Ook krijgen de meeste artikelen een trefkop, zodat lezers in één oogop slag zien waar het nieuws over gaat. Al een tijdje brengen we in het mid den van de binnen- en buitenlandpa gina's een grote productie, die soms uit meerdere elementen bestaat: bij voorbeeld een nieuwsverhaal, een in terview, een feitenkader, een foto, een analyse. Het was niet altijd met een duidelijk welke elementen alle maal bij dit nieuwsblok horen. Daarom staat boven deze samengestelde producties voortaan een grijze balk met tekst- en beeldelementen. Aan deze 'para- ECONOMIE Nu eens niet de klos De nieuwe, schreefloze nieuwskop, met daarboven een trefwoord én een bovenkop. €7.000.000 'Haagse top mijn finest moment! r IF™ ife' J- Een voorbeeld van een samengesteld nieuwsblok, met grijze balk. plu' kunt u snel zien dat sommige verhalen samen één geheel vormen. Ook de lijnen onder en boven verhalen worden wat sterker aangezet. teitstekort minder kwalijk nemen dan een voorgoed onbewoonbare woestenij. De kans hierop is klein, maar niet onmogelijk. Wij 21ste eeuwers hebben de arrogantie om te denken dat we nu alles onder controle hebben en dat onze kern energie veilig is." Martijn de Vreugde ziet in het de bat een mooie gelegenheid om die per op de vraag in te gaan. „Maar helaas", zo constateert hij op de si te, „hier ook weer platte onder buikreacties 'dat wij Zeeuwen ge noeg hebben van deskundigen' en 'laat het volk kiezen'. Als het volk de keuze had, hadden we lijf- en doodsstraffen en hadden we in Zeeland geen tunnel en geen delta plan. Het volk is te dom. Kijk hier maar eens om je heen. De vraag is misschien beter of we denken dat we met een tweede kerncentrale ineens niet meer zo hard willen lo pen voor echte goede oplossin gen." Hans Vies heeft wel een idee wat dat zou kunnen zijn. „Het valt mij op, dat nog niemand de onder zeese, 580 kilometer lange kabel ge noemd heeft, waarmee Noorwe gen, ons land 700 megawatt duur zame electriciteit levert. En wel overdag, terwijl wij 's nachts aan Noorwegen leveren. Een groot Een tweede kerncentrale is veilig en levert banen op, dus: De inwoners van Borssele hebben gelijk commercieel succes, wat liggen hier voor nieuwe kansen? Dit be wijst eens te meer, dat dit onder werp niet geschikt is voor een bre de maatschappelijke discussie, je moet te veel feiten afwegen." Niek bekijkt het anders. „Kerncen trales: met vernuft gebouwd, met verstand gesloten. Het valt me steeds weer op dat de voorstan ders van kernenergie niet op de hoogte zijn danwel persoonlijk be langhebbende zoals ingenieurs die voor Delta werk(t)en, of voor ad- viesburootjes die door overheid of Delta worden betaald." „Het maakt niet uit wat mensen schrijven of denken", vindt Karei van Geneugten. „Het is weten schappelijk bewezen dat kernafval onveilig is. Gelukkig kan het nu heel veilig worden opgeslagen. Maar, de halfwaardetijd is vele dui zenden jaren en dat is dan ook waar wij vele generaties na ons mee opzadelen. De huidige discus sie maakt mij oprecht bang. Kerne nergie is echt heel erg slecht! Laat de economie van de komende 20 jaar niet voorgaan op het milieu van de komende 20 eeuwen." Het debat is ook rechtstreeks thuis te volgen via www.pzc.nl Covra weet hoe er mee moet worden j omgegaan, dus: Maak van Zeeland een internationaal kernafvaldepot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 17