Alles behalve saai Verschillende doelgroepen Openluchtdienst op camping Ludiek toernooi in Heinkenszand Kunst in de polder Zaterdag 11 juli 2009 3 Gedeputeerde Harry van Waveren (CDA, Toerisme) maakt zich zor gen of er wel genoeg campings zijn waar jongeren terecht kun nen. „In Retranchement in Zeeuws-Vlaanderen is een grote jongerencamping gesloten, maar ik heb er niets voor terug zien ko men", geeft hij aan. Hij vindt ook dat er naar het totale aanbod van Zeeland gekeken moet worden. Hij benadrukt dat Recron, de brancheverening van de recreatie sector, er juist op hamert dat on dernemers zich richten op specifie ke doelgroepen. Hij vindt het daar om niet zo vreemd dat camping houders ervoor kiezen geen jonge ren toe te laten. „Ondernemers mogen natuurlijk zelf weten wie zij toelaten op hun eigen terrein." Het runnen van een jongerencam ping is een hele onderneming en vraagt om een duidelijk regle ment, weet Gerard Kobussen. Hij is eigenaar van Camping Duin en Strand in Scharendijke. Zijn camping is vanaf dit weekend tot eind augustus volgeboekt. Met jon geren, welteverstaan. Camping Duin en Strand is namelijk een echte jongerencamping. Jonge mensen van boven de 21 worden in het hoogseizoen niet eens toege laten. Een duidelijke regel die Kobussen hanteert is dat de jongeren de cam ping schoon moeten houden. „Thuis zijn ze misschien gewend dat moeders alles achter hun kont opruimt, maar dat doen wij hier niet", zegt Kobussen stellig. Daar naast gaat de nachtrust om 23.00 uur in en lopen er 's avonds bewa kers rond op het terrein en gaat de nachtrust om 23.00 uur in. Feest gangers kunnen terecht in de dis cotheek van de camping, die tot 03.00 uur geopend is. Jongeren die zich niet aan de re gels houden, worden de andere dag ingezet om als straf corveeklus jes uit te voeren. Een ander punt uit het beleid van Kobussen is dat jongeren maximaal een week op de camping mogen verblijven. „Het is voor hen een intensieve manier van vakantie vieren. Zo krijgen ze weinig nachtrust en eten ze ongezond. Maar ook qua budget is een week lang genoeg. Na één week gaan ze vaak als een verdord bloemetje naar huis." Volgens Kobussen zijn er in Neder land eigenlijk maar vier echte gro te jongerencampings. Zijn Cam ping Duin en Strand is er daar één van. Dat is niet veel, maar hij geeft aan dat het ook nogal wat met zich meebrengt. „Het runnen van een jongerencamping is alles behal ve saai", zegt Kobussen lachend. „Het is leuk, het is gezellig, maar het kan ook een chaotische boel zijn. Regelmatig kom je voor ver rassingen te staan." www.duinenstrand.nl Hoe vind ik een vakantie? De meest populaire jongeren- campings in Zeeland zijn: Camping Duin Strand, Scha rendijke, tel. 0111-671216, www.duinenstrand.nl Camping De Duinhoeve, Burgh-Haamstede, tel. 0111 -651562, www.jeugdcam- ping.com. Camping de Schotsman, Kam perland, 0113-371751, www.rcn.nl/centra/deschotsma n Camping Dishoek, Koudekerke, tel. 0118-551348, www.room- potparken.nl Op www.vw.nl/campings kun je op campings zoeken die jon geren toestaan. Op www.jongerencamping.net vind je jongerencampings in heel Nederland, dus ook in Zeeland. - www.simbo.nl/zeeland biedt verschillende actieve jongeren reizen in Zeeland aan. Uit eten? Kijk op de site voor een kaart met restaurants. Zomerseries Een overzicht van alle artikelen. STEM OP DE ZOMERHIT MAIL TIPS: ZOMER@PZC.NL Zet uw foto in het album Zomer 2009 wolphaartsdijk - Het toeristen- pastoraat Wolphaartsdijk houdt zondag 12 juli vanaf 10.00 een openluchtdienst op Camping 't Veerse Meer in Wolphaartsdijk. Bij slecht weer wordt de dienst in een loods op deze camping gehou den. Voorganger is Ds. C.A. van Eek uit Wolphaartsdijk. Het trio 'Second Chance' verzorgt de muzi kale invulling. Voor kinderen tot tien jaar is er een kinderneven- dienst. Geïnteresseerden worden verzocht een stoel mee te nemen. Camping 't Veerse Meer ligt aan Veerweg 71 in Wolphaartsdijk. Voor inlichtingen kunt u contact opnemen met: José Harpe, tel. 0113-581339 of Izaak Kloet, tel. 0113-581419. heinkenszand - Tijdens de jaarlijk se braderie van Heinkenszand wordt dit jaar weer het streetsoc- cer-toernooi georganiseerd. Zeven tien teams van vijf spelers zullen tegen elkaar voetballen. De hoofd prijs gaat dit keer niet naar het bes te team maar naar de ploeg die het meest bizar of grappig gekleed gaat. Volgens Armando Langebe- ke, één van de organisatoren, zul len de verschillende spelers elkaar 'op een ludieke manier te lijf gaan'. Het voetbaltoernooi begint om 13.00 uur en vindt plaats voor de Rabobank. Rond 19.00 uur is het toernooi afgelopen en begint het dansevenement 'Funcky Fair Open Air'. Tot 01.00 uur verma ken verschillende DJ's het publiek. rilland - In de Bathpolder bij Ril land kunt u de komende tijd de ex positie 'Kunst in de Polder' bekij ken. Loes Muller heeft haar huis en tuin onderaan de dijk bij het haventje Rattekaai beschikbaar ge steld voor het werk van haarzelf en veertien andere kunstenaars. De kunstwerken zijn onder ande re gemaakt van vilt, glas, keramiek en brons. Ook zijn er schilderijen te bewonderen. Op het schor aan de andere kant van de dijk is een kunstwerk van Arjen Pouwer en Rinus Rentmees ter geplaatst. De expositie 'Kunst in de Polder' is nog te bezichtigen tot en met zondag 19 juli van 11.00 tot 17.00 uur aan het Middenhof 3A, Rilland. Neem voor inlichtin gen contact op met Loes Müller, 06-21502743. Deze meiden krijgen hulp bij het opbouwen van de tent. foto Dirk-Jan Cjeltema www.pzc.nl/zomerkrant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 135