Pullen bier omhoog vooi O NAC nieuwbouw Clinge-Beveren Nac Breda-Vitesse VITESSE Elia maakt eerste doelpunten voor HSV Roeier Lievens in halve finale Luzern Phelps vlindert naar wereldrecord www.pzc.nl/sport Klaasse sprint te vroeg en grijpt naast zege CSI Twente gestaakt vanwege regen 44 Zaterdag 11 juli 2009 W Clubs uit het betaalde voetbal hebben dezer dagen hun tenten massaal opgeslagen in Zeeland. Vanmid dag speelt in Clinge de eerste buitenlandse club zijn wedstrijd in de provincie (Beveren), terwijl Goes voor de tweede keer deze week op de proftoer gaat met de wedstrijd NAC Breda-Vitesse. Locatie Sportcomplex Malpertuus in Clinge Aanvangstijd 14.30 uur Entreeprijzen Volwassenen: 5 euro Jeugd t/m 12 jaar en 65+: 2 euro Voorbereiding Beveren Beveren opent de voorbereiding op het seizoen voor de zestiende opeenvol gende keer op het veld van Clinge. De Belgische club wil de Tweede Klasse (nu Exqi League geheten) ontstijgen en heeft daarvoor de in het Belgische voetbal gepokt en gemazelde Johan Boskamp als trainer aangetrokken. Speler om in de gaten te houden De transfer van Pieter Collen is eerder deze week definitief afgerond. De 29-jarige verdediger stond jarenlang bij Nederlandse clubs onder contract. Sinds 1999 bij Vitesse, NEC, NAC Breda, Feyenoord en laatstelijk bij SC Cambuur. Zijn loopbaan is verweven van blessureleed. Bijzonderheden De laatste keer dat Clinge tot scoren kwam tegen de Belgische bezoekers was in 2005. Via Davy van Puijvelde en Eef Coenen scoorde Clinge zelfs twee keer. Beveren stelde er daar echter dertien tegenover. Zes jaar geleden toverde een speler van Beveren binnen enkele minuten een loepzuivere hattrick uit zijn schoenen tegen Clinge. Zijn naam: Björn Vleminckx. Van hem worden komend seizoen grote daden verwacht bij NEC Nijmegen. Locatie Sportpark Het Schenge in Goes Aanvangstijd 14.30 uur Entreeprijzen Volwassenen: 10 euro Jeugd t/m 12 jaar: 5 euro Voorbereiding NAC Breda Voor NAC Breda is de wedstrijd in Goes de laatste wedstrijd voordat het aantreedt in de tweede kwalificatieronde van de Europa League. Daarin is volgende week donderdag Gandzasar Kapan uit Armenië de eerste horde. Eerder deze week versloeg de Bredase club RCS met 0-5. Voorbereiding Vitesse Vitesse speelde tot vandaag vijf wedstrijden in de voorbereiding. Allemaal tegen amateurclubs. Alle wedstrijden werden gewonnen, zonder tegendoelpunten terwijl de Arnhemmers zelf 47 keer scoorden. Eerder deze week versloeg Vitesse de Reimerswaal selectie in Kruiningen met 0-8. Bijzonderheden De wedstrijd wordt geleid door Venlonaar Pol van Boekei, scheidsrechter in het betaalde voetbal. Het veld van Goes ziet de tweede wedstrijd waarbij profs betrokken zijn binnen drie dagen. Afgelopen woensdag verloor Goes nipt van RBC Roosendaal (1-2). Rolant Quist bron Rudy Boogert Sebastian Vettel is het speerpunt van de Duitsers tijdens de Grand Prix op de Niirburgring. foto Jens Büttner/EPA Vijf Duitsers van start op Niirburgring in GP Duitsland Formule I. NüRBURG - Vijf Duitse formule ï-coureurs komen morgen aan de start van de Grote Prijs van Duits land. Niet zo vreemd dat het be ruchte circuit Niirburgring in de Eifel meer dan volstroomt met Duitse autosportfans. Ze komen kijken naar Timo Glock, Nick Heidfeld, Adrian Sutil, Nico Ros berg en vooral Sebastian Vettel. De pullen bier gaan omhoog voor het 22-jarige racetalent uit Heppen- heim. Vettel is de enige coureur naast 'Ik ben wie ik ben, een gewone idioot. Ik probeer niemand anders na te doen' Jenson Button die dit seizoen Gro te Prijzen heeft gewonnen. De cou reur van Red Buil won er twee, de andere zes waren voor de Brit. De coureur van BrawnGP leidt dan ook stevig in het wereldkampioen schap met 64 punten. Vettel staat derde met 39 punten. „Oké, ik heb weliswaar 25 punten minder, maar ik kan nog steeds op eigen kracht wereldkampioen wor den, ook al zal dat heel moeilijk zijn. Het seizoen is nog lang ge noeg en ik heb een goed gevoel. Bovendien wordt onze auto elke race beter", meent Vettel. LANGEFELD - Eljero Elia heeft zijn eerste doelpunten gemaakt voor Hamburger SV. De voormalige aanvaller van FC Twente scoorde gisteravond twee maal voor zijn nieuwe werkgever in een oefenwedstrijd tegen de Oostenrijkse vierdeklasser SV Rai- ka Langenfeld. De international had succes in de 5e en 25e minuut. HSV won na een ruststand van 5-0 uiteindelijk met 13-0. De Duitser blaakt van zelfvertrou wen. Wat wil je met twee zeges op zak, waarvan de laatste drie weken geleden op Silverstone. Hij deklass eerde Button voor het oog van MIDDELBURG - Roeier Roeland Lie vens heeft met de lichte vier zon der stuurman de halve finales be reikt van de Rotsee Regatta in Lu- zurn (Zwitserland). De inwoner van IJzendijke eindig de in de wereldbekerwedstrijd met zijn ploeggenoten in de serie als tweede, achter Italië. Lievens wil met de vier zonder kwalificatie afdwingen voor het WK, volgende maand in Polen. honderdduizend Britse fans. En wat zou hij graag voor eigen pu bliek in de 'Grüne Hölle' (groene hel) de concurrentie van BrawnGP opnieuw te grazen nemen. „Na- INDIANAPOLIS - De Amerikaanse zwemmer Michael Phelps heeft tij dens kwalificatiewedstrijden in In dianapolis het vier jaar oude we reldrecord op de 100 meter vlinder slag verbeterd. Hij zette een tijd neer van 50,22 seconden. Het oude record stond sinds 30 juli 2005 met 50,40 seconden op naam van Ian Crocker, eveneens een Ameri kaan. Op dit moment bezit Phelps vijf individuele wereldrecords. wonen leven genieten ontspannen ervaren werken WEBLOGS *Tour de Zélande Op weg naar de kustmarathon Rudestats: Zeeuwse voetbalcijfërs www.pzc.nl/blogs Aandacht voor nieuwbouw op 6 november Adverteren? Bel (076) 5312277 E-mail: segmentteam@bndestem-pzc.nl Voor het laatste tournieuws zie www.pzc.nl/tourdefrance HEINKENSZAND - Franklin Klaasse dacht gisteravond even dat hij de Ronde van Heinkenszand had ge wonnen. De wielrenner die een thuiswedstrijd reed had echter niet goed opgelet. Hij sprintte een ronde te vroeg af De echte eindsprint werd een ron de later gewonnen door Stefan Borsboom uit Hellevoetsluis, voor Michel Rommers uit Kruiningen. Klaasse bleek snel hersteld want de machtsprinter werd alsnog der de. Ruud Zijlmans uit Oud-Gastel werd vierde, Richard Slabbekoorn vijfde, Michel Stroosnijder zesde en Edwin Franse zevende. Bij de amateurs B was Robin Col- lenteur uit Bergen op 'Zoom het snelst, voor Marten Verduijn uit Zwijndrecht en lohn Akkermans uit Rilland. Glenn van Gessel boek te bij de beginners een thuisover winning. Hij komt namelijik uit Heinkenszand. GEESTEREN - Het internationale concours hippique in Geesteren (CSI Twente) is gisteren gestaakt wegens de aanhoudende hevige re genval. De springterreinen van Er ve Maathuis werden daardoor on begaanbaar. Alle regionale en landelijke rubrie ken zijn geschrapt. Ook de master class voor tuigpaarden en de polo demonstratie gaan niet door. Een aantal internationale rubrieken, dat in de hoofdring stond gepro grammeerd, is verschoven naar de tweede piste, met de nieuwe 'all-weatherbodem'. STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 126