'Ik heb vertrouwen in mezelf en Topscorer huldigt de topscorer 42 Zaterdag 11 juli 2009 Mounir El Hamdaoui heeft gescoord voor AZ. Het is een bekend beeld uit het afgelopen seizoen, waarin de spits 23 competitietreffers maakte. MIDDELBURG - Tijdens het oefen duel tussen het Zeeuws elftal en AZ staan woensdag twee topsco rers tegenover elkaar. Dennie Le Comte behoort tot de selectie van coach Dolf Roks, terwijl Mounir El Hamdaoui één van de pu bliekstrekkers bij de Alkmaarse ploeg is. Na afloop van het duel zal El Hamdaoui de prijzen die bij de Zeeuwse topscorerstitel horen aan Le Comte overhandigen. De inwoner van Oosterland maak te in het seizoen 2007/2008 in de derde klasse van het zaterdagvoet bal 28 doelpunten voor Duiveland. Een niveau hoger evenaarde hij dat aantal afgelopen seizoen. Ver menigvuldigd met de coëfficiënt die hoort bij de tweede klasse (1,5) kwam Le Comte in het eindklasse ment op een totaal van 42 punten. Daarmee bleef hij Dennis de Nooijer (RCS) zes punten voor en Hoessein Bouzambou (RCS, ko mend seizoen Hoek) acht punten. Beide aanvallers behoren ook tot de selectie van het Zeeuws elftal. Zij zullen woensdag eveneens hun t .prijzen ontvangen. Winnaar Dennie le Comte ont vangt voor zijn topscorerstitel uit handen van Mounir El Hamdaoui een waardebon van 300 euro en de topscorersbokaal. Nummer twee Dennis de Nooijer ontvangt een waardebon van 200 euro, Hoessein Bouzambou krijgt er een van 100 euro. De topscorersbokaal Mounir El Hamdaoui strijkt dinsdag met AZ neer in Zeeland. door Barry van der Hooft alkmaar - Gooi hem een bal voor zijn voeten en hij zal er ongetwij feld mooie dingen mee doen. Mou nir El Hamdaoui hoeft met de bal in zijn bezit ook nooit in paniek te raken, dankzij zijn inzicht en oogstrelende techniek. In het veld is hij zelden een opgewonden standje en straalt hij rust uit. Er buiten is zijn karakter hetzelfde. Al wordt hij bestookt met de meest uiteenlopende vragen, de aanvaller geeft rustig antwoord en grinnikt regelmatig. „Ik blijf onder alle omstandigheden mezelf', zegt hij vol zelfkennis. „Zo ben ik altijd al geweest." Wie ruim een jaar teruggaat in de tijd, komt een talentvolle aanvaller tegen die net als zijn club een moeizaam jaar achter de rug heeft. AZ is als twaalfde geëindigd, El Hamdaoui heeft in 23 duels zeven goals gemaakt. Een echte killer valt er op dat moment niet te ont dekken in hem. Schoonheid krijgt nog te vaak de voorkeur boven ef fectiviteit en de twijfels over de 'man van acht miljoen' nemen toe. Hoe anders is het ruim twaalf maanden later. Mounir El Ham daoui is met AZ kampioen van Ne derland, mag zich dankzij 23 tref fers topscorer van de eredivisie noemen en wordt gekozen tot de beste speler van het seizoen. Zijn status is dus behoorlijk veranderd. „Toch doet dat niet zoveel met me", zegt hij met een serieuze blik in de ogen. „Ik vind het wel mooi, maar ben vooral blij dat ik een heel seizoen blessurevrij ben geble ven en dat we als team een prachti ge prestatie hebben neergezet." Dan komt hij met een bescheiden opmerking: „Persoonlijk ging het ook niet slecht." Hij glimlacht. „Maar het kan altijd beter hè." De interesse die er voor hem is, de aandacht die hij krijgt; het doet hem weinig. „Want ik weet dat het voetbal is. Er zijn belangrijkere 'Ik ben blij met die prijzen, maar je zult bij mij geen tranen van vreugde zien' zaken. Of ik nu topscorer ben, of ik maak een heel seizoen geen goal; ik zal er niet door verande ren. Vraag het maar aan ifcdereen die me kent. Ze zullen allemaal zeggen dat ik nog steeds dezelfde Mounir ben." El Hamdaoui komt zelfkritisch over. Toch zijn er ook in zijn omge ving voldoende mensen die zijn prestaties nauwlettend in de gaten houden en indien nodig van com mentaar voorzien. Zijn oudere broer Fouad, voormalig zaalvoet balinternational van Oranje, houdt hem in de gaten. „Hij is al tijd een voorbeeld voor me ge weest. Fouad en ik hebben een heel goede band. Hij zegt het als het goed is, maar is ook kritisch op me als dat nodig is." Samen met onder anderen zijn broer heeft Mounir El Hamdaoui een sportwinkel in Rotterdam. Het is één van de weinige zaken die hem kunnen boeien, naast het voetballen bij AZ. „Ik ben niet ie mand die op televisie iedere voet balwedstrijd bekijkt", geeft hij toe. „In een praatprogramma zul je mij ook niet snel zien. Afgelopen sei zoen heb ik verschillende keren het verzoek gekregen om daar eens te verschijnen, maar ik begin er niet aan. Ik bepaal zelf wat ik doe en heb geen zin om een uur over voetbal te praten." Dit seizoen zullen vele ogen op hem gericht zijn, want de topsco rerstitel wekt verwachtingen. Maar ook daar maakt El Hamdaoui zich niet druk over. „Ik begin niet aan het seizoen met de intentie weer topscorer te worden. Ik wil wel zo veel mogelijk scoren en zo goed mogelijk spelen. Alles ligt weer open. Met wat mensen van me ver wachten heb ik niets te maken. Ik Mounir El Hamdaoui Naam Mounir El Hamdaoui Geboortedatum 14 juli 1984 Geboorteplaats Rotterdam Contract bij AZ tot 2012 seizoen club 01 /02 Excelsior 02/03 Excelsior 03/04 Excelsior 04/05 Excelsior Tottenham Hotspur (Eng) 0 05/06 Derby County (Eng) 06/07 Willem II 07/08 Willem II AZ 08/09 AZ totaal DonjaOdijk foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 124