Als je gaat helpen, zie je hoe Stichting Goed voor Elkaar Honderdste verjaardag van Dina de Bruijne PZC Ip.bezorgers.nl 26 Zaterdag 11 juli 2009 deltamarina Watersportwinkel Veerdam 3 Kortgene Collectieve sprong in het Veerse Meer VROUWENPOLDER - Om te vieren dat het Veerse Meer weer schoon is, organiseert de Zeeuwse Milieu Federatie morgen een 'big jump' vanaf de steiger bij de Veerse Dam in Vrouwenpolder. De sprong is om 15.00 uur. Op dat zelfde tijdstip, om dezelfde reden springen op allerlei plaatsen in Eu ropa mensen in het water. Een mailtje naar info@zmf.nl le vert voor de eerste vijftig aanmel dingen een gratis parkeerkaart op. Skimapparatuur bij tankstation ontdekt VLISSINGEN - Bij een tankstation aan de Bedrijfsweg in Vlissingen werd gistermiddag door de politie skimapparatuur ontdekt. De appa ratuur was aangebracht bij pomp nummer 3. Politieagenten hebben de skimap paratuur inclusief de af te lezen pasgegevens verwijderd. Mensen die gisteren bij deze pomp, nummer 3, hebben ge tankt, worden gewaarschuwd alert te zijn op vreemde transacties en afschrijvingen. Stichting Goed voor Elkaar biedt hulp aan gezinnen met kinderen en alleenstaanden die te maken hebben met armoe de. De stichting is bedoeld voor mensen in Zeeland die moeten le ven van een minimuminkomen (maximaal: bijstandsniveau of tien procent daarboven). Mensen die zijn ingeschreven bij de stichting kunnen tegen een klei ne onkostenvergoeding kleding, speelgoed en andere spullen ko pen in de winkel Lotus 2de hands aan de Balans 5 in Middelburg. Als iemand spullen nodig heeft die niet in de winkel te verkrijgen zijn, gaat de stichting er naar op zoek. De winkel is ook open voor men sen die niet zijn ingeschreven bij de stichting. Zij betalen het dubbe le voor de spullen die ze kopen. De prijzen zijn laag; de meeste spullen zijn voor een paar euro te koop, ook voor mensen die niet zijn ingeschreven. Zo kost bijvoor beeld een dames- of herenbroek voor ingeschrevenen 1,25 euro, voor niet-ingeschrevenen 2,50. Wie spullen aan Lotus 2de hands wil geven, kan deze naar de win kel aan de Balans 5 brengen. Bij grote voorwerpen (tafels, kasten, banken) kan beter eerst overlegd worden met de stichting, via 06-101.91.631 (bereikbaar tijdens openingstijden van de winkel). Inschrijven kan via de website van de stichting of na telefonische af spraak. Er volgt altijd een intakege sprek waarbij wordt gevraagd een legitimatie, een bewijs van inko men en eventueel een bewijs van schulden/schuldhulpverlening te tonen. Lotus 2e hands, Balans 5, Middelburg. Open: dinsdag, woensdag, donderdag en zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. Zie ook: www.stichtinggoedvoorel- kaar.nl. of bel 0800 - 022 27 10 weGGNeR NieuwsMedia Lotus 2de hands, de winkel van stichting Goed voor Elkaar, aan de Balans in Middelburg, begint aan een nieuw leven. Dat is aanleiding voor een feestje. door Carla van de Merbel Al ruim een jaar is Lotus 2de hands gehuisvest op de hoek van de Ba lans en de Bogardstraat in Middelburg. Maar van' een ech te opening was het nog niet geko men. Nu de winkel opnieuw en overzichtelijker is ingericht, zag Sylvia van Doorn van Goed voor Elkaar haar kans schoon. Gister middag werd Lotus 2de hands echt én feestelijk geopend, door di recteur jan Helmond van de Socia le Dienst Walcheren. De stichting Goed voor Elkaar werd begin 2007 opgericht door In- grid de Vries en Sylvia van Doorn. In de voormalige brandweerkazer ne aan de Looierssingel in Middel burg begonnen ze een tweede handswinkel voor de doelgroep van de stichting: arme gezinnen. Ingrid de Vries is inmiddels ge stopt met haar werk voor Goed voor Elkaar. Van Doorn is nu de grote drijfveer, geholpen door zo'n vijftien vrijwilligers. Van Doorn weet hoe het is om van een laag inkomen te moeten rondkomen. Als alleenstaande ouder met vijf kinderen heeft ze een tijd van de bijstand moeten le ven. „Ik heb weieens moeite gehad om rond te komen. Toch voelde het voor mij nooit als een pro bleem. Ik had ermee leren om gaan. En gemerkt dat geld geen bij drage levert aan gelukkig worden." Nu zet ze zich in voor mensen die moeite hebben met leven van een laag inkomen. De stichting Goed voor Elkaar hielp voorheen alleen gezinnen met kinderen. Sinds kort is daar een doelgroep bijgekomen: alleenstaanden. Van Doorn: „Als je gaat helpen, zie je hoe groot de armoede is. Ook veel oudere en jongere alleenstaanden hebben moeite rond te komen." Van Doorn krijgt de laatste tijd ook meer aanvragen voor hulp van mensen die hun baan kwijt zijn. Meestal gaat het dan om tijdelijke dienstverbanden die niet verlengd werden. Het verkoopbeleid van Lotus 2de hands wordt strikt nageleefd: wie niet is ingeschreven of geen pasje van het asielzoekerscentrum kan tonen, krijgt geen korting. De hulp is in eerste instantie bedoeld voor hen die het nodig hebben. Andere klanten betalen het volle pond, maar ook deze prijzen zijn laag: voor een paar euro heb je al een kledingstuk. Als de verkoop goed loopt, draait de winkel quitte. Dan zijn er net genoeg inkomsten om de maande lijkse vaste lasten te kunnen beta len. Van Doorn hoopt op meer in komsten of op subsidie. „Dan kun nen .we een eigen autootje kopen om spullen op te halen of mensen te bezoeken. Of iets extra's organi seren voor onze cliënten, zoals de grote verwendag van twee jaar ge leden." Want Van Doorn en de andere vrijwilligers doet meer dan alleen maar spullen verzamelen en voor weinig verkopen. Ze bieden met hun stichting persoonlijke hulp aan mensen in de bijstand. Van Doorn vindt het niet gek dat juist de directeur van de Sociale Dienst de opening van haar win kel verrichtte. „De Sociale Dienst gaat niet over de hoogte van de uit keringen." Dus de directeur van de dienst kan er ook niets aan doen als mensen niet rond kunnen ko men, vindt ze. Van Doorn ziet voor haar hulp aan armen zelfs grote voordelen in samenwerking tussen de stichting en de Sociale Dienst. „We kunnen een doorgeef luik zijn naar elkaar toe." www.pzc.nl Dossier TERUGLEZEN Alle artikelen uit de serie over het Bonedijkegebied zijn te vinden op: www.pzc.nl/bonedijke. MEESTGELEZEN 1Vismarkt Veere verboden 2. Vrouw gewond op Schroebrug 3. Engelse soldaten op Walcheren STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl HET NIEUWS UIT UW OMGEVING: www.pzc.nl/walcheren MIDDELBURG - Dina de Bruijne-Sin- ke uit Middelburg is gisteren hon derd jaar geworden. Ze vierde dat in verzorgingshuis Sint Willibrord waar ze woont. De Bruijne-Sinke is op 10 juli 1909 geboren in de Oranjestraat in Vlis singen. Ze volgde de mulo en de kweekschool in Middelburg. Na dat ze een tijdje als lerares werkte op de school in de Kasteelstraat, vertrok ze naar een herenhuis in Utrecht dat gebruikt werd als zie kenhuis voor de elite. Dina werkte daar in de verpleging. Later kwam ze terug naar Zeeland en ging wer ken voor het Gasthuis in Middel burg en voor het ziekenhuis Bethesda in Vlissingen. Op haar 24e trouwde ze met de Vlissinger Marinus de Bruijne. Hij is inmiddels overleden. Het echt paar kreeg zes kinderen, dertien kleinkinderen en twaalf achter kleinkinderen. Dina de Bruijne-Sinke liet vorig jaar voor het project Vertel uw Ver haal dat in het kader van 250 jaar PZC was opgezet, het verhaal van haar jeugd optekenen. Daarin ver telde ze hoe graag ze Duits had willen studeren maar dat niet mocht van haar ouders, en hoe erg ze het Hongaarse meisje heeft gemist dat tijdens de Eerste We reldoorlog een jaar lang bij hun in huis heeft gewoond. Ook vertelde ze, zich nog levendig te herinneren dat ze een grote he kel had aan de directrice van het Bethesda. De honderdjarige is gisteren gefeli citeerd door burgemeester Koos Schouwenaar van Middelburg. Dina de Bruijne-Sinke foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 108