Raad wil KvK huur garanderen PZCI25 vrouw gewond vlissinger verlaat scheldend rechtszaal 37 Bril Bivak in Veere Vierdaags festival in teken van Josquin des Prez Frank den Hollander zingt liedjes in Gronings dialect Zaterdag 11 juli 2009 Tip? walcheren@pzc.nl Politiek eensgezind in reddingspoging Ondernemingshuis. door Theo Ciele MIDDELBURG - In een poging om het Zeeuwse Ondernemingshuis alsnog van de grond te krijgen is de Middelburgse gemeenteraad desnoods bereid de Kamer van Koophandel voor twee jaar de huuropbrengst te garanderen. Het gaat om een bedrag van 375.000 eu ro per jaar. Een motie van die strekking zal naar verwachting maandagavond door de hele raad worden onder steund. Verder vraagt de raad het college 'de meerwaarde van het Ondernemingshuis voor heel Zee land breed te communiceren'. De Kamer van Koophandel be sloot op 30 juni het project af te blazen omdat een van de beoogde grote huurders, de NV Economi sche Impuls Zeeland (EIZ) niet de garantie kon geven twee jaar te hu ren. Wethouder Hannie Kool-Blok land is bijzonder teleurgesteld over de gebeurtenissen van de afgelo pen week: „Ik wil de discussie niet verder via de krant voeren. We moeten ophouden met elkaar de zwarte piet toespelen en schouder aan schouder staan om het Onder nemingshuis te bouwen. Het is van groot belang voor het hele Zeeuwse bedrijfsleven dat de krachten worden gebundeld en dat alle kennis en kunde op één centraal punt wordt gebundeld." Zeeland kan het zich niet veroorlo ven dat dit project misloopt. Idee ën zijn er genoeg in de provincie, maar die lopen vaak stuk op te weinig 'uitvoeringskracht'. Het On- dernemingshuis zou ervoor moe ten zorgen dat die uitvoerings kracht wordt versterkt. Veel ondernemers hebben volgens Kool ook met bevreemding naar de gang van zaken gekeken. Met het garanderen van de huur opbrengst loopt de Middelburgse raad maar een beperkt risico. EIZ, die voor 115.000 euro per jaar aan huuropbrengst stond begroot, kan uitsluitend op formele grond nog niet zelf een garantie a^even. De activiteiten van deze NV, waarvan overheden en bedrijfsleven aan deelhouders zijn, worden na de zo mer gewogen. Daarna valt het be sluit of EIZ in 2010 en volgende ja ren verder gaat. De verwachting is dat de uitkomst van deze evaluatie positief uitpakt voor EIZ. Naast huurbaas Kamer van Koop handel zouden de recreatieorgani satie Recron, de werkgeversorgani satie voor het midden- en kleinbe drijf MKB Zeeland en het bureau voor innovatie Syntens hun intrek nemen in het Ondernemingshuis. MIDDELBURG - Een 70-jarige vrouw is gistermorgen bij een ongeval op de Schroebrug gewond geraakt. Volgens de politie wilde de vrouw de brug oprijden toen de slagbo men naar beneden kwamen. SCHULTING PARTN E R S ECHTE MAKELAAR 0 1 18-616617 MIDDELBURG - Politierechter J. Sin- ack was het gisteren in Middel burg - uit eigen ervaring - direct met een 25-jarige Vlissinger eens: het is niet leuk als je een paar keer voor je rijexamen zakt. Voor de Vlissinger was het in elk geval de derde keer. Hij was daarover zo ge frustreerd, dat hij een examinator bedreigde. Dat kwam hem op een taakstraf van dertig uur te staan. De Vlissinger is al diverse keren voor bedreiging, mishandeling en poging doodslag veroordeeld en staat bekend als 'iemand met een kort lontje'. Na het vonnis beende hij scheldend de zaal uit, omdat de rechter had geweigerd de gevorder de taakstraf van eveneens dertig uur om te zetten in een boete. De rechter: „U heeft een bijstandsuit kering en ruim 7000 euro schuld. Een boete zou het alleen maar er ger maken." ZEEUWSE De man uit het dorpje in de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone heeft slechte ogen. Dat speelt hem voor al parten bij het werken op zijn computer. En dat doet hij dagelijks vele uren. Ooit beschikte hij overzo'n bril met van die Varifocus-glazen, maar dat werkte niet echt. Het irriteerde hem en hij had hem vaker af dan op. Na enig experimenteren had hij de oplossing: hij zette over zijn gewo- Tip? redactie@pzc.nl ne bril nog een wat ouder exem plaar heen. Hij was uiterst tevre den over het resultaat. Gisteren kwam het experiment ech ter ruw ten einde. Terwijl hij naar stig zocht naarz'n tweede bril, be sefte hij plots dat die in zijn jasje zat. En dat jasje hing op dat mo ment niet over de rugleuning van zijn stoel, noch hing het aan het knaapje bij het raam. Het draaide thuis lustig rond in de wasmachi ne. VEERE - De figuranten die dit weekend de En gelse invasie van 1809 van Walcheren naspe len, hebben hun bivak opgeslagen in het stad je Veere. Vandaag en morgen vindt de landing In Veere zijn het hele weekend activiteiten van de Engelsen opnieuw plaats vanaf 13.30 die in het teken staan van de herdenking van uur. de Engelse invasie en het leven aan het begin van de negentiende eeuw. Zo wordt er in één straat geleefd als in 1809. foto Ed Oudenaerden/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 107