Groots eerbetoon aan Mountainbiker Sport zeilrace om de wereld Mededelingen van het waterschap 40 Vrijdag 10 juli 2009 Colijnsplaat staat een weekeinde lang in teken van Volvo Ocean Race. door Jan Dagevos COLIJNSPLAAT - Colijnsplaat staat in het weekeinde van zaterdag 31 oktober en zondag 1 november in het teken van de Volvo Ocean ra ce. Tal van (oud)deelnemers geven acte de présence in de Yachtclub Colijnsplaat. „We willen de zeilers en de liefheb bers van het zeilen een leuk week einde bezorgen", zei Kees Saaman gisteren tijdens de presentatie. „We geven de mensen de kans om eens te praten met deelnemers aan de zeilwedstrijd om de wereld. Ver der kunnen de mensen op zondag het water op en de boten bewon deren." Saaman is de kok van de Yacht club en een enorme zeilliefhebber. Hij nam samen met lacolien de Waard-Van de Plasse (uitbaatster van de Yachtclub) het inititiatief voor 'Sailor meets Sailor', zoals het evenement heet. „We zijn al een jaar bezig met de voorbereidin gen", vertelde Saaman gistermor gen. „We hebben allereerst heel veel mensen aangeschreven en uit genodigd. Daarnaast hebben we Carolijn Brouwer zoveel mogelijk materiaal van de Volvo Ocean Race en de Whit- bread Race (de voorganger van de Volvo Ocean Race) verzameld. Nu de laatste editie deze zomer is gefi- nished is het een mooi moment er eens uitgebreid bij stil te staan." Inmiddels hebben tal van topzei lers hun komst toegezegd. Zo ko men onder anderen Gerd-)an Poortman (hij maakte deel uit van Zeilliefhebbers kunnen eind okto ber hun hart ophalen in Colijns plaat. Er wordt dan een bijeen komst gehouden rond de Volvo Ocean Race. de ABN Amro 2 en team Delta Llo yd), Gideon Messink (Philips Inno vator, Equity en Law II, Brunei Sunergy), Hans Bouscholte (Bru nei Sunergy), Klaartje Zuiderbaan, Carolijn Brouwer (beiden Amer Sport 2), Dirk de Ridder (Merit Cup, Illbruck, Pirates of the Carrib- bean) en Peter Smet (Rucanor TriStar). Verder zal ook Tjerk Rom- ke de Vries aanwezig zijn. Hij was aanwezig bij de eerste editie. De Vries behoorde tot de bemanning van de Mexicaanse zeilboot Sayula II. De boot won de race. „Wij voe ren nog op de sextant", zei De Vries. „Toen had je nog geen com puters aan boord." De Vries, in middels 65 jaar, woont tegenwoor dig in Colijnsplaat. Tijdens 'Sailor meets Sailor' wor den er beelden uit privé-archieven vertoond, is er een forum onder leiding van Hans Bouscholte en topzeilers geven een presentatie. De zondag staat in het teken van de dag op het water. Er zijn topbo- ten zoals Swan, Grandsoleil en V6o's (Pleomax). Verder hoopt de organisatie dat de boot van team Delta Lloyd naar Colijnsplaat komt. „We willen de mensen ook laten zien hoe het leven aan boord is tijdens zo'n zware zeilrace", al dus Saaman. Inwoner Wemeldinge komt morgen in actie bij EK in Zoetermeer. door René van Stee wemeldinge - Enkele maanden ge leden zag het er allerminst naar uit dat mountainbiker Marco Min- naard zijn tweede EK bij de belof ten zou rijden. Ondanks enkele re delijke uitslagen in de eerste wed strijden kwam de renner uit We meldinge dit seizoen maar moei zaam op gang. „Na een uur was het vaak over en viel ik helemaal stil. M'n zelfvertrouwen daalde daardoor op den duur tot het nul punt. Het EK was toen wel het laatste waar ik aan dacht", vertelt hij. De kentering kwam nadat de twin tigjarige Minnaard, die na dit sei zoen nog twee jaar bij de beloften mag rijden, zijn duurtraining weer opvoerde. Die was er de afgelopen winter in de aanloop naar het nieuwe seizoen onbewust bij inge schoten. „Ik heb in die periode heel veel gecrosst. Dat ging goed. Voor veel mountainbikers is het ook een goede voorbereiding op het nieuwe seizoen, maar voor mij blijkbaar niet. Want in het veldrij den draait het in belangrijke mate om explosieve kracht. In het mountainbiken'is het duurvermo- gen minstens zo belangrijk. Net als vroeger had ik daar dus meer aan dacht aan moeten besteden", legt Geen drugs gevonden in lichaam Moncourt parijs - In het lichaam van de dins dag aan éen hartstilstand overle den proftennisser Mathieu Mon court zijn bij medische tests geen drugs of medicijnen gevonden. De 24-jarige Moncourt werd voor zijn woning in een voorstad van Parijs dood aangetroffen door zijn vrien din. De Fransman, 119e van de we reld, zat een schorsing van zes we ken uit omdat hij op internet op tenniswedstrijden had gegokt. FC Groningen wijst bod van HSV op Berg af groningen - FC Groningen heeft een bod van HSV op de Zweedse aanvaller Marcus Berg afgewezen. „Ik heb directeur Bernd Hoff mann van HSV dinsdag ontmoet", aldus algemeen directeur Hans Nij- land. „Het bod kwam niet overeen met wat wij vinden dat betaald moet worden voor Berg." Naast HSV meldden ook het Engelse Ful- ham en AZ zich voor Berg. „Van die clubs hebben we de afgelopen dagen ook niets meer vernomen." De Bakker verliest in Scheveningen den haag - Thiemo de Bakker is er gisteren niet in geslaagd de kwartfinales te bereiken van de Sie mens Open. De twintigjarige Ne derlandse tennisser verloor op de Scheveningse Mets-banen met 6-2 1-6 en 1-6 van de Oostenrijker Dan iel Köllerer. Raemon Sluiter is nu de enige overgebleven Nederlander in het toernooi. Hij speelt vandaag tegen de Uruguayaan Pablo Cuevas voor een plek in de halve finales. hij uit. De Wemeldingenaar woont sinds kort ook weer thuis, nadat hij vanaf september vorig jaar met een talentengroep uit ver schillende wielerdisciplines in Pa pendal trainde. Hoewel de begelei ding er uitstekend was en hij met plezier terugkijkt op die periode, vond Minnaard er nooit echt zijn draai. „Ik zat er mezelf in de weg. Trainen zonder iets ernaast te doen was niks voor mij. En je komt er ook achter dat heel veel krachttraining niet ideaal is. Je krijgt er wel spieren van, maar niet op de juiste plekken." De mountainbiker is blij dat hij te rug is in Zeeland. Ook bij zijn ploeg De Brink-Ten Tusscher loopt het op rolletjes. Daarmee 'Mijn doel is ook nog steeds om bij de toppers in Nederland te behoren' rijdt Minnaard in de hoog aansla gen Duitse Bundesliga. Eind juni behaalde hij op dat niveau in de sterk bezette wedstrijd van Wetter (Ruhrgebied) een vierde plaats. Een recente tweede plaats op een nationale wedstrijd in Nieuwkuijk en een derde plaats tijdens het driedaagse Groesbike Festival in Groesbeek tonen aan dat Min naard in een goede vorm verkeert. Morgen, op het EK in Zoetermeer, staat hij aan de start bij het olympi- Drie homeruns voor honkballer Jones anaheim - Honkballer Andruw lo- nes was uitstekend op dreef voor zijn club Texas Rangers. De Neder landse Antilliaan uit Willemstad maakte in de wedstrijd tegen de Anaheim Angels maar liefst drie homeruns. Mede dankzij deze knappe prestatie won zijn ploeg met 8-1. ]ones werd de twaalfde speler in de geschiedenis van de Rangers die erin slaagde in een wedstrijd drie homeruns te slaan. Tennisser geschorst vanwege racisme londen - De internationale tennis- federatie ITF heeft de negentienja rige Brydan Klein voor zes maan den geschorst vanwege racistische uitlatingen tegen een tegenstan der. Hij kreeg ook een boete van omgerekend 9200 euro. Eerder be strafte de Australische bond hem al. Klein misdroeg zich vorige maand tegen de Zuid-Afrikaan Ra ven Klaasan bij het ATP-toernooi in Eastbourne. Hij heeft inmiddels wel zijn excuses aangeboden. Zwemmer Peirsol heeft record weer in handen Indianapolis - Zwemmer Aaron Peirsol heeft tijdens de Amerikaan se kwalificatiewedstrijden voor de wereldtitelstrijd eind juli het we reldrecord op de 100 meter rugslag verbeterd. In Indianapolis zette hij met 51,94 seconden een nieuwe toptijd neer. Daarmee heroverde hij het wereldrecord op de voor Spanje uitkomende Nederlander Aschwin Wildeboer. Die had de af stand vorige week in Pescara afge legd in 52,38 seconden. Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Ontwerp-Keur waterschap Zeeuwse Eilanden Op 24 juni is de ontwerp-Keur waterschap Zeeuwse Eilanden 2009 vastgesteld. De keur van het waterschap stelt regels vast in het belang van de bescherming van het regionale water systeem binnen het beheersgebied van het waterschap. Hierbij gaat het onder andere om de bescherming en het onderhoud van de oppervlaktewateren en de dijken in het beheersgebied van waterschap Zeeuwse Eilanden. De keur is aangepast in verband met de inwerkingtreding van de Waterwet eind 2009 en de daarmee verschuivende bevoegdheden op onderdelen van het waterbeheer. Zo verschuift de taak van het grondwa- terbeheer voor een deel van de provincie naar het waterschap. De keur vervangt de huidige Keur waterschap Zeeuwse Eilanden 2007. In verband met de fusie in 2011 met waterschap Zeeuws-Vlaan- deren is bij de opstelling van de ontwerp-Keur nauw samenge werkt met dit waterschap. Resultaat hiervan is dat de tekst van de ontwerp-Keuren van beide waterschappen gelijkluidend is. Ter Inzage De ontwerp-Keur ligt vanaf 13 juli 2009 tot en met 24 augustus 2009 ter inzage op het hoofdkantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 te Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Tevens ligt de ontwerp-Keur ter inzage op de gemeentehuizen van de gemeenten in het beheersgebied van het waterschap. In dezelfde periode zal ook de keur van waterschap Zeeuws-Vlaanderen ter inzage liggen op het kantoor van dat waterschap en op de gemeentehuizen van de gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen. Zienswijzen Gedurende de bovengenoemde termijn kunnen belanghebben den hun zienswijze omtrent het te nemen besluit schriftelijk kenbaar maken^an het dagelijks bestuur. Degenen die daarom in hun schriftelijke reactie hebben verzocht, worden door het dagelijks bestuur in de gelegenheid gesteld hun reactie mondeling toe te lichten. Het dagelijks bestuur brengt degenen die een schriftelijke reactie hebben ingediend op de hoogte van de wijze waarop de resultaten van de inspraak zijn verwerkt, door toezending van het voorstel dat aan de algemene vergadering gedaan wordt. Gepland is het voorstel tot vaststellen van de keur te behandelen in de vergadering van de algemene vergadering op 16 november 2009. Ontwerplozingsvergunning voor de bouw van de Erasmusflat in Goes Op 6 juli 2009 is een ontwerplozingsvergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren vastgesteld voor de lozing van bemalingswater via de gemeentelijke riolering en RWZI Willem Annapolder in Kappelle op de boezem van de s'Heer Janszpolder. Het bemalingswater is afkomstig van de bouw van de Erasmusflat aan de Troelstralaan in Goes Ter inzage Het ontwerp-besluit ligt vanaf 13 juli tot en met 24 augustus 2009 ter inzage op het hoofdkantoor waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken. In dezelfde periode ligt het stuk ter inzage bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente Goes, M.A. de Ruijterlaan 2 te Goes, maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.00 uur en op vrijdag van 09.00 tot 12.30 uur. Zienswijzen Gedurende de bovengenoemde termijn kunnen belanghebben den jun zienswijzen omtrent de ontwerp-lozingsvergunning schriftelijk kenbaar maken aan het dagelijks bestuur. Deze zienswijzen moeten worden gericht aan het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Soms onzichtbaarB Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 88