Ook Freire kan tij niet keren Bolletjestrui in bezit van Fransman Augé Barcelona - Stéphane Augé heeft in de Ronde van Frankrijk de bol letjestrui veroverd. Door de pun ten die hij als vluchter onderweg verdiende op de klimmetjes pas seerde de Fransman van Cofidis de Fin Jussi Veikkanen, die het tri cot de afgelopen dagen droeg. Ook twee jaar geleden droeg Augé al de bolletjestrui. Ook toen sloeg hij zijn slag in een ontsnapping. pagina 38 en 39: Gelatenheid bij concurrenten van Astana Rode lantaarn voor Kenny van Hummel barcelona - Kenny van Hummel is sinds gisteren in de Ronde van Frankrijk de drager van de rode lantaarn, zoals de laatste plaats in het algemeen klassement omschre ven wordt. Van de 177 renners die nog in koers zijn, heeft de Neder lander de grootste achterstand op geletruidrager Fabian Cancellara: 25 minuten en 6 seconden. Giste ren arriveerde hij op 15.58 van win naar Thor Hushovd. Van Hummel kreeg ook nog een tijdstraf van 20 seconden vanwege stayeren. Armstrong heeft even spijt van zijn rentree Barcelona - Lance Armstrong be leeft over het algemeen veel ple zier aan zijn rentree in de Ronde van Frankrijk. Maar de Amerikaan ging gisteren tijdens de regenachti ge etappe naar Barcelona heel even twijfelen. „Het was eng", zei Armstrong. „Er zijn niet veel da gen geweest dat ik spijt heb gehad van mijn besluit om terug te ke ren, maar vandaag was zo'n dag. Ik scherts nu een beetje, maar ik was vandaag erg gespannen door al die valpartijen om me heen." Etappezege voor Belg Devenyns in Oostenrijk judendorf - Wielrenner Dries De venyns heeft de vijfde etappe in de Ronde van Oostenrijk gewon nen. De 25-jarige Belg van Quick-Step bleef in de 140 kilome ter lange rit van Wolfsberg naar Ju dendorf vier medevluchters, on der wie Bram de Groot, voor. De Brit Jeremy Hunt won de sprint om de tweede plaats, voor de Rus Maxim Belkov. De Groot kwam als vijfde over de streep. De Zwitser Michael Albasini bleefleider. Arndt is de sterkste in zesde etappe van Giro sant'elena sannita - Judith Arndt heeft de zesde etappe ge wonnen van de Giro Donne, de Ronde van Italië voor vrouwen. De Duitse renster van Columbia ontsnapte met nog vier anderen tijdens een klim. Rozetruidrager Emma Pooley moest tijdens de af daling lossen. Arndt won de eindsprint van haar landgenote Claudia Hausler. In het klassement staat Arndt nu tweede, twaalf se conden achter Hausler. Thor Hushovd juicht, Oscar Frèire (rechts) buigt geslagen het hoofd. De Spanjaard wordt in de sprint geklopt door de Noor. foto lan Langsdon/EPA Johan CruijfF weet niks te verzinnen om Rabo uit het slop te trekken. door Ad Pertijs BARCELONA - Johan CruijfF reed gis teren in de ploegleiderswagen van Rabobank van startplaats Gerona naar de op de Montjuic getrokken finishlijn in Barcelona. „Hij praat veel", liet Erik Breukink na afloop weten. „Vaak zegt hij: dat is lo gisch." Dus wat zei de ploegleider toen hem werd gevraagd naar de tweede plaats van Oscar Freire: „Dat kan gebeuren." Breukink had na alle klappen van de afgelopen dagen gehoopt dat de Spaanse sprinter met een zege zijn team in een andere gemoedstoe stand zou brengen. Teleurgesteld stelde hij vast dat het niet gelukt was. „Bijna is niet genoeg." Het zou een uitspraak van CruijfF geweest kunnen zijn. Gelaten ver werkte de ploegleider een volgen de tegenvaller in deze Tour. „Je weet dat een aantal concurrenten deze aankomst ook aankan." Thor Hushovd bijvoorbeeld, die op het laatst uit het wiel van de Freire kwam. De drievoudige oud-wereldkampioen had zijn zin nen gezet op de rit van gisteren, maar vond het logisch dat hij niet had gewonnen. „Wielrennen is geen wiskunde. Iedereen wist dat ik deze etappe wilde winnen en dus zocht iedereen mijn wiel op. Het is jammer, omdat dit de rit was die me het beste lag, maar ook ik kan niet elke dag winnen." Een tweede plek ziet hij niet als een opsteker. „De groene trui kon ik na maandag al vergeten en een Johan Cruijff en Erik Breukink staan op het punt om aan de etappe naar Barcelona te beginnen, foto Koen van Weel tweede plek op zich is niets. Even niets als een vierde." Freire is een vriendelijke jongen. Hij lacht altijd en zegt nooit druk te voelen. Ook gisteren niet, toen hij de gehoopte redder van de ploeg was. De sprinter stond er in de toch belangrijke rit op de Mont juic in zijn eentje voor. Het was tekenend voor de staat waarin de ploeg verkeert. Zelfs kopman Denis Mentsjov verloor weer een minuut. Het zegt vol gens Breukink veel over de scherp te bij de Rus, die het in de natte, linke straten van Barcelona kenne lijk niet kon opbrengen om voorin te blijven. Vandaag staat de eerste bergrit voor de deur. De afgelopen week hoopte Breukink even dat zijn team daar de nare smaak van de tijdrit en ploegentijdrit kon weg poetsen. Gisteren wees niets erop dat dat ook gaat gebeuren. „Dat is logisch", zou Cruijff gezegd heb ben. Jopie uit Betondorp was de enige in het Rabokamp die wel een leu ke en leerzame dag had gehad. „Je leert altijd", zei de man, die vooral met de ogen van een coach naar het spektakel om hem heen keek. „Want dat doe ik altijd." Wat hem was opgevallen? „De snelheid waarmee een hoop din gen gebeuren. Het gaat veel sneller dan je kijkend naar de televisie denkt. Je hebt als ploegleider wel vier of vijf ogen nodig. Het viel me ook op hoe goed de comman do's vanuit de wagen worden op gevolgd." Zelf had hij niets kunnen beden ken om Rabobank uit het slop te trekken. „Je vraagt alleen: waarom dit en waarom dat." Eén ding wist Cruijff al. ,-,Net als een voetbal- coach ben je als ploegleider afhan kelijk van de sporter die het moet uitvoeren." Voor Erik Breukink wordt het daarom nog een lange Tour. Met Johan Cruijff naast hem ziet Erik Breukink hoe Oscar Freire in de sprint verliest van Thor Hus hovd. Rabobank beleeft daar door weer een pijnlijke dag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85