Zeeland Malaise huizenmarkt niet voorbij 'Belasting moet wachten' Nieuw uitstel 'Heikant' Geert Wilders brengt bliksembezoek aan Ter Schorre Terneuzen Vrijdag 10 juli 2009 33 Verkoop trekt iets aan, maar blijft nog onder landelijk gemiddelde. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De huizenprijzen in Zeeland zijn het afgelopen kwar taal nagenoeg gelijk gebleven. Dat meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Er zijn iets meer woningen verkocht dan in het afgelopen kwartaal, maar nog altijd 37 procent minder dan in het zelfde kwartaal vorig jaar. In Zeeland zijn in april, mei en juni door NVM-makelaars 316 hui zen verkocht, waarvan ongeveer eenderde in Zeeuws-Vlaanderen. Vooral twee-onder-een-kapwonin- gen (-57 procent) en vrijstaande huizen (-51 procent) zijn lastig te verkopen. Ten opzichte van het eerste kwar taal is de woningmarkt met een stijging van negen procent ver koop wel iets aangetrokken. Maar die trend is altijd zichtbaar in het voorjaar. Landelijk ligt dat percen tage overigens op 26. Zeeuwen zijn nog steeds erg voor zichtig om een (nieuwe of andere) woning te kopen. Er wordt steeds vaker gekozen om eerst het huidi ge huis te verkopen voor een ande re woning wordt gekocht. Boven de Westerschelde heeft een make laar gemiddeld 137 dagen nodig om een huis te verkopen, in Zeeuws-Vlaanderen 154 dagen. Opvallend is dat de gemiddelde vraagprijs van huizen in Zeeland vrijwel gelijk is gebleven, terwijl verwacht mag worden dat mensen in een moeilijke markt eerder ge- 1^ Gemiddelde vraagprijs van een woning in Zeeland blijft gelijk. Huizen staan boven de Wester schelde 137 dagen te koop; in Zeeuws-Vlaanderen 154 dagen. neigd zijn in prijs te zakken. De ge middelde woning die verkocht wordt boven de Westerschelde kost twee ton; de vraagprijs van de gemiddelde woning die te koop staat is ongeveer 253.000 euro. Banken en tussen personen spo ren hun klanten inmiddels aan hun hypotheek over te sluiten nu de Nationale Hypotheek Garantie (NHG) is verhoogd tot 3,5 ton. Vol gens adviesorganisatie De Hypo- theker komen banken met specia le acties om bestaande leningen om te zetten. Door verhoging van de NHG komen meer mensen in aanmerking voor een lening met een lagere rente. Het voordeel kan oplopen tot 0,8 procent. De Vereniging Eigen Huis waar schuwt dat oversluiten ondanks het rentevoordeel lang niet altijd voordelig is. Huizenbezitters moe ten notariskosten, afsluitprovisie en soms een boete betalen als zij hun hypotheek willen oversluiten. Hoewel de verhoging van de NHG niet bedoeld is om het oversluiten van bestaande hypotheken finan cieel aantrekkelijk te maken, is dit wel gunstig voor banken en tussen personen. Zij strijken provisie op. pagina 3: commentaar GeiechtsDeurwaordersKantoor Zeeland Uit een exploot van kandidaat-deurwaar der M. Weertman d.d. 20 mei 2009 blijkt, dat t.v.v. Auto-Lease Walcheren B.V., h.o.d.n. Schelde Autolease, gevestigd te Vlissingen, aan KE-CHU WU geboren op 10-02-1968, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het door de Kantonrechter te Middelburg gewezen vonnis van 02-06-2008. Bij dit exploot, waarvan K. Wu een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, is tevens bevel gedaan tot betaling, van een som geld binnen twee dagen daarna. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 Onderzoek naar groeihormonen mogelijk fout. door Emile Calon MIDDELBURG - Het onderzoek naar het gebruik van groeihormonen door een Heikantse ondernemer is mogelijk verkeerd uitgevoerd. Voor de Middelburgse rechtbank vroeg raadsman M. Dunsbergen de programmaleider van het bu reau te horen die het onderzoek uitvoerde. Hij vermoedt dat het be wuste onderzoek niet volgens de bindende regels, opgesteld door de Europese Unie, is uitgevoerd. Dunsbergen wil nu weten of er ook in strijd met de richtlijnen is gehandeld. Is dat laatste het geval, dan moet het hele onderzoek mis schien van tafel worden gehaald en zal de ondernemer niet langer worden vervolgd. Zover is het ech ter nog niet. De rechtbank bepaal de gisteren dat de raadslieden en de officier van justitie de directeur mogen ondervragen. Donderdag 8 oktober wordt de rechtszaak voort gezet. De Heikantse ondernemer werd medio mei 2005 aangehouden op verdenking van handel in groeihor monen. Volgens het OM zou hij sa men met een collega uit het Lim burgse Schinveld hebben gehan deld in veevoeder, vermengd met het verboden groeihormoon dexa- methasone. De ondernemer zat vervolgens ruim twee maanden in voorarrest. Sinds die tijd wacht hij op behandeling door de rechtbank van zijn zaak. Officier vindt dat eerst rechter uitspraak moet doen in ontneming. door Emile Calon MIDDELBURG - De belastingdienst en uitkeringsinstantie UWV kre gen gisteren een veeg uit de pan van officier van justitie I. Koop- mans. Volgens haar moeten die instan ties wachten met het innen van geld bij iemand die veroordeeld is voor illegale handel tot een recht bank uitspraak gedaan heeft in de ontnemingzaak. Pas dan staat vol gens haar vast hoeveel iemand daadwerkelijk verdiend heeft met zijn illegale handel en 'mogen an deren ook uit de ruif pikken'. In dit geval ging het om een inwo ner van Stavenisse die twee jaar ge leden werd veroordeeld voor illega le handel in vuurwerk. De man haalde jarenlang illegaal vuurwerk bij een importeur in het Belgische Kapellen en verkocht het weer door aan afnemers in heel Zuid- west-Nederland. Het ging onder andere om Chinese rollen, nitraat- bommen en ander zwaar vuur werk. Volgens de officier vroeg de man tussen de 66 en 75 procent winst aan zijn klanten. Ze haalde als voorbeeld de verkoop van Chinese rollen vuurwerk aan. „Inkoop 38 euro, verkoop 58 of 65 euro, afhan kelijk of de klanten het kwamen halen of dat de man het moest afle veren." Volgens de officier had de man in enkele jaren tijd exact 57.556 euro Inwoner van Stavenisse moet vol gens de officier van justitie 57.556 euro illegaal verkregen winst op handel in vuurwerk te rugbetalen aan de Staat. winst gemaakt met zijn handel in vuurwerk. Dat geld moet de bewo ner van het eiland Tholen van haar terugbetalen aan de Neder landse Staat, zei ze tegen de leden van de Middelburgse rechtbank. De man, die leeft van een uitke ring, is door het UWV al gekort en heeft ook al een extra aanslag gekregen van de belastingdienst. Volgens de officier handelden die beide instanties voor hun beurt. „Want de rechtbank moet nog be slissen of u daadwerkelijk wat hebt verdiend." Raadsman W. van Voorst-Vader maakte ernstige bezwaren tegen de ontnemingvordering. Volgens hem kocht de man niet direct van de importeur maar van een tussen handelaar. Ook zette hij vraagte kens bij een aantal inkoopbonnen waarop de handtekening van de man üit Stavenisse ontbrak. Uitspraak 19 augustus. MIDDELBURG - Voor Middelburgse alleenstaanden is er niet zo veel te doen, maar in Antwerpen wel, weet Henk van Vliet. De Middel burger, lid van de Belgische vereni ging voor alleenstaanden Raval, wil daarom een bus laten rijden naar Antwerpen om naar een dansfeest van de Raval te gaan. Raval is een grote organisatie in België en organiseert (dans)fees ten in heel Vlaanderen. Van Vliet is al lang lid en denkt dat er meer mensen in Middelburg en omge ving zijn die het leuk vinden naar zo'n feest te gaan. „Ik wil een bus laten rijden van Middelburg naar Antwerpen. Dan gaan we om 19.00 uur weg en we vertrekken weer om 03.15 uur. Voor twintig euro per persoon kun je mee." De eerste bus rijdt op 12 september. Aanmelden: 0118-650199 of hvanvlieti@hotmail .com www.raval.be TERNEUZEN - PVV-leider Geert Wilders bracht gis teren een werkbezoek aan verpleeghuis Ter Schorre in Terneuzen. Aandacht voor de kleine schare bewonderaars, die zich kort voor elven verzameld had voor de instelling, had de leider van de beweging niet. Alleen raadslid Cees Freeke (LCF) zag kans zijn idool de hand te schud den en hem mee te geven dat hij bereid was Wil ders beweging in Terneuzen te leiden. Een ant woord bleef uit. Wilders, Kamerleden Fleur Age- ma en Barry Madlener lieten zich informeren over de zorg in Ter Schorre. foto Wim Kooijman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81