PZC25 Twijfels over bundeling instellingen KvK: Provincie reageerde te laat TOT WEL 70% KORTING IMf '"1 26 29 Rooseveltlaan weer open Coco (2) Engelse soldaten nemen (alsnog) bezit van Walcheren Jackpot miljoen Spektakel Ubuntu laat zien dat Afrika meer is dan alleen ellende Venster op het verleden van de Mortiere Vrijdag 10 juli 2009 Tip? walcheren@pzc.nl Vooral vertrek van Lété naar Vlissingen stuit op kritiek in Middelburg. door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse po litiek is nog niet gewonnen voor het plan om de Sociale Dienst Wal cheren, Lété/ADZ en de Krediet bank Walcheren samen te huisves ten in het pand van het ROC op de Vlissingse kenniswerf. De fracties zijn er niet van over tuigd dat dat plan ook voordelig is voor Middelburg. Volgens hen lijkt het plan alleen maar gunstig voor Vlissingen, omdat daar alles gecon centreerd wordt en Middelburg de grootste financier lijkt van die hele verhuisoperatie. De scepsis overheerst bij verschil lende -fracties zoals CDA, SGP en GroenLinks. „We laten met dit be sluit een heleboel werkgelegen heid wegstromen uit de Middel burgse Stromenwijk", waarschuw de Adrie van 't Westeinde (Groen Links) deze week tijdens een com missievergadering. Hij vindt dat je je als gemeente daar niet zomaar Sociale Dienst, Kredietbank, Lété en ADZ willen samen in één ge bouw trekken in Vlissingen. De Middelburgse politiek ziet vooral nadelen voor Middelburg. bij moet neerleggen. Volgens hem is het onderhandelingsresultaat voor Middelburg 'ronduit mager'. De enige winst voor Middelburg lijkt het verdwijnen van de Groen- loods van Lété aan fle Schenge, zo concludeerden woordvoerders van verschillende fracties. Omwonen den vragen namelijk al vele jaren om die loods te slopen. Als de raad akkoord gaat, wordt die loods voor maart 2010 gesloopt. De ge meente koopt de loods. De bijbe horende gronden worden op de markt gebracht. Als die in 2014 nog niet zijn verkocht, neemt de gemeente deze eveneens over. Mocht de gemeente daar meer voor vangen dan stroomt de 'winst' terug naar Lété. Volgens Van 't Westeinde is dit in strijd met de huidige grondpolitiek. Volgens wethouder Huub van Klinken (SGP, Sociale Zaken) leidt •het samenvoegen van die diensten tot een efficiëntere bedrijfsvoe ring. Ook de vestiging op de ken niswerf biedt voordelen omdat ze daar beter kunnen samenwerken met Hogeschool Zeeland en het ROC. Hij verzekert dat met een open oog is gekeken naar alle mo gelijkheden zonder dat vooraf ei sen zijn gesteld over de locatie. De gemeenteraad besluit aanstaan de maandag of de samenvoeging doorgaat. VEERE - Engelse soldaten marcheren over Walcheren - gisteren van Veere naar Aagtekerke, vandaag verder via Zoutelande naar Vlissingen. Ze bereiden zich voor op de herdenking van de (mislukte) Engelse invasie van Walcheren in 1809, die dit weekeinde wordt nage speeld in Veere. Kinderen sliepen afgelopen nacht in een bivak op het Bastion in Veere. De Engelse landing bij Veere wordt twee keer nagespeeld: zaterdag 11 juli en zondag 12 juli, en begint steeds om 13.30 uur. In het hele stadje Veere herleeft dat weekend de Napoleonti sche tijd. Er is een volledige straat met herberg inge richt waar geleefd wordt als in 1809. Bij de Grote Kerk is een historisch veldhospitaal in bedrijf. Verspreid in de stad vinden allerlei activiteiten plaats, uiteenlopend van concerten en cavaleriedemonstraties, tot een toneel voorstelling, een tentoonstelling en een filmvertoning. foto Lex de Meester Q alle info: www.veere1809.nl MIDDELBURG - Het aanbod van de provincie om financieel te helpen bij de bouw van het Onderne mingshuis in Middelburg kwam te laat en was te weinig. Voorzitter Chris Rutten van de Kamer van Koophandel zegt dat al op 5 juni in een gesprek met dagelijks pro vinciebestuurder Marten Wiersma duidelijk is gemaakt dat voor de Kamer 1 juli een fatale datum was. De KvK zou op die dag projectont- VLISSINGEN - De President Roose veltlaan in Vlissingen is weer open gesteld voor verkeer. De Rooseveltlaan was afgelopen weken afgesloten omdat de krui singen met de Salvador Dalistraat en het Antoni Gaudipark heringe richt moesten worden. De Salva dor Dalistraat blijft voorlopig nog wel onbereikbaar vanuit de Presi dent Rooseveltlaan. In september wordt ook de krui sing met de Bloemenlaan veran derd. wikkelaar BAM moeten laten we ten verder te willen gaan en daar uit zouden ook financiële verplich tingen ontstaan. De KvK zou meer dan de helft van het pand moeten verhuren om als eigenaar uit de kosten te komen. De NV Economi sche Impuls Zeeland zou een grote huurder worden, maar kon nog geen garantie afgeven. „Onze direc teur heeft op 5 juni het probleem bij Wiersma op tafel gelegd. Hem ZEEUWSE Hij was al eerder hoofdfiguur in dit hoekje, de sprekende speelgoed papegaai op de Schouwse redactie van deze krant. En het beest blijft de gemoederen bezighouden. Tot een paar weken geleden rea geerde Coco alleen nog op aanra kingen. Nieuwe batterijen in zijn afstandsbediening hebben nu extra leven in het dier geblazen. Op com mando begint Coco te dansen, geeft kusjes of laat een flinke scheet. is toen duidelijk gemaakt dat onze Algemene Vergadering op 30 juni een besluit moest nemen", zegt Rutten. Na het gesprek kwam er geen reactie van Wiersma. Rutten heeft op 28 juni commissaris Karla Peijs nog gebeld die hem toezegde met de gedeputeerde hierover te spreken. Wiersma nam pas na het besluit van KvK contact op. pagina 29: geen champagne Tip? redactie@pzc.nl Het beest blijkt sindsdien nog iets te kunnen: hij reageert op verande ringen van licht. Dat heeft schrik barende gevolgen voor degene die, vermoeid en ingedommeld, 's avonds als laatste het licht op de re dactie uitdoet. Die wordt, in het verder lege gebouw, enorm toege- krijst door Coco en slaapt vervol gens een halve nacht niet van schrik. Toch maar eens bekijken of het beest ook een aan/uit-knop heeft. Trekking 10 juli Nog tot 13.00 uur vanmiddag! Staatsloterij De hoogste van Nederland! Pres. Rooseveltlaan 772 - Vlissingen - T: 0118-416188 - info@vanbellewonen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73