Bewoning vakantiehuis gedoogd Stempel Nebukadnezar weer Bonden spannen geding aan tegen V&D om loonoffer personeel SNELLE BESLISSER? 25°/ EXTRA KORTING OP TOYO BANDEN BIJ PROFILE TYRECENTER!* Petten ïang piat Gmf Willem van 6 Vrijdag 10 juli 2009 Minister Cramer wil dat regeling vanaf t januari van kracht wordt. DEN HAAG - Mensen die al jaren permanent in een vakantiehuisje wonen en daar vroeger nooit op zijn aangesproken door de gemeen te, hoeven niet langer te vrezen dat zij worden aangepakt. Minister Cramer (Ruimtelijke Or dening) gaat gemeenten wettelijk verplichten een ontheffing te verle nen aan iedereen die voor 31 okto ber 2003 permanent in een recrea tiewoning verbleef Voorwaarde is dat de betrokken ge meente vóór die datum de bewo ners met rust liet, ook al had ze op papier geregeld dat permanente be woning verboden was. Het wets voorstel wordt vandaag besproken in de ministerraad. Het is de be doeling dat het 1 januari volgend jaar van kracht wordt. Bewoners moeten de ontheffing zelf aanvragen en moeten met mi nimaal twee in de wet genoemde bewijzen komen, waaruit blijkt dat ze in hun vakantiehuis woon den. Dat kan bijvoorbeeld een po lis van een ziektekostenverzeke ring zijn, een inschrijvingsbewijs PJi Minister Cramer gaat gemeenten verplichten een ontheffing te ver lenen aan iedereen die voor 31 oktober 2003 permanent in een recreatiewoning verbleef. bij een huisarts, of een bewijs dat er hypotheekrente op het huis is afgetrokken. Bewoners die voor 31 oktober 2003 wel door de gemeente zijn aange schreven dat ze de permanente be woning moeten stoppen, maar er toch zijn blijven wonen, vallen niet onder de regeling. Permanente bewoning van recrea tiehuisjes is jarenlang her en der gedoogd, maar kabinet en Tweede Kamer wilden daar vanaf De mi nister heeft daarom de gemeenten vorig jaar al aangespoord de be trokken bewoners duidelijkheid te verschaffen, maar niet alle gemeen ten hebben dat ook gedaan. Daar door verkeren de betrokken bewo ners nog steeds in onzekerheid. Het gaat in totaal om enkele dui zenden huisjes, in alle delen van het land. De weerstand tegen permanente bewoning kwam de afgelopen ja ren van verschillende kanten. Veel gemeenten klaagden over 'scheve verhoudingen' omdat een klein groepje (rijke) mensen zo meer toegang zou krijgen tot groene ge bieden. Ook zou permanente be woning voor meer overlast kun nen zorgen. In diverse regio's waren speciale teams ingesteld die vaste bewo ners in parken moesten opsporen. Er gingen zelfs stemmen op om permanent bewonen of verhuren tot een economisch delict te ma ken. UTRECHT - De bonden spannen een kort geding aan tegen waren huis V&D. De bonden eisen dat V&D zich houdt aan de afspraken die zijn vastgelegd in de cao. V&D heeft zijn personeel verzocht 'vrij willig' af te zien van loonsverho ging gedurende zeven maanden. Eerder deze week vroeg V&D het Plasterk overhandigt via internet getraceerde gestolen kostbaarheden. DEN HAAG - Cultuurminister Ro nald Plasterk heeft gisteren bijna zeventig historische schatten uit Mesopotamië overgedragen aan ambassadeur Siamand A. Banaa van Irak. De stukken werden door de Erfgoedinspectie en door Inter pol getraceerd op het internet, waar Nederlandse handelaren ze aanboden. Handel in dergelijke waardevolle stukken komt nog veel voor. Het is een gevolg van il legale opgravingen en ook van de plundering van het Nationaal Mu- personeel op individuele basis tot februari 2010 af te zien van de loonsverhoging per 1 juli die in de cao is afgesproken. De FNV noemt dat verzoek 'onredelijk en onfat soenlijk'. „Het creëert ongelijkheid op de werkvloer als sommige men sen in hun naïviteit honderden eu ro's inleveren en anderen niet." seum van Bagdad in 2003. Onder de stukken die nu teruggaan, is een tichel ofwel baksteen met in scriptie van Nebukadnezar, de ook uit de Bijbel bekende, machtige vorst van het Nieuw-BabyIonische rijk. Hij 'ondertekende' met de steen de tempel die hij liet bou wen voor de Zonnegod. Bij de collectie die gisteren is over gedragen, zit ook een vruchtbaar heidspoppetje uit 5300 voor Chris tus, een beeldje met enorme bor sten en een klein hoofd. Er is een pikant reliëf van een vrouw die ge bogen staat om bier te drinken en die tegelijk van achteren gelegen heid tot andere geneugten biedt aan een man. Verder is er een zoge heten sikkatu, een spij leerachtige vorm van gebakken klei met daar op spijkerschrift, waarmee een ge bouw destijds symbolisch in de aarde werd verankerd. Ten slotte zijn er de cilindervormige stem pels met teksten, die rollend in de klei werden gebruikt. Door wat er allemaal opstaat, bie den de voorwerpen een schat aan informatie over de cultuur waarin ze werden gebruikt. Op de rolze- gels zijn verfijnde figuren te zien, 'De ellende is dat je niet weet waar die gestolen voorwerpen zijn gevonden' Ambassadeur Siamand A. Banaa neemt de stempel van Nebukadnezar in ontvangst. ONLINE VOORDEEL OP TOYO PROXES T1-R Perfecte handling en stuureigenschappen, schitterend sportief V-vormig profiel en breed matenpakket van 14 t/m 22 inch! Meer informatie en de actievoorwaarden? www.profile.nl/toyo Uw vestiging? 0900-PROFIL'E (7763453) lOcpm. PROFILE TYRECENTER PETTEN - Nuclear Research con sultancy Group (NRG) neemt de kernreactor in Petten begin 2010 circa een half jaar uit de roulatie vanwege een reparatie van het koelsysteem. De reactor lag van augustus vorig jaar tot begin februari dit jaar stil nadat in het koelsysteem luchtbel len waren ontdekt. Nadat afdich tingen waren aangebracht, kon de reactor op 12 februari opstarten. Het Rijk verplicht NRG uiterlijk 1 maart 2010 het koelsysteem defini tief te repareren. De kernreactor in Petten tekent voor een belangrijk deel van de wereldproductie van medische isotopen, die worden in gezet bij kankerbehandeling. Juist de afgelopen weken is de produc tie opgevoerd naar voldoende iso topen voor de behandeling van 300.000 patiënten per week. Onderzoeken van zijn gebalsemd lichaam 'weinig respectvol' DEN HAAG - De kist van Willem van Oranje gaat niet open om de nieuwsgierigheid van DelftTech Forensics te bevredigen. Dat valt te concluderen uit de eerdere afwij zing van een identiek verzoek dat koningin Beatrix driekwart jaar ge leden kreeg. Het paleis heeft de aanvrager toen laten weten het 'weinig respectvol' te vinden om het gebalsemde stoffelijk over schot aan nader onderzoek te on derwerpen. DelftTech Forensics, een commer cieel forensisch bedrijf dat deze week een dergelijk verzoek indien de, wil de lichaamslengte opme ten van de 'Vader des Vaderlands', die op ro juli 1584 in Delft werd vermoord. De aanvraag werd ge richt aan de burgemeester van Delft, Bas Verkerk. DelftTech Forensics onderzoekt de toedracht van de moord op Wil lem van Oranje. Zo wordt bekeken of de kogelgaten in Museum Het Prinsenhof, waar Balthasar Ger- ards hem neerschoot, authentiek zijn. Om de moord de reconstrue ren is ook informatie over de leng te van Willem van Oranje essen tieel, aldus het bedrijf Dat kan al leen door de loden kist met het ge balsemde lichaam te openen. Rönt genapparatuur kan namelijk niet door lood stralen. DelftTech-direc- teur Willem van Spanje toont zich

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6