Hoofdplaat is klaar voor EK van Waod Geweldige ambiance bij koers TMZ Wotte weg bij Southampton Wedstrijd voor snowboarders in Terneuzen Vrijdag 10 juli 2009 j 43 Organisatie verwacht v morgen vierhonderd f renners te begroeten. door Aector Dooms hoofdplaat - Voor de eerste keer wordt morgen in Zeeland het Eu ropees kampioenschap Waod ver reden. Het wielercomité Elk Naar Zijn Krachten (ENZK) is erin ge slaagd de Belgische vrije liefheb- bersbond Waod, waarbij veel Zeeuwse coureurs zijn aangeslo ten, te overtuigen om het EK in Hoofdplaat plaats te laten vinden. Morgen worden ongeveer vierhon derd deelnemers verwacht. Dat is meer dan de helft van het aantal inwoners (zevenhonderd) dat het West-Zeeuws-Vlaamse dorp telt. Er zal in tien verschillende (leef tijdscategorieën gestreden wor den om de Europese titel. j „Tien kampioenstruien worden er 'Dit EK moet een goede generale repetitie zijn voor het WK Waod in 2011' uitgereikt en tien keer speelt de fanfare het volkslied", vertelt secre taris Frans Sutin, die al vele jaren actief is in het organiseren van wie lerwedstrijden. Het binnenhalen van het EK valt samen met het ju bileum van ENZK, dat 75 jaar gele den werd opgericht. „Ons comité is vorig jaar naar het EK in het Belgische Heusden ge weest om te lobbyen. En met suc Wielercomité Vitesse I organiseert vanavond ronde in Heinkenszand. heinkenszand - Het wielercomité Vitesse uit Heinkenszand organi- seert vanavond de 34e uitgave van de plaatselijke wielerronde. Zoals de laatste jaren gebruikelijk, is het een koers onder auspiciën van TMZ. Er is startgelegenheid voor alle categorieën die TMZ kent. De jaarlijkse kermiskoers in Hein kenszand springt vaak boven de andere wedstrijden van TMZ uit. „Vooral de grote publieke belang stelling zorgt voor een geweldige ambiance langs het parkoers. Ver der is er tijdens en zeker ook na de I wedstrijd behoorlijk vertier", zegt organisator Leo Bakker. „En dat heeft dan toch ook weer tot gevolg dat er jaarlijks een groot deelne mersveld aan de start verschijnt." Dat bleek vorig jaar al bij de S/P-klasse, waar niet minder dan 45 renners aan het vertrek kwa men. Normaal gaat deze klasse sa men met één van de andere catego rieën van start, maar ditmaal strij den zij afzonderlijk om de prijzen op het twee kilometer lange par koers met start en finish in de Dorpsstraat. De route loopt verder via de Eendvogelstraat, Zangvogel- straat en Julianastraat. De S/P-klas- 1 se gaat vanavond om 18.00 uur als eerste van start. ces", stelt de trotse voorzitter Ben nie Pielaat. Volgens Sutin heeft Hoofdplaat veel meer te bieden. „In Heusden was het gevaarlijk rijden vanwege het verkeer. In Hoofdplaat wordt er op een gesloten parkoers gere den. Verder is er een ambulance dienst aanwezig. We hebben een prachtige aankomst, waar ook de vlaggen van de Europese commis sie zullen wapperen. En er komt een reclamepaneel met een groot scherm achter het podium te staan." Zodra bekend was dat Hoofdplaat de Europese titelstrijd kreeg begon nen de tien bestuursleden van ENZK met de voorbereiding.Su tin: „We hebben het professioneel aangepakt. De kosten bedragen zo'n 6500 euro. Dat is best veel SOUTHAMPTON - Southampton heeft gisteren afscheid geno men van trainer Mark Wotte. De Engelse club werd deze week overgenomen door de Zwitserse miljonair Markus Lie- bherr en de Nederlander past niet in de toekomstplannen. Jeugdtrainer Stewart Hender son neemt voorlopig de functie van Wotte over. Southampton degradeerde afge lopen seizoen naar de League One (derde niveau), onder meer vanwege tien punten af trek voor financieel wanbeleid. Wotte (48) begon als hoofd jeugdopleidingen bij Southamp ton, maar nam in januari als in terim-trainer de taken over van de opgestapte Jan Poortvliet. Kort geleden, voor de overna me, kreeg hij nog te horen dat hij mocht aanblijven als trainer. foto Evert-Jan Daniëls voor een kleine gemeenschap, maar dankzij onze sponsors is het gelukt." Bestuurslid Herbert Versluijs ver wacht een sterk deelnemersveld. „De Belgen en Nederlanders zul len in de meerderheid zijn, maar er doen ook Engelsen, Fransen en Duitsers mee. En vlak ook de Itali anen niet uit." De finishfoto en uitslagen worden 64e wielerwedstrijd Elk Naar Zijn Krachten (ENZK) heeft in het verleden al vele wedstrijden georganiseerd. Er werd enkele jaren geen koers gereden, maar het EK van de Waod wordt de 64e wieler wedstrijd in Hoofdplaat. Er werd vooral op zondagen ge reden, maar nu is bewust voor de zaterdag gekozen. „Dat is een bewuste keuze, die ge maakt is in overleg met de plaatselijke horeca", vertelt Frans Sutin. „Daardoor hebben we bovendien een betere spreiding van de evenementen tijdens de kermis." Morgen komen alle categorie ën die de Waod kent aan de start op het kruispunt School straat-Kersenlaan. Het parkoers in Hoofdplaat heeft een lengte van 5400 me ter. Om 13.00 uur zal het eer ste startschot klinken terwijl de hoofdmoot van het program ma, de A/B-categorie, om 16.00 uur begint. verzorgd door George van der Sijpt, op wie eerder dit jaar een be roep werd gedaan bij het WK veldrijden in Hoogerheide. „Dit Europees kampioenschap moet een goede generale repetitie' zijn voor het WK Waod op 7 au gustus 2011, waarvoor Hoofdplaat de belangrijkste kandidaat is", ver klapt vóorzitter Pielaat de ambities van de organisatie. terneuzen - Skihal Snowbase aan de Zeelandlaan in Terneuzen vormt morgen het decor van de Ni ke Into the Wild snowboard slo- pestylecompetitie voor de Bene lux. Voor het eerst dalen de deelne mers in een skihal in Nederland en België af op een parkoers met natuurlijke hindernissen. Voor dit doel worden boomstammen met een totaalgewicht van 2000 kilo gram neergelegd. De aanvang van het evenement is 11.00 uur. De kwalificaties begin nen om 13.00 uur. De finales zijn omstreeks 18.00 uur. De deelne-_ mers met de mooiste trucs strij den om 750 euro prijzengeld en een reis voor twee personen naar de Red Bull Air-race in Barcelona. Meer informatie is te vinden op www.snowbase.nl. Beachvolleyballers weèr naar Zoutelande zoutelande - Het beachvolleybal- toernooi bij strandpaviljoen De Branding in Zoutelande is nieuw leven ingeblazen. Het evenement werd in 2005 voor het laatst gehou den, maar het krijgt zaterdag weer een vervolg. Aan de zestiende editie van het toernooi doen de niveaus 2-2 ere klasse, 2-2 midden, 3-3 senioren en de jeugd (12 tot en met 16 jaar) mee. De aanvang is om 10.00 uur. Het einde is omstreeks 17.30 uur. Beachsocceraars actief Honkballers Cuba naar MAN zet punt achter op Kantje la Vantje finale in Rotterdam sponsoring rallyteam scharendijke - Voor de achtste keer wordt morgen het Kantje la Vantje beachsoccertoernooi gehou den. Het evenement wordt traditie getrouw gehouden bij beachdub Perry's aan de Brouwersdam. Het toernooi begint om 12.00 uur en eindigt om 18.30 uur. Op het strand zullen acht teams meedoen: twaalf bij de mannen, zes bij de vrouwen. Bij de mannen verdedigt oud-Schouwse Boys de titel, bij de vrouwen Zierikzee. rotterdam - De Cubaanse honk ballers hebben zich gisteren ge plaatst voor de finale van het World Port Tournament. De titel verdediger versloeg Taiwan met 5-4 en is daardoor, twee speelron den voor het einde, niet meer te achterhalen door de concurrentie. Eerder op donderdag stonden de Caribische ploeg en de Aziaten ook al tegen elkaar op het veld in Rotterdam, voor een inhaalduel. Eindstand van die wedstrijd was l-l. - vianen - Truckmaatschappij MAN stopt met het 'MAN with a miss ion team', dat in 2007 de Dakar Rally en in 2008 de TransOrienta- le Rally won. MAN kan door de economische crisis niet meer de investeringen opbrengen die nodig zijn om aan de top te blijven, zo luidt de verkla-"» ring die gisteren door het team is verspreid. Over de toekomst van het team wordt nog met verschillende par tijen gesproken. Het bestuur van Elk Naar Zijn Krachten is klaar voor het EK van de Waod in Hoofdplaat. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67