Proef gratis OV ouderen verlengd Nooit te oud om te leren KvK: financiële hulp van provincie te laat van de reepe Accordeonklanken bij Het Loze Vissertje Nieuw gezicht Havendagen Lamb Weston in Kortgene CD-release Albertina op Grote Markt Goes ZATERDAG 11 JULI HOUMES B Vrijdag 10 juli 2009 29 Invloed experiment op gebruik WMO-regiotaxi nog niet duidelijk. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De in juli 2008 begon nen proef met gratis openbaar ver voer voor 65-plussers met een Schouwen-Duivelandpas wordt verlengd tot 2010. De oorspronke lijke pilotperiode van een jaar blijkt te kort om de invloed van het experiment op onder meer het gebruik van de Regio taxi goed te kunnen meten. Op Schouwen-Duiveland kunnen sinds juli vorig jaar 65-plussers op vertoon van de Schouwen-Duive landpas gratis gebruik maken van Connexxion bus en belbuslijnen. Een van de doelen van het experi ment is om de drempel voor het gebruik van het openbaar vervoer te verlagen en te kijken of gratis OV de WMO-Regiotaxi kan ver vangen. Ook wil de overheid door gratis openbaar vervoer voor 65-plussers proberen ouderen on eerbiedig gezegd vanachter gera niums te krijgen. Dat laatste is vol gens een recent marktonderzoek gelukt. Achtenzeventig procent van de pashouders is door de proef met gratis OV ook maar ge bruik gaan maken van dat OV. Zes envijftig procent van de pashou ders zegt door het experiment va ker buitenshuis te komen. Voor wat betreft de WMO-Regio- taxi liggen de zaken wat anders. Ruim 14 procent van de pashou ders geeft aan de regiotaxi niet of nauwelijks meer te gebruiken. Zes entwintig procent zegt de regio taxi alleen nog te gebruiken voor bestemmingen waar geen regulier OV komt. PJJ De oorspronkelijke pilotperiode van een jaar blijkt te kort om de invloed van het experiment op onder meer het gebruik van de Regiotaxi goed te kunnen meten. 86-jarige kunstenares blijft schilderen ondanks slechte ogen. door Raymond de Frel HEINKENSZAND - Ze baalt ervan, maar wat heeft ze er aan om bij de pakken neer te gaan zitten? Ze moet nu eenmaal roeien met de riemen die ze heeft. Dat haar ogen haar in rap tempo in de steek laten, betekent niet au tomatisch dat ze maar moet stop pen met schilderen. Geen haar op 'Ik kan het toch niet laten om te schilderen, ik ben een geboren freak.' het hoofd van de 86-jarige Frida Goedemondt-Smeeing uit Koude- kerke die daar ook maar een secon de over nadenkt. Natuurlijk vindt de krasse schilde res het erg dat haar zicht steeds minder wordt. „Ik word ouder, ook ik ontkom niet aan dit soort dingen. Maar daar moet je niet te veel over mauwen. Accepteren en doorgaan. Ik kan het toch niet la ten om te schilderen, ik ben een geboren freak. En weet je, ik heb mijn hele leven door een kunstbril gekeken. Die manier van kijken blijft altijd in je hoofd zitten", ver telt ze. Goedemondt-Smeeing exposeert tot 1 augustus werk in galerie 't Kunstuus in Heinkenszand. Daar laat ze zien dat je nooit te oud bent om leren-. De Walcherse kun stenares maakte zich de afgelopen jaren een nieuwe stijl eigen. „Ik maak een schilderij, waarna ik er op een behoorlijke manier met fel le kleuren doorheen verf Ik zorg er wel voor dat je het onderwerp goed blijft zien, maar door dit 'overschilderen' krijgt het doek wel een heel ander karakter. Dat spreekt vooral jongelui aan. Het is een lastige techniek, want je kunt het geheel ook bederven met geklodder." De werken van Goedemondt- s c h 0 e n m 0 d e i Papebaai straat B Goes www.vandereepe.nl WILHELMINADORP - Café Het Loze Vissertje aan het Goese Sas bij Wil- helminadorp dompelt zich zondag middag vanaf 15.00 uur onder in accordeonklanken. Vooral Neder landstalige zeemansliedjes, in de categorie van populaire meezin gers, zullen ten gehore worden ge bracht. Hoewel in het marktonderzoek dus wel een tendens waar te ne men is dat de regiotaxi minder ge bruikt wordt is het volgens het Schouwse college (nog) niet met zekerheid te zeggen of er echt spra ke is van structurele terugloop. In 2010 wordt opnieuw een markton derzoek gehouden en dat wordt dan toegespitst op de effecten van het gratis OV voor 65-plussers. Ook wil de overheid helder krij gen of het doelgroepenvervoer - lees de WMO-regiotaxi- geïnte greerd kan worden in het open baar vervoer. De kosten voor het verlengen van de proef met gratis OV voor 65-plussers met Schou- wen-Duiveland-pas kost de ge meente voor 2009 20.000 en voor 2010 50.000 euro. Voor 2009 wordt geput uit het WMO-bud- get. De 50.000 euro voor 2010 wordt opgevoerd op de lijst van in vesteringen en nieuw beleid van de gemeente Schouwen-Duive land. MIDDELBURG - Het aanbod van de provincie om te financieel te hel pen bij de bouw van het Onderne mingshuis in Middelburg kwam te laat en was te weinig. Voorzitter Chris Rutten van de Kamer van Koophandel zegt dat al op 5 juni in een gesprek met provinciebe stuurder Marten Wiersma duide lijk is gemaakt dat de Kamer op 1 juli projectontwikkelaar BAM moest laten weten verder te willen gaan. Daaruit zouden ook finan ciële verplichtingen ontstaan. De KvK zou meer dan de helft van het pand moeten verhuren om als eigenaar uit de kosten te komen. De NV Economische Impuls Zee land zou een grote huurder wor den, maar kon nog geen garantie afgeven. Na het gesprek kwam er geen reac tie van Wiersma. Rutten belde op 28 juni commissaris Karla Peijs nog, die hem toezegde met de ge deputeerde hierover te spreken. Wiersma nam pas na het besluit van KvK contact op. KRUININGEN - Bas Alblas wordt per 31 augustus de nieuwe managing director bij aardappelverwerker Lamb Weston/Meijer in Kruinin- gen. Alblas volgt Gary Cuddeford op, die terugkeert naar Amerika. Vol gens Larnb Weston/Meijer zal de brede ervaring van Alblas in de in ternationale voedingsindustrie een 'enorme aanwinst voor de organi satie' zijn. Alblas studeerde in 1983 af aan de Universiteit van Wage- ningen met een masters degree in Food Technology. Hij werkte on der meer bij Mars, Unilever, Royal Wessanen 8c Fromageries en de Vion Food Group. KORTGENE - In Kortgene zijn gister avond de jaarlijkse Havendagen af getrapt met een popparty en optre den van de band Fragment. Vandaag, morgen en zondag staan op het Havenplein nog tal van an dere activiteiten op de rol. Voor kinderen is er vanavond om 19.00 uur een theatershow. De band DIS CO laat vanaf 21.00 uur de jaren ze ventig en tachtig herleven. Zater dag is er vanaf 10.00 uur braderie. Van 15.00 tot 17.00 uur is er een zeskamp voor kinderen. In de avonduren treden Nederlandstali ge artiesten op. De Havendagen worden zondag om 12.00 uur afge sloten met een koffieconcert. WELKOM OP ONZE OPEN DAG KLAVERSTRAATliÉLEWEDORP Frida Goedemondt-Smeeing heeft zich op 86-jarige leeftijd nog een nieuwe stijl aangeleerd. foto Ronald den Dekker Smeeing zijn modern en fris. Dat is allebehalve toevallig, verzekert ze. „Ik geef nog steeds schildercur sussen. Daardoor ga je met de tijd mee, ben je op de hoogte van de nieuwste trends. Ik zou trouwens ook niet willen stoppen, dat kan ik gewoon niet. Als er iemand zou binnenstappen en mij vroeg om al mijn schilderspullen in te leveren, zou ik maar één antwoord kun nen geven: daar is het gat van de deur, meneer!" De expositie in 't Kunstuus is tot 1 augustus te bezoeken op wo en do (13-18 uur), vr (13-18 en 19-21 uur) en za (10-12 en 13-16 uur). GOES - Op de Grote Markt in Goes wordt zondag vanaf 16.00 uur een CD-release party gehouden rond de eerste single-CD van de Zeeuw se solozangeres Albertina. Alberti na treedt zelf op en er zijn gastop tredens, allemaal voor cafés Pub bles en Lambik die hebben gehol pen bij de CD-release. houden wij vanaf 10.00 tot 13.00 OPEN DAG in een door Fraanje gerealiseerde ruime 2-1 kap Multi- woning met garage aan de Klaverstraat 23 in Lewedorp. Indeling: Begane grond: hal, woonkamer, open keuken, bijkeuken, garage/berging. Verdieping: overloop (met vaste trap naar de zolderverdieping), badkamer, 3 slaapkamers, Zolder:.open zolder met een nokhoogte van ca. 3.40 m, mogelijkheid voor 2 extra (slaap)kamers. (bruto inhoud 705 m3) U bent welkom om deze riante, kwalitatief hoogwaardige en perfect afge werkte woning te bezichtigen en u te laten informeren over deze wo ning en de overige woningen van ons woningbouwprogramma. Ook hebben wij nog diverse bouwkavels te koop in dit uitbrei dingspion en in de plaatsen Kots en Groede. Meer info tijdens de Open Dag of via onze website www.fraanje.com Fraanje jjJuJ ij Woning Nieuwe Kraaijertsedijk 37 Lewedorp tel. 0113 615500 Verkoop: MAKELAARS-I Westkapelle - tel. 0118 571539 info@houmesmakelaars.nl KWALITEIT MAAKT ONDERSCHEID!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63