meer is dan alleen ellende Dorpsraad Hansweert Mosselmotorrit gaat voor record wacht op groen licht WEGENS CONTAINERINKOOP Het Ubuntu-hoofdpodium in het Coese Meer foto's Ronald den Dekker Reinier Wondergem en Isabel Zoeteweij spelen respectievelijk de Wadi (ce remoniemeester) de Kora (lofzanger). door Luc Oggei hansweert - De dorpsraad Hans- weert hoopt snel groen licht te krij gen van de gemeente Reimerswaal voor de plannen voor een nieuwe jeugdsoos. Om in aanmerking te komen voor subsidie uit Brussel, moet er vóór t december een aanvraag de deur uit. De plannen zijn ingediend en de bouwvergunning is aangevraagd, maar de dorpsraad heeft nog geen bevestiging ontvangen van de ge meente. De nieuwbouw is begroot op 70.000 euro. Dat bedrag is er in principe. Hansweert heeft nog al tijd een krediet van 40.000 euro uitstaan bij de gemeente, als com pensatie voor het slibdepot in het dorp. Daarnaast is het volgens dorpsraadvoorzitter Adri Kortlever zo goed als zeker dat de subsidie vanuit Brussel wordt toegekend. De dorpsraad had eigenlijk ge hoopt de subsidie voor 1 juli te kunnen aanvragen, zodat de soos er nog dit jaar had kunnen staan. De huidige jeugdsoos aan de Boomdijk is te klein. Het is de be doeling dat de nieuwe achter de schaatsbaan komt, op de gedemp te kanaalarm. Kortlever zou ook graag zien dat de - beloofde - skate- baan daar komt. Dan zit alles voor de jeugd bij elkaar in de buurt, is de achterliggende gedachte. yerseke - Meer dan 260 motorrij ders doen morgen mee aan de tweede mosselrit, hopen de organi satoren Chopper Motorclub Zee land 'Luctor et Emergo' en stich ting Vrienden van de Mossel. Dat zou een nieuw record zijn. Van 9.00 tot 10.15 uur is het verza melen bij dorpshuis De Zaete in Yerseke. Vertrektijd is 10.30 uur. De 110 kilometer lange rit gaat on der meer door Wemeldinge, Goes, Middelburg en Oost-Sóuburg, te rug naar Yerseke, waar rond 15.00 uur voor alle deelnemers een por tie mosselen gereed staat. Vrijdag 10 juli 2009 2 7 Gospelkoor laat kerk Ovezande swingen ovezande - Gospelkoor Sound of Hope uit Oost-Souburg laat mor genavond de jarige rooms-katholie- ke kerk in Ovezande swingen, als het publiek een beetje wil meewer ken. Twintig leden telt het gospel koor dat Engels- en Nederlandstali ge liederen zingt over geloof en hoop voor de toekomst. De kerk is geopend vanaf 18.30 uur. Het op treden begint om 19.00 uur. Gratis toegang, met koffie of thee toe. Zeeuwse dag in Goese Ambachtscentrum goes - In het Ambachtscentrum in De Hollandsche Hoeve in Goes is morgen een Zeeuwse middag. Aanwezig zijn: de spingroep Wal cheren en Bevelanden, Cocky Sul- sters (klederdrachtpoppen) Fre- derika de Vries (klederdrachtschil derijen), Wilma Flipse (kralen- werk), kantklossers, houtbewer kers en de familie Hoogstrate met streekproducten. De openingstij den zijn van 13.00 tot 16.30 uur. Adviesdag Zeeuwse starters in Hotel Goes goes - Voor ondernemers die in Zeeland net een eigen bedrijf heb ben opgericht, is morgen in Van der Valk Hotel Goes een starters- adviesdag. Het adviesbureau Star ters Tips uit Almelo houdt door het hele land zulke adviesdagen. Er worden inlichtingen gegeven over onder meer de inrichting van een orderadministratie en het op zetten van een website. De bijeen komst is van 10.00 tot 16.00 uur. Feestmiddag Cederhof Kapelle met Alwin kapelle - Alwin, vertolker van het Nederlandstalig levenslied, is mor gen vanaf 15.00 uur te gast op een feestmiddag in zorgcentrum Ceder hof in Kapelle. Niet alleen Ceder- hof-bewoners zijn welkom, maar ook bezoekers van de dagverzor ging, abonnementhouders en do nateurs van de organiserende stich ting Vrienden van Cederhof Na af loop van de feestmiddag wordt een broodmaaltijd geserveerd. Zang, dans en drama in Zeeuwse Muziekschool goes - Theaterleerlingen van stich ting MusicalXpres geven morgen in de Zeeuwse Muziekschool aan de Van de Spiegelstraat in Goes de monstraties zang, dans en drama. Zij volgen sinds april lessen in die disciplines bij MusicalXpres. Vol gens Esther Langenhuizen van de stichting hebben de leerlingen door hard werken al veel bereikt. De Zeeuwse Muziekschool is open vanaf 10.15 tmr, de demonstraties zijn van 10.30 tot 11.00 uur. Een bende stropers/jagers arriveert in een terreinwagen in safari-uitmonste ring. Jan van Sundert, altijd volop actie's Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 www.janvansund

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61