PZC CDA en SGP/CU maken draai OPRUIMING 23,8 TOT WEL 70% KORTING 26 25 27 Successchool Nog tot 13.00 uur Jackpot miljoen vanmiddag! fSIP^ «t •- Geding over tri Goese grondwal Coco (2) Spektakel Ubuntu laat zien dat Afrika meer is dan alleen ellende Windmolens bij Stavenisse zijn van de baan Vrijdag 10 juli 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Fracties wachten toch op onderzoek parkeergarage Oostwal. door Frank Balkenende GOES - De bouw van een parkeer garage aan de Goese Oostwal is nog niet helemaal uit het zicht. Een meerderheid van de Goese raad wacht het (haalbaarheids)on- L derzoek, waarvoor al opdracht is gegeven, liever even af Daarmee ^^naakten CDA en SGP/CU giste- .Bn een draai. Beide fracties hadden in hun alge mene beschouwingen harde uit spraken gedaan. CDA, over de vele grote projecten die Goes op stapel heeft staan en de financiering daar van: „Er is één project waar we wel een duidelijke keuze kunnen maken. Een parkeergarage aan de Oostwal kan voorlopig beter uit beeld blijven. Laten we die keuze nu maken." SGP/CU: „In dit moeilijke tijdsge wricht en met de vele infrastructu rele projecten die we hebben, lijkt het ons niet wijs nog te blijven in zetten op een parkeergarage. Wat ons betreft wordt er in dit project geen tijd en energie meer gesto ken." Kortom, de stekker eruit. Wethouder Rinus Dieleman (CDA, parkeren) ontraadde met een alle hendels om te zetten. Om dat de opdracht voor het onder zoek al is verleend, kost ontbin ding van het contract de gemeente extra geld. De raad had eerder al een voorbe reidingskrediet van ïoo.ooo euro voor de parkeergarage uitgetrok ken. Daarop zwaaiden CDA en SGP/ CU om, wat tot kritiek leidde uit de hoek van GroenLinks en PvdA, verklaarde tegenstanders van een parkeergarage aan de Oostwal. CDA-fractievoorzitter Jo-Annes de Bat wuifde die kritiek weg: „We hebben van de wethouder begre pen dat het onderzoek is gestart. We kunnen dan later een beslis sing nemen." Overigens maakte De Bat er geen geheim van dat de parkeergarage aan de Oostwal in middels onderaan het CDA-wen- senlijstje staat. KRABBENDIJKE - En de winnaar is... De Klimroos! Dat zinnetje hebben de leerlingen van Krabben- dijkse basisschool afgelopen schooljaar vaak ge hoord. Gisteren nog was het feest omdat groep 5/6 winnaar was van het project 'Fruit, een lekke re buit'. En dat was zeker niet de enige prijs dit jaar. Een greep: winnaar ontwerpwedstrijd ma quette (september), meeste kinderpostzegels ver kocht (november), winnaar tekenwedstrijd RO- VZ-kalender (november), winnaar wedstrijd kin- Pres, Rooseveltldan 772 - Vlissingen - T: 0118-416188 - E: info@vanbellewonen.nl Trekking 10 juli Staatsloterij De hoogste van Nederland! Bij de begrotingsbehandeling van gisteravond zouden de fracties dui delijk aangeven welke grote en soms dure projecten (spoorzone, aquaduct) ze wel en niet willen doorzetten. Keuzes zijn noodzakelijk, gezien de recessie en een dalende rijksuit kering. Aangezien het college van burgemeester en wethouders in september de financiële conse quenties van al die projecten op een rij zet, werd besloten de hete aardappel naar de oogstmaand door te schuiven. GOES - De gemeente Goes kan de mountainbikebaan aan het Gelde- loozepad voorlopig niet aanleggen, omdat de Vereniging van Bewo ners van het Goese Meer naar de voorzieningenrechter is gestapt. De vereniging wil zo verijdelen dat de gemeente de grondwal tus sen de noordkant van de toekom stige woonwijk Goese Schans en de wijk Goese Meer afgraaft. Goes wil de grond van de wal, ooit aangelegd als groene geluids buffer tussen Goese Meer en het havenindustrieterrein, gebruiken om een heuvelig mountainbikepar- cours aan te leggen. Daarvoor zou 22.000 kuub grond moeten wor den getransporteerd naar het Gel- deloozepad. Deze week zouden de vrachtwagens (75 per dag) gaan rij den, maar door de aanvraag voor een voorlopige voorziening moet Goes tot eind juli van de grondwal afblijven. De Vereniging van Bewoners van het Goese Meer vechten al langer voor behoud van de groene buffer. Het idee om het gebied tussen de Goese Schans en het Goese Meer anders in te richten, met meer wa ter en plasdrasoevers zien ze niet zitten. Daarom is bezwaar aangete kend tegen het bestemmingsplan Goese Schans, en het onderdeel Goese Diep in het bijzonder. dergemeenteraad (maart) en als klap op de vuur pijl ook nog een prima beoordeling van de Onder wijsinspectie. „Ja, het wordt bijna saai", grapt leerkracht Arnold Meijer. „Maar eerlijk is eerlijk, er kwam wat geluk bij kijken." foto Willem Mieras ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Coco, de sprekende speelgoedpa pegaai op de Schouwse redactie van deze krant, was al eerder hoofdfiguur in dit hoekje. Nieu we batterijen in zijn afstandsbe diening hebben nu extra leven in het dier geblazen. Op commando begint Coco geeft kusjes of laat een flinke scheet. Het beest blijkt nog iets te kun nen: hij reageert op veranderin gen van licht. Dat heeft schrikba rende gevolgen voor degene die, vermoeid en ingedommeld, 's avonds als laatste het licht op de redactie uitdoet. Die wordt, in het verder lege gebouwenorm toegekrijst. Toch maar eens bekij ken of Coco ook een aan/uit-knop heeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59