Hoofdplaat is klaar voor EK van Waod Geweldige ambiance bij koers in Heinkenszand Schouwse beloftes spelen voorwedstrijd Duivelands Meubelhuis Deurloo Interieurhuys Interieur Paauwe s Vrijdag 10 juli 2009 43 Het bestuur van Elk Naar Zijn Krachten is klaar voor het EK van de Waod in Hoofdplaat. foto Peter Nicolai 64e wielerwedstrijd Elk Naar Zijn Krachten (ENZK) heeft in het verleden al vele wedstrijden georganiseerd. Er werd enkele jaren geen koers gereden, maar het EK van de Waod wordt de 64e wieler wedstrijd in Hoofdplaat. Er werd vooral op zondagen ge reden, maar nu is bewust voor de zaterdag gekozen. „Dat is een bewuste keuze, die ge maakt is in overleg met de plaatselijke horeca", vertelt Frans Sutin. „Daardoor hebben we bovendien een betere spreiding van de evenementen tijdens de kermis." Morgen komen alle categorie ën die de Waod kent aan de start op het kruispunt School straat-Kersenlaan. Het parkoers in Hoofdplaat heeft een lengte van 5400 me ter. Om 13.00 uur zal het eer ste startschot klinken terwijl de hoofdmoot van het program ma, de A/B-categorie, om 16.00 uur begint. Organisatie verwacht morgen vierhonderd renners te begroeten. door Aector Doorns HOOFDPLAAT - Voor de eerste keer wordt morgen in Zeeland het Eu ropees kampioenschap Waod ver reden. Het wielercomité Elk Naar Zijn Krachten (ENZK) is erin ge slaagd de Belgische vrije liefheb- bersbond Waod, waarbij veel Zeeuwse coureurs zijn aangeslo ten, te overtuigen om het EK in Hoofdplaat plaats te laten vinden. Morgen worden ongeveer vierhon derd deelnemers verwacht. Dat is meer dan de helft van het aantal inwoners (zevenhonderd) dat het West-Zeeuws-Vlaamse dorp telt. Er zal in tien verschillende (leef tijdscategorieën gestreden wor den om de Europese titel. „Tien kampioenstruien worden er uitgereikt en tien keer speelt de fanfare het volkslied", vertelt secre taris Frans Sutin, die al vele jaren actiefis in het organiseren van wie lerwedstrijden. Het binnenhalen van het EK valt samen met het ju bileum van ENZK, dat 75 jaar gele den werd opgericht. „Ons comité is vorig jaar naar het EK in het Belgische Heusden ge weest om te lobbyen. En met suc ces", stelt de trotse voorzitter Ben nie Pielaat. Volgens Sutin heeft Hoofdplaat veel meer te bieden. „In Heusden was het gevaarlijk rij heinkenszand - Het wielercomité Vitesse uit Heinkenszand organi seert vanavond de 34e uitgave van de plaatselijke wielerronde. Zoals de laatste jaren gebruikelijk, is het een koers onder auspiciën van TMZ. Er is startgelegenheid voor alle categorieën die TMZ kent. De jaarlijkse kermiskoers in Hein kenszand springt vaak boven de andere wedstrijden van TMZ uit. „Vooral de grote publieke belang stelling zorgt voor een geweldige ambiance langs het parkoers. Ver der is er tijdens en zeker ook na de wedstrijd behoorlijk vertier", zegt middelburg - De voetbalselectie van Schouwen-Duiveland onder 23 jaar speelt morgen de voorwed strijd van het treffen tussen prof club Excelsior en het Flakkees elf tal. De wedstrijd tegen de leeftijds genoten van het Flakkees elftal wordt om 13.30 uur gespeeld op het veld van Dirksland. Van de aanvankelijk opgeroepen groep hebben vier spelers zich af gemeld: keeper lulian Vaane (Bru- se Boys), Martijn van Grunsven, Freek Torensma en Ingmar Quist (allen Zierikzee). Trainer Eddie Kiesenberg, afgelo pen woensdag nog coach van het Reimerswaal elftal dat tegen Vites se speelde (8-o-verlies) riep als ver vangers doelman Kevin Verboom den vanwege het verkeer. In Hoofdplaat wordt er op een geslo ten parkoers gereden. Verder is er een ambulancedienst aanwezig. We hebben een prachtige aan komst, waar ook de vlaggen van de Europese commissie zullen wapperen. En er komt een recla organisator Leo Bakker. „En dat heeft dan toch ook weer tot gevolg dat er jaarlijks een groot deelne mersveld aan de start verschijnt." Dat bleek vorig jaar al bij de S/P-klasse, waar niet minder dan 45 renners aan het vertrek kwa men. Normaal gaat deze klasse sa men met één van de andere catego rieën van start, maar ditmaal strij den zij afzonderlijk om de prijzen. Start en finish zijn in de Dorps straat. De route loopt verder via de Eendvogelstraat, Zangvogelstraat en Julianastraat. De S/P-klasse gaat om 18.00 uur als eerste van start. (Duiveland), Leonard van Floreste- ijn (DFS) en Ray Kroon (JVOZ) op. De Schouwse keuzecommissie kan bij de wedstrijd van Excelsior alvast scoutingswerk verrichten. Het Schouws elftal speelt dinsdag 28 juli in Burgh-Haamstede tegen de Rotterdamse eerstedivisionist. Selectie Schouwen-Duiveland onder 23 jaar: Rudi van der Bijl, Dimitri Hooft- man, Mats Willemse, Olaf Willemse (allen Bruse Boys), Vincent Bakker, Mar tijn Boot, Leonard van Floresteijn (allen DFS), Robert de Bruine, Eric Duffener, Leen IJzelenberg, Marcel Zwager, Kevin Verboom (allen Duiveland), Kristian Bouwman (SKNWK), Jos Kristalijn (ZSC'62), Jeffrey Bongers, Lars Holm, Robin in't Hout, Michiel van Schelven (allen Zierikzee), Ray Kroon (JVOZ). mepaneel met een groot scherm achter het podium te staan." Zodra bekend was dat Hoofdplaat de Europese titelstrijd kreeg begon nen de tien bestuursleden van ENZK met de voorbereiding. Su tin: „We hebben het professioneel aangepakt. De kosten bedragen Snowboardwedstrijd in Snowbase Terneuzen terneuzen - Skihal Snowbase aan de Zeelandlaan in Terneuzen vormt morgen het decor van de Ni ke Into the Wild snowboard slo- pestylecompetitie voor de Bene lux. De deelnemers dalen af op een parkoers met natuurlijke hin dernissen. Voor dit doel worden boomstammen met een totaalge wicht van 2000 kilogram neerge- Tegd. De aanvang van het evene ment is 11.00 uur. Beachsocceraars actief op Kantje la Vantje scharendijke - Voor de achtste keer wordt morgen het Kantje la Vantje beachsoccertoernooi gehou den. Het toernooi wordt traditiege trouw gehouden bij beachdub Per ry's aan de Brouwersdam. Het toer nooi begint om 12.00 uur en ein digt om 18.30 uur. Op het strand zullen acht teams meedoen: twaalf bij de mannen, zes bij de vrou wen. Bij de mannen verdedigt oud-Schouwse Boys de titel, bij de vrouwen Zierikzee. Beachvolleyballers weer naar Zoutelande zoutelande - Het beachvolleybal- toernooi bij strandpaviljoen De Branding in Zoutelande is nieuw leven ingeblazen. Het evenement werd in 2005 voor het laatst gehou den, maar het krijgt morgen weer een vervolg. Aan de zestiende editie van het toernooi doen de niveaus 2-2 ere klasse, 2-2 midden, 3-3 senioren en de jeugd (12 tot en met 16 jaar) mee. De aanvang is om 10.00 uur. Het einde is omstreeks 17.30 uur. zo'n 6500 euro. Dat is best veel voor een kleine gemeenschap, maar dankzij onze sponsors is het gelukt." Bestuurslid Herbert Ver- sluijs verwacht een sterk deelne mersveld. „De Belgen en Nederlan ders zullen in de meerderheid zijn, maar er doen ook Engelsen, Fransen en Duitsers mee. En vlak ook de Italianen niet uit." „Dit EK moet een goede generale repetitie zijn voor het WK Waod op 7 augustus 2011, waarvoor Hoofdplaat de belangrijkste kandi daat is", verklapt voorzitter Pielaat de ambities van de organisatie. Natuurlijke warme sfeer in uw huis Houten Jaloezieën Wilgenstraat 1 4307 DA Oosterland Tel. 0111 -641213 www.duivelandsmeubelhuis.nl Havenplein 3 4301 JD Zierikzee Tel. 0111 - 415951 www.deurloozierikzee.nl Zuidweg 20 A Zonnemaire Tel. 0111 -401318 www.interieur-paauwe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53