Nieuwe tarieven voor taxi met prijs op geprinte bon KR AS. NL ZOMEROPRU1MING 10% tot 50% KORTING Huizinga brengt eind vrije taximarkt in zicht ADRIATISCHE RIVIÈRA 4791 1 waarom zou je meer betalen Fietser rijdt in 27 dagen 10.000 kilometer www.pieterse-wonen.nl Kom snel want Op=Op pieterse 4 Vrijdag 10 juli 2009 8-daagse zonvakanties Italië INCLUSIEF i ilLilH vliegreis taxen overnachtingen Slechts 1 vertrekdata, OP=OP! Appt. Doria Residence I en II 479 Ligging: in de badplaatsjes Lido degli Estensi en in Porto Garibaldi. Beide residences zijn gelegen op ca. 100 m van het brede zandstrand en de boulevard o.b.v. logies. Prijs is per persoon o.b.v. 4 personen. 3-sterren Hotel Magda 669 Ligging: direct aan de gezellige boulevard van Cattolica, op ca. 100 m van het brede zandstrand. O.b.v. volpension incl. drankjes bij het diner. Prijs is per persoon o.b.v. 3 personen. Zie www.kras.nl/35810 Zie www.kras.nl/35812 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm ft Verwaarloosde honden niet meer te redden apeldoorn - In een woning in Apeldoorn heeft de politie vijf ver waarloosde honden gevonden. De bewoonster is aangehouden. Na de vondst zijn de beesten overge bracht naar een dierenasiel. Daar werd besloten de vijf verwaarloos de dieren te laten inslapen. Hsl-treinen vanaf 7 september in gebruik utrecht - Vanaf maandag 7 sep tember gaan er treinen rijden over de hogesnelheidslijn. Alle betrok kenen hebben het groene licht ge geven. De treinen gaan rijden tussen Am sterdam, Schiphol en Rotterdam met 160 kilometer per uur. Besmet met cholera in Binnenschelde bergen op zoom - Een inwoonster van Bergen op Zoom is besmet ge raakt met cholera in het water van de Binnenschelde. Dat gebeurde toen ze een beenwond opliep bij een val in het ondiepe zwemwa ter. Het is volgens haar arts een re latief onschuldige variant. Niet bekend wie als eerste vaccin krijgt bilthoven - Het Rijk zal op het laatste moment beslissen welke groepen dit najaar als eerste een vaccin krijgen tegen de Mexico- griep. Er komen drie groepen voor in aanmerking: ouderen en chro nisch zieken, kinderen en jonge ren, en medisch personeel. Staatssecretaris wil nieuw taxibeleid eind dit jaar in laten gaan. den haag - De taxi moet weer een betrouwbaar en betaalbaar open baar vervoermiddel worden. Het tarievenstelsel gaat op de schop. Gemeenten gaan daar op toezien en krijgen meer bevoegdheden om misstanden aan te pakken. Zij kunnen bijvoorbeeld alleen chauf feurs die aangesloten zijn bij een taxicentrale toelaten op taxistand plaatsen. Korte ritten weigeren mag straks niet meer. Dat staat in een brief die staatsse cretaris Tineke Huizinga (Verkeer) gisteren aan de TVveede Kamer heeft gestuurd. „Wie op straat in een taxi wil stappen, moet erop kunnen rekenen dat de chauffeur zijn vak verstaat, geen rit weigert en dat de prijs klopt met de afge sproken regels", aldus de bewinds vrouw. Haar voorstellen volgen op een vorig jaar verschenen rapport, waaruit bleek dat het vrijgeven Vergaande bevoegdheid gemeenten is terugkeer naar oud beleid. den haag - De maatregelen die staatssecretaris Huizinga heeft aan gekondigd om de taxibranche schoon te vegen, zijn geen reactie op het tragische incident waarbij de 44-jarige Rob Sitek werd dood geslagen door een taxichauffeur. Wie dat mocht denken heeft het helemaal mis, daarover laat de staatssecretaris geen misverstand bestaan. „Toen die verschrikkelijke gebeur tenis afgelopen zondag plaats vond, lag de brief met maatregelen al klaar. Er moesten alleen nog wat puntjes op de i worden gezet", aldus Huizinga gistermiddag. De 'vergaande ingrijpende be voegdheden' die gemeenten krij gen om tuig uit de branche te we ren, zijn in zekere zin een terug keer naar vroeger toen de taxiwe reld ook aan allerlei voorwaarden nunspeet - loop van Beek uit Nunspeet heeft in 27 dagen 10.000 kilometer gefietst. Gisteravond fi nishte de fietser, die wekenlang bijna onafgebroken op zijn rijwiel zat, in zijn woonplaats. De 61-jari- ge Van Beek begon zijn fietstocht op 13 juni. Hij reed rondjes van 25 kilometer in de buurt van zijn woonplaats op de Veluwe. De ul- trafietser onderbrak zijn tocht al leen voor vier uur slaap per nacht en voor een bord pasta overdag. In totaal zat hij 633 uur en dertig mi nuten op de fiets. De sporter bedacht zijn stunt om geld op te halen voor het goede doel Stichting Spieren voor Spie ren. van de taximarkt in 2000 niet heeft gewerkt. „Vrijheid is mooi, chaos niet", zei zij in een toelich ting. Taxibedrijven en chauffeurs moe ten voldoen aan landelijke kwali teitseisen, maar gemeenten krij gen meer ruimte om aanvullende voorwaarden te stellen, bijvoor beeld stratenkennis. De ritprijs wordt weer afhankelijk van de ge reden afstand en de tijdsduur. Voorwaarde is dat de gemiddelde ritprijs niet stijgt. Passagiers moe ten aan het einde van de rit een ge specificeerde bon krijgen waarop staat hoe de prijs tot stand is geko men. Huizinga wil vaart zetten achter haar voorstellen en mikt erop het nieuwe taxibeleid eind dit jaar of begin volgend jaar in te laten gaan. Omdat daarvoor nieuwe weige ld Het tarievenstelsel voor taxi's gaat op de schop. Gemeenten gaan daar op toezien en krijgen meer bevoegdheden om misstan den aan te pakken. Staatssecretaris van Verkeer Tineke Huizinga foto anp was gebonden. In de jaren negen tig echter werd overheidsbemoeie nis een vies woord, en onder de twee paarse kabinetten van PvdA en D66 en WD werden zo veel mogelijk overheidstaken overgehe- ving nodig is, gaan de voorstellen eerst naar de Raad van State voor dat het parlement zich erover buigt. Veel ruimte voor aanpassing is er niet. „Wat ik schets, is geen keuzepakket. Selectief shoppen is geen optie", aldus Huizinga. Een Kamermeerderheid van CDA. PvdA, Christenunie en SP steunt haar. Naar de plannen van de staatsse cretaris werd reikhalzend uitgeke ken na een fataal geweldsincident afgelopen weekeinde op het Leid- seplein in Amsterdam. Daar kreeg de 44-jarige Amsterdammer Rob Sitek een dusdanig harde klap, dat hij later in het ziekenhuis over leed. De 37-jarige taxichaffeur die hem sloeg, zit vast. De gemeente houdt vanaf komend weekeinde extra toezicht op de taxistand plaats op het Leidseplein. Brancheorgansatie KNV Taxi hoopt dat met het nieuwe beleid de taxiwereld een nieuwe start kan maken. En dat de reputatie van het straattaxivervoer stap voor stap zal verbeteren. veld naar het speelveld der vrije markt. De markt zelf immers, zou er voor zorgen, dat rottigheid van zelf wordt uitgezwaveld. Onder dat gesternte legde de toen malige minister Annemarie Jorrits- ma (WD) de basis voor de huidi ge wet en die werd in 2000 door de Kamer geloodst door opvolg ster Tineke Netelenbos (PvdA). Die wet is dus een grote misluk king geworden. Beroepsorganisatie KNV Taxi ver wijt de politiek dat de wet ooit is ingevoerd en dat het zo lang heeft moeten duren voor er actie werd ondernomen. Dat verwijt treft wat betreft KNV Taxi vooral de vorige kabinetten. „Het kwetsbare deel van de taximarkt, de vrije opstap- markt, wordt nu maximaal geregu leerd, zonder dat de rest hier last van heeft", zegt secretaris Andela. Een meerderheid van de Kamer is positief over de plannen. Alleen WD en PW, de kampioenen van vrije marktwerking, hebben het daar moeilijk mee. PETER O, MOU HtB HET zeUEK WE£.J£ oepMM! noord, achterweg 58-79A - 4424 EG Wemeldinge tel. 0113 - 621296 Geopend: dinsdag t/m vrijdag van 8.30-12.00 uur en 13.00-17.30 uur (zaterdags 10.00-12.00 uur en 13.00-17.00 uur) vrijdags koopavond tot 20.00 uur 's maandags gesloten Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden Alle aanbiedingen ook te zien op www pieterse-wonen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4