tweede wil een heel brood Zierikzeese Hanke (17) Motormosselrit vestigt record in recessionista-striid STOOMCABINES WEGENS CONTAINERINKOOP NU TEGEN 25%K0RTING s Vrijdag 10 juli 2009 -27 foto's Ronald den Dekker door Esme Soesman ZIERIKZEE - Hanke van der Lee (17) uit Zierikzee is, met 41 andere kan didaten, door naar de volgende ronde in de strijd om de titel Miss shopVIP ofwel battle of the recessio- nista's. Voor de door shoppingcommuni- ty shopVlP.com georganiseerde wedstrijd hadden zich 1000 mei den aangemeld. Op basis van een opdracht zijn er 200 deelnemers geselecteerd, die vorige week naar Amsterdam mochten komen om hun eigen 'recessieproof outfit te showen op de catwalk. „Eerst vond ik dat heel eng, maar toen dacht ik: joh, waarom niet? Show it off", blikt Hanke op die dag te rug. Hoewel ze, samen met een vriendin, eerst nog snel door Am sterdam moest spurten om een (tweedehands-)outfit samen te stellen, werd ze door de jury (on der meer Bastiaan van Schalk en Anouk Smulders) toch 'gespot'. „Daar was ik best trots op. Dat je het gevoel hebt iets designerach tigs te hebben gemaakt, voor bijna geen geld." Komt ze de volgende ronde door (maandag moet ze een blog en een filmpje inleveren) dan doet de Zierikzeese op 20 juli mee aan de finale tijdens de International Fas hion Week. Hanke doet volgend jaar 6 vwo. Of ze daarna iets met mode gaat doen, weet ze nog niet. YERSEKE - Meer dan 260 motorrij ders doen morgen mee aan de tweede mosselrit, hopen de organi satoren Chopper Motorclub Zee land 'Luctor et Emergo' en stich ting Vrienden van de Mossel. Dat zou een nieuw record zijn. Van 9.00 tot 10.15 uur is het verza melen bij dorpshuis De Zaete in Yerseke. Vertrektijd is 10.30 uur. De 110 kilometer lange rit gaat on der meer door Wemeldinge, Goes, Middelburg en Oost-Souburg, te rug naar Yerseke, waar rond 15.00 uur voor alle deelnemers een por tie mosselen gereed staat. Ook Neptunus tegen vertrek beiaardier ZIERIKZEE - De Zierikzeese onder nemersvereniging Neptunus sluit zich aan bij de lange lijst organisa ties en particulieren die zich keert tegen het verdwijnen van de beiaardier in Zierikzee. Het Schou- wen-Duivelandse college wil, na het vertrek van huidig beiaardier Kees 'van Eersel, daar geen geld meer voor uittrekken. „We vinden zelfs dat het carillon te weinig werd gebruikt", zegt Neptunus- voorzitter Cees Legemaate. „Het heeft een toegevoegde waarde voor de binnenstad." Legemaate hoopt dat de gemeenteraad het be sluit van het college terugdraait. Bazaar en muziek in Grote Kerk Haamstede HAAMSTEDE - In en om de Grote Kerk van Haamstede zijn dit week end twee activiteiten. Morgen wordt er in en om de kerk een bazaar gehouden. Boeken, tweedehands kleding en allerlei zelfgemaakte snuisterijen en lek kernijen zijn er te koop. Ook wor den er loten verkocht waarmee prijzen te winnen vallen. De ba zaar duurt van 9 tot 15 uur. Op zondag 12 juli wordt de dienst opgeluisterd door het Reünie Or kest Artillerie Trompetterkorps. De dienst wordt geleid door domi nee Van IJsseldijk en begint om 10 uur. Choral Evensong in Adriaanskerk Dreischor DREISCHOR - In de Adriaanskerk in Dreischor wordt op zondag 12 juli vanaf 16.30 uur een Choral Even song gehouden. Koorwerken uit verschillende pe rioden worden uitgevoerd door het Schouws Kamerkoor, onder lei ding van dirigent Wim Boer. Het orgel wordt bespeeld door Marcel van Westen. Dominee Tim Wier- sum gaat voor in de Engelstalige dienst. Deze bestaat niet uit een preek, maar uit twee lezingen die ook goed te volgen zijn voor hen die geen Engels kunnen. De Evensong is vrij toegankelijk. Confronterende beelden van klei BURGH-HAAMSTEDE - In de Bewaer- schole in Burgh-Haamstede zijn vanaf zondag 12 juli beelden van keramiste Christian Wisse te zien als onderdeel van de exposi tie-reeks 'Een mens'. Het menselijk lichaam is steeds maakbaarder. Wisse vergroot dat gegeven uit door mensen te tonen die allerlei lichaamsdelen missen. De tentoonstelling kan zowel af schuw als mededogen oproepen, en moet mensen aan het denken zetten over hoe ze met elkaar om gaan. De expositie van Christian Wisse duurt tot 30 augustus. Jan van Sundert, altijd volop actie's Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 www.janvansund^rCnl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43