Zeeland PZC Deelname Zwinproject onzeker Activiteitenzaal als verwenruimte Redoute OPRUIMING van Belle Wonen TOT WEL 70% KORTING ZEEUWS-VLAANDEREN 26 25 31 Jackpot ^71 miljoen Schenking voor goede doelen Beelden vrolijken de boulevard al voor de tiende zomer op Sponsortocht door priesterstudent langs kathedralen Vrijdag 10 juli 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Meerderheid raad Sluis wijst bijdrage vooralsnog af. door Frank van Cooten SLUIS - De bijdrage van de gemeen te Sluis aan het 'Zwinproject' staat op losse schroeven. Een meerder heid van de gemeenteraad wijst de Sluise bijdrage van 85.480 euro vooralsnog af, bleek woensdaga vond in de vergadering van de raadscommissie Ruimte. Het voorstel van het college ram melt en de exploitatieopzet is niet goed doordacht, zijn de belangrijk ste kritiekpunten van Liberaal Sluis, Helder Zeeuws, CDA en Ge meentebelangen. „Het voorstel wordt volgende week in de raads vergadering een lastig discussie punt", concludeert commissievoor zitter Sjaak Quaak. Vlaanderen investeert de komen de jaren 39 miljoen euro in de Zwinstreek waarvan meer dan zes tien miljoen in de inrichting voor natuureducatie en ecotoerisme in het provinciaal natuurpark Het Zwin. Het Sluise college besloot vo rige maand in te stemmen met deelname aan dit grensoverschrij dende project vanwege de voorde len voor Sluis. Zoals behoud en verbreding van bezoekerscentrum Het Zwin, diverse uitkijkpunten- en een grensoverschrijdend paden netwerk. Het college vraagt de raad daarom ruim zes ton voor te financieren. Na aftrek van subsi dies en bijdragen van derden blijft er dan voor Sluis 85.450 euro over. Het college stelt echter in het voor stel dat aan het projecten nog een paar onzekerheden kleven. Zo is geen rekening gehouden met een eventuele toekomstige exploitatie bijdrage aan de exploitant van het bezoekerscentrum. Ook is er nog geen inzicht in eventuele uit het project voortvloeiende exploitatie lasten. De cofinanciering voor de fietsenstallingen/rustpunten komt voor rekening van de gemeente Sluis. Het college neemt aan dat ook het onderhoud en vervanging door Sluis moet worden betaald maar zekerheid hierover is er niet. Voorts is niet duidelijk of de pro vincie Zeeland de exploitatielasten voor het uitkijkpunt op het Zwin en de Zwingeul voor eigen reke ning neemt. Deze onzekerheden vormen voor een raadsmeerderheid een te groot risico voor een positief advies. Ook al omdat de Rekenkamercom missie Sluis onlangs adviseerde ac tiever te controleren. In het verle den werd de raad vaak gefronteerd met budgetoverschrijdingen van grote projecten omdat er te weinig sturing en controle was. Gezellige kamer dient als bloemschikatelier, lees- en muziekzaal. door René Hoonhorst SAS VAN GENT - Suus Remery (92) en Rosette Ploegaert (79) krijgen van activiteitenbegeleidster Ditta van der Spoel een gezichtsbehan deling. Het nieuwe activiteitenzaal tje van het Sasse zorgcentrum De Redoute functioneert ook goed als verwenruimte. Het budget van een verzorgings huis laat weinig ruimte voor ex traatjes. Zonder hulp van buitenaf was er nooit een activiteitenzaaltje ingericht in het verzorgingshuis. Dus was Van der Spoel heel blij dat het Stimuleringsfonds van de Rabobank met zes mille over de brug kwam. De Vrienden van De Redoute deed er nog eens vier mil le bij, zodat de voormalige prikka- mer een nieuwe toekomst als acti viteitenruimte kon krijgen. Het zaaltje werd woensdag offici eel geopend en gisteren voor het eerst gebruikt. De activiteitenruim te is een gezellige kamer in warme kleuren met mooi, chic meubilair, bevestigen de dames Remery en Ploegaert. Behalve om zich uiter lijk te laten verfraaien, komen bei de Redoutebewoonsters ook regel matig bloemschikken. Huisgeno ten komen er ook voor de natuur" vereniging, de voorleesclub en de muziekluistervereniging, vult Van der Stoel aan. „Voorheen zaten we in een hoekje in de recreatiezaal, nu hebben we een eigen ruimte." Terwijl Suus Remery (in de spiegel) op gezichtsmassage wacht, legt Rosette Ploegaert haar handen in de week in de 'verwenkamer'. foto Wim Kooyman Trekking 10 juli Nog tot 13.00 uur vanmiddag! De hoogste van Nederland! Staatsloterij AXEL - Serviceclub Kiwanis Axel Zeeuws-vlaanderen schenkt in to- taal 25.000 euro aan elf goede doe len. Het zijn Stichting Buru Nyak- were in Hulst, Stichting Litouwen Zeeuws-Vlaanderen, Medisch kin derdagverblijf Terneuzen, Stich ting Leergeld, Stichting Sawasdee Driewegen, Stichting Haiti Project Foundation in Ilzendijke, een kin dervoorstelling in Zaamslag, speel tuin Tragel Hulst, zwembad de Tjasker Zaamslag, Zonnebloem Terneuzen, Hospice Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27