terlffe crisis? 4 kinder dvd's Mae mem puzxeld, doe mem iweugd Nog plaatsen voor debat over kernenergie Test jezelf! CheckJeCrisis .nl LEZERSE^TRA PZC Vrijdag 10 juli 2009 1 7 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Ziekenhuis Dat het mag wil nog niet zeggen, dat het goed is. De Nederlandse Mededingings Autoriteit heeft toe stemming gegeven voor de fusie van de ziekenhuizen boven de Westerschelde. Maar betekent dat ook, dat het goed is? In de samenleving is juist een ten dens naar kleinschaligheid. Klein schaligheid is ook voor de zieken huizen in Zeeland positief De cri sis geeft aan dat groot, groter, grootst niet altijd de meest gelukki ge keus is geweest. Enkele grote fi nanciële instellingen kunnen daar over meepraten. In het onderwijs zijn de instituten de afgelopen ja ren alleen maar gegroeid, maar de roep om kleine scholen wordt steeds duidelijker. De grote institu ten waar groepen gebruikers on persoonlijk worden, krijgen steeds meer kritiek. De supermarkten krijgen steeds meer concurrentie van kleine speciaalzaken. Kwali teit, kleinschaligheid en duurzaam heid zijn in deze trend kernwoor den. Als dit wordt vertaald naar ziekenhuiszorg komen de volgen de trends naar voren: 'Medische zorg van de beste specialist. 'De beste medische verzorging. Klein schaligheid bevordert het gene zingsproces. Ton de Nooij Rosenburglaan 256, Vlissingen Vismarkt Er zijn van die gefrustreerde types mensen die overal bij voorbaat te gen alles zijn wat er gebeurt of ge organiseerd wordt. Van die zuur- puim-types. Neem nu het stadje Veere: dit /j www.lekkerpuzzelen.nl weekeind volop in beweging en be langstelling vanwege de herden king slag om Veere 1809. En na tuurlijk niet vergeten: De laatste tijd was er iedere zaterdag in Veere een vismarkt. Een groot succes. Een trekpleister in een gemoedelij ke sfeer op de kaai in Veere. Het was een bijzonder leuk initiatief van de gezamenlijk ondernemers. Ik schrijf was. Want Veere heeft een inwoonster die zich weer stoort aan alles en iedereen. Me vrouw Koole heeft het voor elkaar gekregen dat de vismarkt niet meer door mag gaan. Een rasklaag ster. Leo Sinke Veerseweg 40, Veere Vismarkt 2 Veere en vis zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Veere adem de op de zaterdagen weer als vroe ger; vis op de Kaai en een gezellige drukte van mensen, die komen en gaan om een visje te kopen of ge woon even rondkijken. Als gebo ren en getogen Veerse vond ik en vele Veerenaren met mij, dit een fantastisch idee van de Veerse on dernemers. Helaas heeft dit alles maar een paar weken mogen duren, want via een gerechtelijke procedure van een bewoonster is daar een bruut einde aangekomen, lammer voor zowel bewoners als bezoe kers, die erg blij waren met dit ini tiatief Natuurlijk blijft het de moeite waard om toch gezellig in het mooie Veere rond te stappen. Om Veere een aantrekkelijk stadje te laten zijn en geen openluchtmu seum, hoop ik dat de onderne mers alsnog toestemming krijgen voor de vismarkt. Hannie Dekker Kaai 35, Veere Waterdunen 3 Ik raad P. Clijsen (krant, 8 juli) aan zich eerst eens goed te infor meren alvorens zijn mening te ge ven en zich denigrerend over de landbouwers uit te laten. Men kan immers geen appels met peren ver gelijken. Natuurlijk is het altijd zonde wanneer goede landbouw grond plaats moet maken voor wo ningbouw of industrie of voor de aanleg van wegen, maar dan spreekt men wel van 'maatschap pelijk verantwoord'. Bij Waterdunen echter worden de 400 jaar oude polders afgegraven en onder het zeewater gezet ten behoeve van de natuur en één re creatieondernemer en wordt ook gebruikt door de provincie voor 52 174A? WOWfêÖOP - hectare compensatienatuur voor de verdieping van de Westerschel de. Volgens gedeputeerde Wiers- ma 'hebben we er recht op', maar er zijn twee (o) woorden waar veel mensen een enorme hekel aan hebben, ontpolderen en ontei genen. Ineke Mulder De Stelle 2, Cadzand Waterdunen 4 'Waterdunen levert streek 20 mil joen aan bestedingen op'. Was ik ook maar een onderzoeker die zul ke mooie cijfers mocht produce ren: 283.000 verblijfstoeristen en 180.000 dag-toeristen extra per jaar, dat zijn ruim 800 verblijven en dagelijkse 500 dag-toeristen en dat alleen als het gevolg van het plan Waterdunen! Om een en an der te illustreren: Het Zwin en het vogelpark in Knokke, 20 km ver derop, krijgt 95.000 bezoekers per jaar! Dus: mooier kunnen we het niet maken, wel doldwazer... De ge meente Sluis rekent zich rijk op ba sis van aannames, weet u hoe ge vaarlijk dit is, beleid voeren op drijfzand. Joke Brouwer Weijkmanlaan 5, Breskens Waterdunen 5 30 juni grote bijeenkomst tegen het plan Waterdunen. Ik kwam in gesprek met Martin Wiersma, dat ik hem hier niet verwacht had, aangezien hij het van onder uit de zak had gekregen van Kees Bie- rens. Ik zei: Als je maar niet onteigent. Hij antwoordde: 'Dat mag volgens de wet', en liep verder met de stickers van Waterdunen Nee en Ontpolderen Nee op zijn rug. Maar volgens welke wet mag er onteigend worden? In de Neder landse Wet en de Wet van Mozes staat dat we niet mogen stelen, want als het niet op basis van vrij willigheid gaat is het pure diefstal! Maar in de commissievergadering van juli heeft Martin beterschap beloofd, ten voor- of nadele van wie? De zuiderburen zeggen: „En gie geluuft dat." C.J de Broekert Burg. Vogelaarstraat 7, Baarland Roken 2 Met respect voor burgemeester Wim Dijkstra. Ik las het voorpagi nanieuws hoe hij a-sociaal gedrag in Vlissingen aanpakt. Door niet in te grijpen tegen Hans Verhagen en Deelder, in de Spiegeltent is mijn respect op nul gezet. Onze burgervader had kunnen aanto nen dat hij ook werkelijk achter zijn ingevoerd beleid staat, door naar zijn vrouw te luisteren en de joint uit geletterde monden Verha gen en Deelder te trekken. Of staan PC Hooft-prijs winnaars bo ven de wet? Het is allang bekend dat de dichters zich niet veel aan trekken van opgelegde regels. Dit was een goed moment geweest om even gezag te tonen. Het toch al teleurstellend optreden van ex-Vlissinger Verhagen door niet zijn beste werk te laten horen. Ar rogantie ten top of zijn Vlissingers er niet goed genoeg voor. A. Wille Westerzicht 421, Vlissingen Roken 3 Toch wil ik reageren op het artikel over 'onze' burgervader. Het is ab surd om te lezen dat het de organi satoren was ingepeperd door Dijk stra dat het ter strengste verboden was .om te roken in de gesloten ho- recatent en vervolgens wordt er werkloos toegezien dat deze man nen dit toch ten uitvoer brengen. Is dit weer het bewijs dat als je ook maar enige bekendheid hebt, je in staat bent om je alles te kun nen permitteren! Het is asociaal ge drag als je daar heel decadent een joint zit te roken en de regels aan je laars lapt, terwijl de burgemees ter de media laat weten wat aan het aso-gedrag van jongeren te gaan doen staat hij wel toe dat zo genaamde bn'ers het slechte voor beeld geven. A.Franzen Koudekerkseweg 30, Vlissingen Bij het PZC-debat over kerne nergie van maandag 13 juli (aanvang 19.00 uur bij de Covra zal het panel een landelij ke en Zeeuwse uitstraling hebben met aan de ene kant de Kamerle den Diederik Samsom (PvdA), Liesbeth Spies (CDA) en Paulus lansen (SP) en aan de andere kant de commissaris van de koningin Karla Peijs, Peter Boerma van Del ta en Tjeu van Mierlo van de Zeeuwse Milieufederatie. Er hebben zich inmiddels tachtig mensen aangemeld voor het de bat. Er zijn nog een twintigtal stoe len vrij. Opgeven via: debat@pzc.nl of bel naar 0118-434005. Nostalgiebox Vakantiepakket met 4 nostalgische tekenfilms voor uw (klein)kind op dvd. 265 minuten kijkplezier tijdens de reis, op de vakantiebestemming of gewoon thuis. Nederlands gesproken, vooralle leeftijden. Maya de Bij Wickie de Viking Pinokkio Pippi Langkous Adviesprijs 19,95 Lezersprijs 9,95 Exclusief 2,95 verzendkosten. H ikbestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 17