Kabinet maakt eind aan flitslening Kamers in hotel iets goedkoper Bedrijfsbrand doorkruist vakanties ndernemer Vrijdag 10 juli 2009 I 15 SOESTERBERC - Een medewerker doet nablus- singswerk bij van Caravan en Camper Service Soesterberg. Daar gingen in de nacht van woens dag op donderdag circa 35 caravans in vlammen op. De brandweer rukte met ruim vijftig man uit om het vuur te bestrijden. Een brandweerman ge wond toen hij over een slang struikelde. De mees te caravans stonden wegens een reparatie op het terrein. De eigenaars, van wie velen, zo is aanne melijk, op korte termijn vakantieplannen hadden, zijn zwaar gedupeerd. foto Rick Nederstigt/ANP MIDDELBURG - Hotels in Zeeland hebben vorig jaar de totale op brengst per kamer zien toenemen. De opbrengst steeg gemiddeld van 42.314 in 2007 tot 44.859. De bezet tingsgraad bleef met 59,7 op het zelfde niveau. Voor een hotelka mer hoefde het afgelopen jaar ge middeld een euro minder betaald te worden. Een overnachting kost te vorig jaar 88 euro. Dat blijkt uit onderzoek van dienstverleningsorganisatie KPMG onder tweehonderd Nederlandse hotels in het drie-, vier- en vijfster- rensegment. Voor een kamer in een hotel met vijf sterren moet 231 euro neergelegd worden, zestien meer dan in 2007. Uit het onderzoek van KPMG blijkt verder dat het aantal hotel boekingen met een vrijetijdskarak- ter in Zeeland vorig jaar met bijna tien procent fors toenam. Ook de herkomst van de gasten verander de. Het aantal gasten uit West-Eu ropa steeg met 7 procent naar 97,3 procent. Zeeuwse hotels verwel komden wel minder gasten uit Oost-Europa (-3,3 procent) en Azië (-1,6 procent). KPMG verwacht dat de daling van de kamerprijs dit jaar zal doorzet ten. Met name de Randstad en de vijfsterrenhotels kunnen zware tij den verwachten. Kredieten met korte looptijd en hoge rente aan banden gelegd. DEN HAAG - Consumenten kunnen vanaf volgend jaar geen flitskrediet meer afsluiten. Het kabinet werkt aan wetgeving om het aanbod van kleine leningen met een korte looptijd en zeer hoge rentes aan banden te leggen. Sinds 2007 worden in Nederland leningen aangeboden van enkele honderden euro's met een loop tijd van hooguit een maand. Het aanvragen loopt via sms of inter net en vaak is het niet nodig een loonstrook of bankafschrift te over leggen. Ook toetsen niet alle aan bieders een aanvraag bij het BKR in Tiel. Volgens het ministerie van Financiën gaat het om circa 100.000 leningen per jaar. De Autoriteit Financiële Markten houdt geen toezicht op zulke pro ducten omdat het om leningen gaat met een looptijd korter dan drie maanden. Ook zijn er geen be perkingen aan de rente die in reke ning mag worden gebracht. Zo re kent marktleider Ferratum 125 eu ro 'behandelingskosten' op een le ning van 500 euro, wat neerkomt op een rente van omgerekend 600 procent per jaar. In de voorstellen van het ministe rie van Financiën vervalt de uit zondering op leningen met een korte looptijd. Flitsleningen moe ten daardoor aan dezelfde voor waarden voldoen als andere kredie ten en vallen dan ook onder toe zicht van de AFM. Aanbieders mo gen ook geen exorbitante rentes meer rekenen. De maximaal toege stane rente voor consumentenkre diet is op dit moment 16 procent. Aanbieders van flitskredieten moe ten hun product aanpassen of hun activiteiten staken. De wetswijziging vloeit voort uit de Europese richtlijn voor consu mentenkrediet, die in 2007 werd aangenomen. Marktpartijen, toe zichthouders en brancheorganisa ties hebben nog tot volgende week de tijd te reageren. Financiën ver wacht dat de wijzigingen 'medio volgend jaar' worden ingevoerd. Shell Wal-Mart voorbij als grootste ter wereld AMSTERDAM - Shell is het grootste bedrijf ter wereld. Met een omzet van 458 miljard dollar stoot het Nederlands-Britse energieconcern het Amerikaanse detailhandelscon cern Wal-Mart van de troon. Dat meldt Fortune 500. Het Ameri kaanse zakenblad, rangschikt be drijven op basis van hun omzet over 2008. De topvijf is nu als volgt: 1. Shell, 2. ExxonMobil, 3. Wal-Mart, 4. BP en 5. Chevron. Primera draait goed in tweede kwartaal AMSTERDAM - Winkelketen Prime- ra heeft in het tweede kwartaal een omzetstijging geboekt van 8 procent. Loterijen, tabak, tickets en boeken droegen het meest aan de omzetstijging bij. De verkoop van loten steeg met 22 procent en de tabaksomzet met 11 procent, vooral door de verkoop van shag en sigaretten. Ook cadeaukaarten, tickets en boeken deden het goed. Grote pc-makers haken aan bij Google Chrome NEW YORK - Vier van de vijf groot ste computerfabrikanten willen pc's maken het nieuwe Google-be- sturingssysteem Chrome OS. Vol gens Google zijn daaronder Hew lett-Packard, Acer, Lenovo en Tos hiba. Afzijdig blijft Dell, de op een na grootste pc-maker. Andere part ners zijn softwaremaker Adobe en chipfabrikanten Texas Instru ments, Qualcomm en Freescale. In tel wordt niet genoemd. Flesje is in opmars in horecasector DEN HAAG - Na een jaar campagne voeren serveert 45 procent van de horeca-ondernemers drankjes uit flesjes in plaats van glazen. Een jaar geleden was dat 40 procent, meldde gisteren de Nederlandse Vereniging van Frisdranken, Wa ters, Sappen (FWS). Volgens de FWS wil de consument waar voor zijn geld. Met drank in een flesje weet je zeker wat je krijgt. Nare verkoopmethodes onder de loep DEN HAAG - De Consumentenauto riteit doet onderzoeken naar mis leidende en agressieve verkoopde monstraties. Het gaat onder meer om dagtochten per bus waarbij de deelnemers een productpresenta tie krijgen en verkooppresentaties voor een lidmaatschap van vakan tieclubs. Dit meldt de toezichthou der voor consumentenzaken in haar gisteren gepresenteerde half jaarbericht. Wellicht korter werken bij Air France-KLM PARIJS - Air France-KLM over weegt haar personeel tijdelijk part time te laten werken wegens de malaise in de sector. Dat zei giste ren bestuursvoorzitter Gourgeon van de Frans-Nederlandse lucht vaartmaatschappij. Een grote reor ganisatie is niet aan de orde, zo liet het bedrijf weten. Eerder gaf Air France-KLM aan geen groot kos tenreductieplan te voorzien. Wilt u ook adverteren in de volgende uitgave van de Ondernemer neem dan contact op met: Accountmanager Zeeland Marcel Schreur T (0118) 43 40 88 E deondernemer@bndestem-pzc.nl WGOGNGR NleuwsMedla

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15