taboe voor toerist KRAS.NL, Autovakanties DUITSLAND 3 OageT, waarom zou je meer betalen 4 Vrijdag 10 juli 2009 1 1 Ayers Rock, door Aborigines Uluru genoemd, mag straks uit respect voor de Aboriginalcultuur niet meer worden beklommen. foto Greg Saray/AP ning van hun cultuur en cultuur schatten. Vooral economische be langen, zoals toerisme rondom Uluru, werkten dit vaak tegen. De laatste jaren lijkt de Australi sche overheid een ommezwaai te maken en meer oor te hebben voor de wensen van de oorspron kelijke bewoners. Eerder verwierf de inheemse bevolking al met suc ces de eigendomsrechten van gro te stukken Australisch land en van visgebieden in het noorden. Vorig jaar bood de Australische premier Kevin Rudd publiekelijk excuses aan voor het leed dat de Aborigines hebben geleden sinds Britse kolonisten in 1788 voet op Australische bodem zetten. Niet iedereen is het eens met het verbod op beklimming van Uluru. „De klim is een wereldberoemde toeristenattractie. Mensen moeten zelf kunnen beslissen. We kunnen een Australisch icoon niet zo maar sluiten", aldus de milieu-woord voerder van de Australische oppo sitie, Greg Hunt. Uluru werd in 1872 voor het eerst in kaart gebracht. Tot 4 september van dit jaar kunnen Australiërs bezwaar maken tegen het voorge stelde klimverbod. Daarna zal mi lieuminister Peter Garrett zich bui gen over het voorstel van National Parks Australia. Op zijn vroegst zou de beklimming van Uluru dan in oktober 2010 voorgoed verleden tijd zijn. Muizen zouden langer leven door het stofje sirolimus. foto ANP Stofje verlengt leven van muizen aanzienlijk AUSTIN - Een stofje dat ooit op Paaseiland is gevonden, kan vol gens wetenschappers het leven van muizen met 38 procent verlen gen, Mogelijk kan het zogeheten si rolimus veroudering ook bij men sen tegengaan, schrijven de onder zoekers in het tijdschrift Nature. Zij gaven oude muizen (vergele ken met de leeftijd van mensen waren de dieren 60 jaar oud) siroli mus. De dieren werden veel ouder dan dieren die niets kregen. Overleg in Costa Rica over situatie Honduras SAN JOSÉ - De Hondurese inte rim-president Micheletti is in Cos ta Rica aangekomen voor een be middelingsgesprek. Costa Rica is gastheer van het gesprek tussen Micheletti en "zijn afgezette voor ganger Manuel Zelaya. Die is sinds woensdag in Costa Rica. Hij wil 'binnen 24 uur' de macht in Hon duras weer in handen hebben. Regeringsleiders EU nomineren Barroso BRUSSEL - De Europese regeringslei ders hebben gisteren besloten José Manuel Barroso officieel te nomi neren voor een tweede termijn van vijf jaar als voorzitter van de Europese Commissie. De officiële nominatie betekent een belangrij ke steun voor Barroso. In het Euro pees Parlement is nog wel verzet tegen een tweede termijn voor de Portugees. Het parlement stelde maandag de stemming uit over de herbenoeming van Barroso. Aardbeving in China: ruim 300 gewonden PEKING - Bij een aardbeving in het zuidwesten van China zijn zeker 336 gewonden gevallen. De beving had een kracht van 6,0 op de schaal van Rigter en had zijn epi centrum in het district Yao'an in de provincie Yunnan. Er raakten zo'n 2700 huizen beschadigd. De autoriteiten sturen tenten, dekens en hulpmateriaal. 'Leger Zimbabwe wint met geweld diamanten' HARARE - Het leger van Zimbabwe is betrokken bij illegale diamant winning en onderwerpt burgers daarbij aan gruwelijk geweld. Dat zegt het Kimberley Process na een inspectie van de diamantvelden in het Marange-district. De diaman tenwaakhond eist daarom dat de export van diamanten uit dat ge bied wordt gestopt. Het leger zou kinderen inzetten als dwangarbei ders in de winning rond het dorp Chiadza. vanaf In de zomervakantie naar Duitsland? In ons veelzijdige buurland bent u er even helmaal uit en hoeft u niet een hele dag in de auto te zitten om op de plaats van bestemming te komen. Geniet van de prachtige natuur, ontdek de cultuur en bezoek bezienswaardige steden en pittorekse plaatsjes! 3/4/5/8 dagen SAUERLAND Aankomstdata: ma. en vr. van 17/7 Vm 30/10 Mercure Ludenscheid" o.a. liften, binnenzwembad en sauna tips: ga wandelen en breng een bezoek aan het stadje Altena en het vestingstadje Attendorn met de druitsteengrotten Atta-Hohle Zie www.kras.nl/73609 Aankomstdata: ma. en vr. van 17/7 t/m 30/10 Golden Tulip Cleve* met ontbijt o.a. een lift, binnenzwembad en terras tips: ga fietsen langs oude dorpjes en breng een bezoek aan Slot Moyland en het plaatsje Xanten met archeologisch park Zie www.kras.nl/50807 4/5/6/8 dgn HART VAN DUITSLAND Aankomstdata: ma., vr. en zo. van 17/7 t/m 30/10 Pentahotel Kassei**** met ontbijt o.a. een lift, terras en sauna tips: bezoek de bezienswaardige stad Kassei en het oude stadje Fritzlar Zie www.kras.nl/17515 Zie www.kras.nl/17742 4/5/7/8 dgn BEIEREN Zie www.kras.nl/50034 Zie www.kras.nl/73610 3/4/5 dgn NOORD-DUITSLAND Zie www.kras.nl/50725 Aankomstdata: ma. en vr. 24/7 t/m 26/10 Ramada Vier Jahreszeiten***+ met ontbijt o.a. lift, binnenzwembad en sauna tips: wandelen door de mooie natuur en breng een bezoek aan de oude stad Harzgerode Prijzen zijn per persoon, o.b.v. 2 personen, Reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht). Aankomstdata: vr. en za. 17/7 t/m 24/10 Hotel Wilder Mann* met ontbijt o.a. leeskamer, beautysalon en sauna tips: bezoek de oude stad Annaberg-Buchholz en ga wandelen in het Ertsgebergte Aankomstdata ma. en vr. van 17/7 t/m 30/10 Van der Valk Hamburg-Wittenburg* met ontbijt, frisdrank en outdoorpakket o.a. kartbaan, wellnesscenter en terras tips: bezoek Hamburg en de pittoreske havenstad Wismar Aankomstdata ma. en vr. van 24/7 V'm 30/10 Hotel Lederer am See" met ontbijt o.a. lift, binnenzwembad en hoteltuin met waterorgel tips: bezoek het typische Duitse dorjpe Bad Wiessee en ga wandelen langs de Tegernsee BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 i5 cPm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11