MICHAEL JACKSON Thriller Live Ayers Rock wordt Brits schandaal: krant zou politici hebben afgeluisterd effeweg.nl Musical over Musical Dome Keulen 2-daagse Busreis va 179,- 1-daagse Busreis va 99,- Gcbo^^Jours TAD tours 1 O Vrijdag 10 juli 2009 Michael Jackson, The King of Pop, overleed op 25 juni 2009. In de harten van zijn fans zal hij nog lang voortleven. Als eerbetoon aan Michael Jackson, The King of Pop, draait sinds januari 2009 al een musical onder de titel: THRILLER - LIVE, naar het gelijknamige album: het bestverkochte album ter wereld! In de musical is er aan dacht voor het totale oeuvre van Michael Jackson. Incl. hotelovernachting, ontbijt, toegangskaart Cat II, vervoer per luxe touringcar De 2-daagse Busreis kunt u boeken bij: supervoordelige busreizen 0529 - 46 96 67 www.effeweg.nl Vertrek: 25, 26 september, 3 oktober Opstapplaatsen o.a.: Nieuwleusen, Meppel, Zwolle, Apeldoorn, Arnhem Vertrek: 26 september, 2 oktober Opstapplaatsen o.a.: Breda, Tilburg, Eindhoven, Den Bosch, Oss, Veenendaal, Nijmegen, Arnhem Vertrek: 25 september, 3 oktober Opstapplaatsen o.a.: Rotterdam, Corinchem, Tiel, Arnhem Incl. toegangskaart, vervoer per luxe touringcar De 1 -daagse Busreis kunt u boeken bij: 0529-48 12 34 www.gebo.nl Vertrek: 24, 27 september va 99,- Opstapplaatsen o.a.: Nieuwleusen, Meppel, Zwolle, Apeldoorn, Dedemsvaart, Hardenberg, Ommen, Dalfsen 0488 - 46 86 86 www.betuwe-express.nl Vertrek: 27 september, 4 oktober va 99,- Opstapplaatsen o.a.: Apeldoorn, Arnhem, Boxmeer, Ede, Eist, Herveld, Nijmegen, Ochten, Tiel, Wageningen, Wijchen 053 - 482 55 82 www.tad-tours.nl Vertrek: 1, 4 oktober va €110,- Opstapplaatsen: Almelo, Apeldoorn, Deventer, Enschede, Hengelo, Holten De Australische Aborigines lijken weer een slag te hebben gewonnen in de erkenning van hun cultuur. Een van hun heiligste plaatsen en één van de grootste toeristische trekpleisters, Uluru, mag in de toekomst niet meer beklommen worden. door onze correspondent Arjen Zegers De Aborigines hebben een belangrijke zege geboekt in de strijd voor erkenning en respect van hun cul tuur. Het ziet ernaar uit dat Uluru, voorheen Ayers Rock geheten, bin nenkort wordt gesloten. De be heerder van de markante, roodge kleurde rots, National Parks Au stralia, wil een verbod op het be klimmen van de berg. Uluru is een wereldwijd bekend Australisch symbool en trekt elk jaar ruim 350.000 bezoekers. Veel toeristen beklimmen deze puist, tot grote ergernis van de inheemse Anangu-stam. Voor hen is Uluru één van de belangrijkste heilige plaatsen in Australië. „in de reisgids Lonely Planet staat dat het beklimmen van Uluru ge lijk staat aan het door een moskee wandelen tijdens een gebed. Dat klopt wel, voor de traditionele ei genaren van dit land, de Aborigi nes, is de rots een heiligdom en staat het beklimmen gelijk aan hei ligschennis. Dat is de voornaamste reden voor het verbod", aldus Peter Cochrane, directeur van Na tional Parks Australia. Uluru is van dichtbij én veraf een indrukwekkend fenomeen in een verder kaal en verlaten landschap. Borden rondom de rots vertellen de geschiedenis en betekenis er van. Bij de Aborigines doen ver schillende verhalen de ronde over de reden waarom de plek heilig zou zijn. Op een aantal van die borden rond de Uluru staat ook 'please don't climb', met daarbij de uitleg van Aboriginalleiders waarom zij dit liever niet hebben. Toch heeft National Parks Austra lia het klimmen jarenlang toege staan, wat vaak niet zonder gevol gen was. Sinds de klim in 1975 officieel werd geopend, lieten 35 mensen het leven. Niet verba zingwekkend als je voor de 346 meter hoge rots staat en de steil- Journalisten beticht van afluisteren voicemails van publieke figuren. LONDEN - Journalisten van de Brit se tabloid News of the World wor den ervan beschuldigd de voice mails van politici en andere publie ke figuren te hebben afgeluisterd. Volksvertegenwoordigers eisen dat de leiding van de boulevardkrant verantwoording aflegt. De krant The Guardian meldde woensdag dat de News of the World buiten de rechter om voor bijna 2 miljoen euro aan schikkin gen had getroffen met slachtoffers van telefoontaps. De krant haalt anonieme politie bronnen aan die zeggen dat jour nalisten privédetectives inzetten om voicemailberichten te achterha len en zich zo 'onwettig toegang te verschaffen tot privégegevens waar onder enkele dossiers van de belas tingen en de sociale dienst, bankaf schriften en gespecificeerde tele foonrekeningen'. De News of the World is een uitga ve van News International Ltd, een bedrijf van mediamagnaat Ru pert Murdoch. Het bedrijf liet desgevraagd wetèn het 'ongepast' te vinden op dit mo ment te reageren. Een van de mensen die door The Guardian als slachtoffers van de te lefoontaps zijn aangewezen, voor malig vice-premier John Prescott, zei dat hij al langer het vermoeden koesterde dat de door hem gevoer de telefoongesprekken werden af geluisterd. heid van de klim ziet. Langs een dun ijzeren, koord zwoegen toeris ten omhoog, per dag ongeveer 250. „De klim is gevaarlijk en vaak is het te winderig of veel te warm om klimmen toe te laten. Elk jaar vallen er enkele gewonden", zegt Cochrane. „Op dagen dat de weers omstandigheden gunstig zijn, la ten wij altijd de keuze aan de be zoekers." Nu lijkt daar dus een einde aan te komen, tot opluchting van de Abo riginalbevolking. Al jaren strijden de Aborigines voor meer erken- Gletsjer Groenland 15 kilometer kleiner ILULISSAT - Een van de grootste gletsjers ter wereld is sinds 2001 meer dan 15 kilometer kleiner ge worden. Ilulissat, aan de westkant van Groenland, smelt sneller door opwarming van de aarde. Dat blijkt uit onderzoek van de Deen se geologische dienst. „De snel heid waarmee het ijs afbreekt, is nog nooit zo hoog geweest." Meisje (2) verstopt zich te goed GREENVILLE - Een Amerikaans meisje van 2 jaar had bij het ver stoppertje spelen met haar broer tjes en zusjes zo'n goed plekje ge vonden dat ze niet meer te vinden was. Haar ouders riepen ten einde raad politie en brandweer te hulp. Die konden de kleine Natalie Jasmer ook niet vinden. Een uur la ter was het de hond van de familie die haar ontdekte. Ze was in een la onder de wasmachine in slaap ge vallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 10