weer een stap verder Voicst wil op het podium zo veel mogelijk geven Strandjutters Zoete dromen Zintuigen op voor goed doel verwezenlijken scherp! Hemerocallis weekend Bolus belevings fietstocht van vorig jaar hebben geleerd." Grote namen zijn er voldoende. Op het hoofdpodium worden on der anderen Voicst (zie hiernaast) The Opposites, Hans Dulfer (met gastoptreden van dochter Candy), Ellen ten Damme en VanVelzen verwacht. Kleijer kijkt zelf vooral uit naar Het Goede Doel op zater dag ('ik ben heel blij dat ze ko men, want ze staan niet op heel veel festivals') en Dr. Lektroluv op zondag ('echt een technotopper in Europa; geweldig dat zo'n deejay het festival afsluit'). Op het laatste moment zijn er ook enkele wijzigingen in het program ma. DJ Isis heeft moet afzeggen en wordt vervangen door de regiona le held DJ Saturn. SoulLab, een van de winnaars van de voorron des, is recent uit elkaar gegaan. In plaats daarvan komt Ocean's Edge uit Oud-Vossemeer. Een nieuw element is de camping bij het festivalterrein, met een ca paciteit van maximaal 250 gasten. Speciaal voor hen is er een beschei den vrijdagavondprogrammering. De camping is overigens nog zeker niet volgeboekt. Over de gehele linie verloopt de kaartverkoop minder gesmeerd dan gehoopt. „Die valt ons tegen", aldus Kleijer. Volgens hem is het trend bij de meeste Zeeuwse festi vals dat een groot deel aan de kas sa wordt verkocht. „Veel mensen besluiten op het laatste moment of ze gaan." Het weer en het grote aanbod aan evenementen zijn daarbij volgens hem belangrijke factoren. De orga nisatie moet deze keer in totaal 2800 dagkaarten - dankzij de rui me steun van sponsors aanzienlijk minder dan vorig jaar - verkopen om uit de kosten te komen. „We gaan ervan uit dat het in het week end goed komt." www.scheldepop.nl Donderdag 9 juli 2QQ9 13 door Rolf Bosboom Als Voicst, een van de hoofd acts van Scheldepop, zater dag naar Zeeland afreist, zal de band nog wel even terug denken aan die woeste dag in no vember 2005. De groep moest toen optreden in De Piek in Vlis- singen, maar storm, sneeuw en ijs legden het verkeer vrijwel lam. „We vertrokken uit Amsterdam om twee uur 's middags en kwa men pas om elf uur, half twaalf aan", herinnert bassist Sven Wood- side zich. „Heel Zeeland was dicht omdat er elektriciteitskabels over de snelweg waren gevallen. We hebben nog wel opgetreden." Voicst - met verder zanger/gitarist Tjeerd Bomhof en drummer Jop- pe Molenaar - begon in de jaren negentig als schoolband en kende ook enkele stille periodes. De laat ste jaren is de groep uitgegroeid tot een van de belangrijkste acts in Nederland, zeker sinds het alom geprezen album A Tale Of Two De vils (2008). „In de jaren ervoor heb ben we veel grondwerk gedaan, Eu ropa een paar keer helemaal door- getoerd, bijna elke zaal en festival gehad, heel veel voorprogramma's gedaan. A Tale Of Two Devils was iets poppier dan ons eerdere werk. We wisten ook concreter wat we wilden en konden het daardoor iets beter aanpakken." Op de cd staan onweerstaanbare nummers zoals Everyday I Work On The Road en High As An Am sterdam Tourist. Toch ontstond er geen echte hit. „Ik weet niet hoe het komt", zegt Woodside. „Ik hoop in elk geval dat het niet aan de liedjes ligt. Het zou ook kun nen dat we niet een gigantische platenmaatschappijmachine ach ter ons hebben. Tot A Tale Of Two Devils deden we alles zelf Maar die hele hitparade is een ingewik keld iets. We maken gewoon graag muziek die we zelf erg leuk vin den. Of dat opgepakt wordt en uit eindelijk in de hitlijsten komt, is niet onze eerste doel." Optreden is wel het voornaamste doel, in eigen land of elders, zoals na de zomer met een tournee door Zuid-Afrika. „Spelen is erg leuk, omdat je veel terugkrijgt van het publiek. Vroeger gingen Tjeerd, joppe en ik naar concerten en vaak als we na de show naar buiten kwamen keken we elkaar aan van: holy smoke, dit is zo vet. Ie stond helemaal stijf van de adre naline. Dan dacht je: ik wil nü re peteren en muziek maken. Als je zo'n kick kunt krijgen van muziek, dan is het goed. Dat proberen we ook in onze muziek te stoppen en live willen zo veel mogelijk geven. Van Pinkpop tot een kleine kelder voor drie man - het blijft nog steeds leuk." Na Zuid-Afrika hoopt de band aan een nieuwe plaat te werken. „Ik denk dat het toch weer iets anders wordt dan A Tale Of Two Devils, ook om het voor onszelf inspire rend en uitdagend te houden." Voicst, zaterdag om 17.00 uur op Scheldepop in Terneuzen. Voicst, met (vlnr) bassist Sven Woodside, zanger/gitarist Tjeerd Bomhof en drummer Joppe Molenaar. foto Nick Helderman BRESKENS - De Lionsclub van West Zeeuws-Vlaanderen organiseert voor zaterdag n juli op het strand van Breskens een feest voor een goed doel. Het doel is om in de re gio zoveel mogelijk hartdefibrillato- ren te plaatsen met daaromheen opgeleide mensen die ermee om kunnen gaan. Het feest is voor jong en oud. Naast een geheel verzorgde maal tijd zorgen verschillende bandjes voor het amusement. Het feest be gin om 18.00 uur en eindigt om 02.00 uur. Kaarten kosten 37.50 eu ro, inclusief de bijdrage aan het goede doel. Deze zijn te verkrijgen bij alle WV's West Zeeuws-Vlaan deren of via het internet. www.strandjuttcrsfeest.nl VLiSSINGEN - Na weken van repete ren verzorgen Ellis Jane en haar leerlingen van The Musical Com pany in Middelburg zaterdag 11 juli de voorstelling Sweet Dreams in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Tijdens deze musical draait het om het hebben van mooie, zoete dromen en het geloof daarin. Zo'n dertig leerlingen zullen de voorstel ling voorzien van een flinke dosis zang en dans. Daarbij staat er te vens een verrassingsact op het pro gramma. De voorstelling Sweet Dreams begint om 20.15 uur. Er zijn nog kaarten beschikbaar via de website van het Arsenaalthea ter. www.arsenaaltheater.nl www.ellisjane.nl OOSTKAPELLE - Iedereen die van avond graag lang wil opblijven, kan terecht bij museum Terra Ma- ris. Onder leiding van een gids wordt in het nachtelijke bos ge speurd naar nachtdieren, zoals uilen en vleermuizen. Deelnemers krijgen een nachtkij ker en een zogenaamde 'batdetec tor', zodat deze dieren makkelijk opgespoord kunnen worden. De wandeling 'Nachtbrakers en zwarte schimmen' duurt van 22.30 tot 24.00 uur en kost 2 euro per persoon. Geïnteresseerden kunnen zich nog aanmelden bij Terra Maris, Duin- vlietweg 6, Oostkapelle, tel. 0118 582620. www.terramaris.nl SCHOONDIJKE - De Hemerocallis, ook wel Daglelie genoemd, is dit weekend voor iedereen gratis te be wonderen in kijktuin 'Juust Wa'k Wou' van Kees Jacobse te Tragel Oost 21 in Schoondijke. De tuin, waar meer dan 150 verschillende daglelies groeien, bestaat uit tuin kamers, borders, vijvers, verschil lende tuinen en terrassen en be dekt in totaal een oppervlakte van 5200 vierkante meter. Behalve de lelie zijn er nog andere bloemen en planten te vinden. Jacobse heeft de. tuin zelf ontworpen. Op het terrein is een expositieruimte waar een permanente tentoonstel ling van aquarellen van Jacobse kunnen worden bekeken. www.juustwakwou.com WESTENSCHOUWEN - Natuurinfor- matiepunt Westenschouwen orga niseert voor vrijdag 10 juli de 'Bes te bolus belevings tocht'. Tijdens de fietstocht maken deelnemers kennis met het belangrijkste ingre diënt voor een goede Zeeuwse bo lus: suiker. De fietstocht gaat door de Schouw- se polder langs bietvelden en het landbouwhaventje Burghsluis waar vandaan de suikerbieten wer den verscheept naar Brabant. Ook de ambachtelijke plaatselijke bakker wordt bezocht. Geïnteres seerden kunnen zich elke dag van af 11.00 uur melden bij het infor matiepunt om een routebeschrij ving op te halen. www.jantrampoline.nl Di-rect was vorig jaar een van de publiekstrekkers op Scheldepop. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 95