In de Stenen Toko zit je eerste rang hl~~~lrl Beoordeling Restaurant De Eetkamer In Eten doen de PZC-redacteuren Edith Ramakers en Nadia Berkelder beurtelings verslag van een bezoek aan Zeeuwse Prijs-kwaliteit Entourage: Bediening: Horen, zien en ruiken: Door de mooie overkapping kun je ook buiten zitten als het weer tegen valt. Conclusie: De Stenen Toko profi teert optimaal van de mooie locatie. De kaart is doorsnee, verwacht dus geen exquise gerechten. Het gesprek valt ineens stil en niet alleen aan ons tafel tje. „Kijk nou daar. Dat paard", zegt mijn tafelgenote. Een man laat zijn paard uit op het strand van Domburg. Het paard gaat liggen op commando, rolt om en loopt aan een leidsel het water in. En dan? Dan gaan ze samen zwemmen. Dit prachtig spektakel krijg je er gratis bij als je gaat eten bij De Stenen Toko in Domburg. Strandpaviljoens hebben nooit te klagen over de ligging. De Stenen Toko profiteert dubbel van de A-lo- katie. Het Domburgse strand is erg levendig, er valt elke avond iets te beleven. Deze avond worden wij vermaakt met voetballende en volleyballen de kinderen, kuilen gravende bad gasten en door de man met het paard. „Er wordt wel eens gezegd dat dit het beste huwelijk van Domburg is", zegt een personeels lid. „Gekscherend bedoeld natuur lijk. De man komt al drie jaar lang, bijna elke avond. Weer of geen weer. En na de strandwandeling gaan ze samen naar Milano om twee ijsjes te kopen. Paard en man staan daarvoor met de toeristen in de rij." De menukaart biedt op het eerste gezicht minder spektakel dan de gratis show. Met Wiener schnitzel, frikadellen, hamburgers en kibbe ling is duidelijk dat de Stenen Toko zich richt op snel eten voor het hele gezin. Maar toch is het paviljoen geen middle of the road-restaurant. Met gegrillde maïskolfjes en tagliatelle met zeevruchten biedt het pavil joen toch iets meer dan louter de snelle hap. De Stenen Toko wil 'tempo combi neren met kwaliteit'. „Ik vind het belangrijk om efficiënt te werk te gaan", zegt eigenaar Menno Nas. „De Stenen Toko is geen verfijnde keuken. Het zou natuurlijk leuk zijn als de keuken ook heel veel gastronomische kwaliteit biedt, maar de massa komt af op deze mooie plek en daarop richten wij ons." We zijn deze zondagavond met vieren en kiezen voor gamba's in Oosterse saus (17,10 euro), tonge tjes (19,95 euro) schnitzel (14,10 eu ro) en varkenssaté (13.50 euro). Bij de tongetjes en schnitzel wordt zeekraal geserveerd - aangebakken met ui - én een zelfgemaakt aard appelsalade, frites en sla met veel olijven, augurken en Amsterdamse uitjes. Door de bijgerechten krij gen deze schotels meer cachet. Daarmee verdient De Stenen Toko extra punten. De tongetjes zijn bo vendien lekker gebakken, al zijn ze iets aan de vettige kant. De saté is grof, maar goed van smaak en die kwalificatie gaat ook op voor de schnitzel. We proberen alle vier de Oosterse gamba's en komen tot de conclu sie dat dit toch wel met stip het lekkerste gerecht is. De Stenen Toko doet daarmee zijn naam eer aan. Een toko wordt vaker ge bruikt voor een Indisch winkeltje en het kan niet anders dan dat de kok een Indische achtergrond heeft. „Nee, hoor", ontkracht Men no die gedachte. „Ik heb wel een Indische vrouw, maar die heeft niets met het recept van de Ooster se gamba's te maken. Dit gerecht is bedacht door Tom Naesser, on ze chef-kok, een Nederlandse jon gen", zegt hij. De Stenen toko streeft efficiency na en slaagt daarin met glans. Het personeel is erop getraind om snel van dienst te zijn. De menukaart lag binnen een mum op tafel, het eerste drankje en de hoofdgerech ten ook. En als we om de rekening vragen, ligt die binnen een mi nuut op tafel. We hadden de auto geparkeerd bij Kasteel Westhove bij Oostkapelle en wandelen in de avond terug door het indrukwekkende duinge bied van de Mantelinge. Een goed eind van een mooie dag. Menno: „Dat is precies wat ik met de Stenen Toko wil bereiken. Geen avond lang tafelen, maar na het eten is er nog tijd over om weer iets leuks te gaan doen. Wan delen bijvoorbeeld." Strandpaviljoen 'De Stenen Toko', Badstraat 21, 4357 AT Domburg. Telefoon: 0118-581682. www.destenentoko.nl Donderdag 9 juli 2009 1 1 Noordzee Eigenaar Menno Nas van de Stenen Toko in Domburg serveert. foto's Lex de Meester De Stenen Toko Badstraat 21 verniBüWD Net iets meer... Wagenaarstraat 13-15 Middelburg 0118-635676 www.eetkamermiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 93