voor Walhalla 8 Donderdag 9 juli 2009 Solexraces Tijdens het kermisweekeinde in Heinkenszand worden zondag de jaarlijkse Solexraces gehou den. De vrommertjes starten in de categorieën standaard, snel en ludiek, verder zijn er rondrit- j ten met specialtrucks, bromfiets j old timers en quads. Aan het eind van de middag treedt Sur render op en 's Avonds is het de beurt aan J&J Company. Hein kenszand, 13.30 uur. Het Zwin Donderdag is er een wandeling van ongeveer 2,5 uur onder lei ding van een gids door het inter- nationale natuurgebied Het Zwin. Tijdens de tocht lopen deelnemers de kans om langs de vloedlijn haaientanden te vinden. De start is om 10.00 uur 1 aan de Gerrit van Hoekstraat 2 in Cadzand Bad. Kasteeltuin De tuin van het Slot te Baarland is zondag van 13.30 tot 17.30 uur geopend voor het publiek. Tege- I lijkertijd is ook de naastgelegen Nederlandse Hervormde kerk te bezichtigen. Kastelenliefhebbers f kunnen ook een kijkje nemen bij de resten van De Hellenburg aan de Hellenburgstraat. SfiTJïJf n DONDERDAG 9 JULI Fuchsia-Jubiieumshow De Zeeuwse Fuchsia Vereniging viert haar 25ste verjaardag. Zo'n driehonderd soor ten fuchsia's zijn te bewonderen. Sint Laurens, 't Hof Poppekensburg, Kas teelstraat 8, 10.00-17.00 uur. Theater Clown Noni Clown Noni vermaakt de kinderen. Renesse, grasveld bij de kerk, 19.00 uur. Ringpromotiedag Attracties en kraampjes. Haamstede, Ring/Noordstraat, 10-17 u. Wijngaard Wijnranken zien en proeven. Ook moge lijkheden voor croquet en jeu de boules. Dorpsdijk 2A, Wissenkerke, 13-17 uur. Kaasboerderij De Vos Rondleiding met hapje en drankje. Met film over het maken van kaas en een kijk je bij de koeien. Biervliet, Helenaweg 4, 13.30 uur. Skelterspeurtocht Speurtocht 'Waar is Robinia?' op skelters, tot groepen van 14 personen. Westenschouwen, trampolinecentrum aan de rotonde, vanaf 11.00 uur. Zeeuws Planetarium 3D voorstellingen om 16 en 19.30 uur. Kamperland, Haven 5. VRIJDAG 10 JULI Fuchsia-Jubileumshow De Zeeuwse Fuchsia Vereniging viert haar 25ste verjaardag. Zo'n driehonderd soor ten fuchsia's zijn te bewonderen. Sint Laurens, 't Hof Poppekensburg, Kas teelstraat 8, 10.00-17.00 uur. Fietstocht 'Beste bolus belevingstocht' door Schou wen langs suikerbietenakkers. Westenschouwen, trampolinecentrum aan rotonde, vanaf 11.00 uur. Zeeuws Planetarium 3D voorstellingeh om 14, 16 en 19.30 u. Kamperland, Haven 5. Rondvaart Vaartocht over de Westerschelde. Vlissingen, Tweede Binnenhaven,„19 uur. ZATERDAG 11 JULI Kerk open De 19e eeuwse dorpskerk van Nieuw- en Sint Joosland is te bezichtigen. Nieuwland, 12.00 tot 16.00 uur. Kindertocht Fiets- en wandelroute voor kinderen. Westenschouwen, trampocentrum bij de rotonde, de hele dag. Fuchsia-Jubileumshow De Zeeuwse Fuchsia Vereniging viert haar 25ste verjaardag. Zo'n driehonderd soor ten fuchsia's zijn te bewonderen. Sint Laurens, 't Hof Poppekensburg, Kas teelstraat 8, 10.00-17.00 uur. TiTaTovenaar Kindershow. Toegang niet-gasten 5 euro. Zaterdag van 10.30-17 uur rondleidingen op struisvogelboerderij Sluis, Hogeweg 1. Renesse, Vakantiepark Schouwen, Hoo- genboomlaan, 11.00 uiy en 16.00 uur. Veerse Vismarkt Ook elke week een leuke ambacht. Veere, Stadshaven, 10.00-16.00 uur; Rondvaart Vaartocht over de Westerschelde. Vlissingen, Tweede Binnenhaven, 14 uur. Natuurwandeling Natuurontdekkingstocht door bos, duin en strand met vragen en opdrachten. Westenschouwen, trampolinecentrum bij de rotonde, de hele dag vanaf 11.00 uur. Fort Rammekens Rondleiding in en rond het fort. Ritthem, fort Rammekens, 14.00 uur. Stadswandeling Wandeling onder leiding van een gids langs de mooiste plekjes in de stad. Vlissingen, MuZEEum, Nieuwendijk, 14 u. Springkussen Springkussen in vorm van vuurtoren. Renesse, grasveld bij kerk, 14 tot 18 uur. Zeeuws Planetarium 3D voorstellingen om 14, 16 en 19.30 u. Kamperland, Haven 5. (ook op zondag) Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplaneta- rium.nl De Zuidschor in Wolphaartsdijk: 800 vierkante meter winkelruimte. door Ondine van der Vleuten Wie heeft niet ooit ge droomd van een eigen zeil- of motorbootje, op zo'n warme zomerdag, als op het koele water de zeilers groe tend de hand opsteken naar de verlangende toeschouwer aan de waterkant? Goed nieuws: ook voor de minder gefortuneer- den kan die droom werkelijk heid worden. Dat zegt John Siemerink. Hij is ei genaar van De Zuidschor in Wol phaartsdijk, waar zowel 'beginners zeilbootjes' vanaf een euro of 1000 (tweedehands voor eenderde van de nieuwprijs) te koop zijn, als al les wat daarna komt. „Ik geef toe: zeilen met een kajuitboot op wed strijdniveau is wél duur. Alleen al de zeilen: die moet je elk jaar ver vangen en daar geeft je al snel hbt equivalent van een middenklasse auto aan uit." Ook ligplaatsen ver schillen in prijs. Een goed en voordelig alternatief is lid te worden van een vereni ging. Rondom het Veerse Meer zijn er verschillende, ieder met zijn eigen karakter en met uiteen lopende contributiegelden. Het is dus verstandig bij verschillende clubs te gaan kijken hoe de sfeer is en Wat ze aanbieden. Siemerink: „Via verenigingen kun je vaarcur- sussen volgen en er worden wed strijden en feesten georganiseerd. Vaak hebben ze een loods of een botenstrandje, waar leden hun boot kunnen stallen." Bovendien leer je er - van andere leden of via een cursus - onder houd plegen. Want met de aan schaf van een boot ben je er niet: die moet idealiter elke winter -he Zuidschor droog staan en tiptop in orde ge houden worden. Gek genoeg is wa ter de grootste vijand van een boot. „Iedere booteigenaar weet: na "het varen altijd het zoute of vie ze water van de boot spuiten", ver klaart Siemerink. Het assortiment van De Zuidschor omvat op 800 vierkante meter winkelruimte naast zeilboten ook motorboten, kano's, catamarans en rubberboten, uiteraard alles wat een booteigenaar nodig kan hebben voor het onderhoud (anti- fouling, jachtbeslag, touwwerk, zei len en dergelijke), maar ook hebbe dingetjes zoals horloges of een licht fietsje voor op de boot. Zo wel binenn als buiten staan boten gestald (waaronder occasions) en in een eigen loods worden repara ties uitgevoerd. Een groot deel van de winkel is in geruimd voor kleding. „We heb ben veel keus in 'technische kle ding'. Wat droogpakken betreft - de kleding die winter- en catama ranzeilers gebruiken - zijn wij de Beginnende en gevorderde waterratten vinden bij De Zuidschor alles van hun gading. foto's Ronald den Dekker grootste in Zeeland. Daarnaast voe ren we vijf merken zeilkleding en 25 mode-kledingmerken." Dat mensen de weg weten te vin den naar De Zuidschor, is wel dui delijk: van Gaastra verkoopt Sieme rink zo veel, dat zijn winkel in de landelijke top 5 van Gaastra-verko pers zit. „En dat voor een winkel in Wolphaartsdijk", zegt de onder nemer met gepaste trots. Geen tijd of geld voor een eigen boot en toch zin in een tochtje? Dan heeft De Zuidschor twee mo torboten in de verhuur: een, aldus Siemerink, 'rauwe' Chinese red dingssloep waar twaalf man in kan óf een echte Zuidschorsloep (zes man). Bevalt de Zuidgors- sloep zo goed dat toch koop over wogen wordt: vanaf 32.000 euro heb je er een. „We laten ze zelf ma ken, met veel aandacht voor de technische afwerking." De aantrekkingskracht van Zuid schor is mede te danken aan de sfeer. „Ik probeer het zo leuk mo gelijk te maken. Voor de winkel heb ik een lucht-piratenschip staan, ik laat eens een frituur ko men en geef bezoekers gratis een puntzakje, organiseer modeshows, schenk hier aan het barretje een wijntje..." En als Siemerink goede zin heeft, krijg de huurder van een boot een picknickmand en een fles wijn op de koop toe. Oud-Sabbinge WOLPHAARTSDIJK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 90