Amerikaeen fotogeniek land Vlissingen podium 2 Donderdag 9 juli 2009 Van 11.00-18.00 uur rond de jachthaven in Vlissingen. Parkeren Parkeergarage De Fonteyne, Spuistraat. Parkeerterrein Koningsweg (gratis). Diverse plekken in centrum met parkeermeter Nieuwendijk afgesloten voor verkeer Dijktheater: optredens Schminken springkussen ballonnenclown Arsenaal: expositie fotowed strijd PZC, Carrousel, juke boxmuseum, poolbiljart American Car Show Podium: optreden Muzeeum: lezingen, tentoon stelling en fotowedstrijd PZC Optredens Barbershop Informatietent De Grote Oversteek: de haven oversteken per bootje 5 Wigwam: diverse workshops De eerste American Day in Zeeland wordt zaterdag tl juli gehouden om stil te staan bij de relatie tussen 400 jaar Amerika-Zeeland. In 1609 vertrok Henry Hudson met zijn schip De Halve Maen vanuit Amsterdam naar Azië. Hij stuitte echter op de kust van Manhattan. Hier werd en kele jaren later Nieuw Amsterdam gesticht, oftewel New York, dat uit groeide tot een metropool. De jury van The American Day, met vertegenwoordigers van de Roosevelt Study Centre, het Mu zeeum en de PZC, heeft drie foto's geselecteerd die in aanmerking kunnen komen voor de hoofdprijs van de fotowedstrijd. De prijs be staat uit een verrassingspakket en een picknick op het water in een boot van Zeeiand Seaports. De jury heeft de bijna 180 foto's bekeken en beoordeeld. Zaterdag rond 11.00 uur wordt de winnaar bekendgemaakt. Daarvoor keurt fo tograaf Dirk Jan Gjeltema de drie geselecteerde foto's nog eens op technische kwaliteit, compositie en zeggingskracht. Er waren opvallend veel mooie fo to's bij. De keuze was daarom moeilijk. Amerika, zo blijkt maar weer, is een fotogeniek land. Op deze pagina staan de drie geno mineerden: Tom Matze, met strandhuisje in Miami Beach; hot- dogsverkoper door lorn Wagenma kers en Ernst van der Steen met ge zicht op Las Vegas bij Night. Alle foto's zijn te bekijken op de website van de PZC, maar ook van af zaterdag op een beeldbank in het Muzeeum en het Arsenaalcom plex. Op veel foto's waren de typisch ge le New Yorkse taxi's te zien. Er zijn heel wat Zeeuwse sporen in Amerika te vinden en mis schien wel meer Amerikaanse spo ren in Zeeland dan op het eerste gezicht gedacht wordt. Vlissingen krijgt zaterdag in elk geval een kloppend Amerikaans hart. American Day in Vlissingen, zaterdag 11 juli: Gratis toegang Muzeeum; 50% korting Arsenaal, poolbiljarten 2,50 euro korting bij Cue Action. Coffee apple pie (free refill) bij de Carrousel. Kijk ook op: www.pzc.nl www.muzeeum.nl www.zeelandherontdektamerika.nl Hotdogsverkoper COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeiand@bndestem-pzc.nl DONDERDAG 9 JULI Pauzeconcert Marcel van Westen bespeelt het De Rijc- kere-orgel. Middelburg, Oostkerk, 12.30 uur. Follie a Deux Mandoline- en accordeonduo Follie a Deux geeft een concert. Brouwershaven, Sint Nicolaaskerk, 20 u. VRIJDAG 10 JULI Orgel Middagpauzeconcert Hans v.d. Meijden. Vlissingen, Sint Jacobskerk, 12.00 uur. Pastorale au Parvis Festival met fado, folk, pop en klassieke muziek. Optredens Smout en Triskell. Nisse, Mariakerk, 19.30 uur; Ubuntu Muziektheater i.v.m Afrikajaar. Dans, to neel, muziek, modeshows, roofvogelshow en Afrikaanse markt. Terrein open 18 u. Goes, Waterstad Goese Schans, 20.30 u. Beef! Reggaeband. Support act United Souds. Vlissingen, De Piek, 21.00 uur. ZATERDAG 11 JULI Pastorale au Parvis Muziekfestival met optredens Etno Saraj, Thé Lau Pavadita Tango String Quartet en Estrella Acosta Cuban All star band. Nisse, Dorpsplein, 14.30 tot 23.00 uur. Ubuntu Dans, toneel, muziek en acrobatiek. Ver der modeshows, roofvogelshow en Afri kaanse markt. Terrein open 12 u. Goes, Waterstad 14.30 uur en 20.30 uur. Muzikanten Concert De Zeeuwse Muzikanten, orkest van Arduin. Kklassiek, musical en pop. Goes, Grote Markt, 13.00 tot 15.30 uur. Gospel Gospelkoor Sound of Hope uit Oost-Sou burg geeft een concert. Ovezande, rk-kerk, 19.00 uur. Inloopconcert Optreden ensemble Voici Miste. Vlissingen, Sint Jacobskerk, 15.00 uur. Urkerzang Urker Mannen Ensemble treedt op o.l.v Pieter Jan Leusink. Orgel: Martin Mans. Vlissingen, Sint Jacobskerk, 19.30 uur. Madrigaalkoor Concert Madrigaalkoor Zeeuwse Muziek school met harpspelers, koperensemble en bariton Peter Wondergem. Middelburg, Koorkerk, 20 uur Musical Sweet Dreams, uitgevoerd door Ellis Jane en leerlingen van The Musical Company. Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.15 uur. ZONDAG 12 JULI Ubuntu Dans, toneel, muziek en acrobatiek. Ver der modeshows, roofvogelshow en Afri kaanse markt. Vanaf 12 u. Toegang gratis. Goes, Goese Schans, 14.30 en 20.30 uur. Manhuistuinconcert Muziekvereniging Ons Genoegen uit Ka- pelle treedt op o.l.v. René de Jong. Goes, Manhuistuin, 12.00 uur, bij ongun stig weer Grote Kerk. Concert Lisa Jacobs, viool, en Sander Sittig, piano. Vlissingen, Sint Jacobskerk, 15.30 uur. Tango Argentijns Tango Café met dj Guillermo. Vlissingen, Cine Café, 16.00 uur. Meezingen Zeemansliedjes en populaire meezingers. Wilhelminadorp, Het Loze Vissertje, 15 u. Evensong Schouws Kamerkoor brengt Engelse num mers tijdens Choral Evensong. Dreischor, Adriaanskerk, 16.30 u. meer op de website van deze krant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 84