Sport Het besef moet nog komen 0<< PIN0KKI0 Breukink houdt hoop 30 en 31 29 32 en 33 vanaf nü verkrijgbaar Thomas Voeckler heeft eindelijk ritzege in de Tour binnen Donderdag 9 juli 2009 AZ komt volgende week met sterke selectie naar Zeeland Tip? sport@pzc.nl Tour is voorbij voor onfortuinlijke Robert Gesink. door Ad Pertijs GUALTA - Tegen de klok van half negen kwam gisteravond ook Ro bert Gesink aan in het Emporda golfhotel van het Spaanse kust- plaatsje Gualta. Zijn linkerpols in een zwarte spalk, gestold bloed op zijn vingers, een verband om het been en nog altijd gekleed in het koerstenue waarin hij in de etappe van Cap d'Agde naar Perpignan 75 pijnlijke kilometers gestreden had om in koers te blijven. Vergeefs bleek achteraf In het zie kenhuis van Perpignan wezen de scans en foto's uit dat Gesink zijn linkerpols had gebroken. De men- sen om hem heen vermoedden dat de wereld van de 23-jarige Ach terhoeker is ingestort. „Heel Nederland keek er toch naar uit dat hij speciale dingen zou gaan doen in de bergen", ver woordde Frans Maassen, de ploeg leider die al die tijd in zijn buurt was geweest in de volgwagen, de stemming in het team en ver daar buiten. Robert Gesink straalde bij zijn aan komst echter heel wat minder 'dra ma' uit dan je zou verwachten. Hij kon al weer lachen. „Het wordt er toch niet anders van", zei de klim mer schouderophalend. „Maar na tuurlijk is het balen. Ik was hier om de Tour op een leuke manier te leren kennen. Dat gaat dus niet door. Ik heb de bergen niet eens gehaald." En dat allemaal omdat hij na het laatste colletje van de dag ten val kwam. „Er was heel de dag al een gewring in het peloton. Iedereen wist dat het verderop op de kant zou gaan. Voor me remde iemand hard. De man erachter remde nog harder en ik kon niet nog harder remmen." Hij viel. „Ik heb mezelf denk ik op proberen te vangen met mijn hand", zegt hij met een blik op de zwarte spalk. Wat dacht en voelde hij vervol gens? „In het begin viel het wel mee. Na een tijdje zag ik een vocht- bult verschijnen op mijn pols. Ik heb ooit mijn andere pols gebro ken en dat zag er toen net zo uit." Hij ging echter door. „Je denkt im mers altijd dat er toch een kans niet gebroken is en dat je de ande re dag weer door kunt." Wanneer verdween die hoop? „In het ziekenhuis toen de foto uit wees dat de pols gebroken was." Bijna tachtig kilometer fietsen met een gebroken pols moet een pijnlij ke ervaring geweest zijn. Ook hier wil Gesink geen drama van ma ken. „Het deed pas echt pijn als je door een gat reed." Het viel alleen niet mee om te stu ren en remmen. „Op een gegeven moment ga je scheef op je fiets zit ten en doet alles pijn." Weg eerste Tour. Weg droom. Ro bert Gesink weet het, maar hij ver telde zijn verhaal gisteravond haast zonder emoties. Wat hij zoal dacht? „Dat dit mijn dag niet was. Meer kan ik er nu niet van maken. Het echte besef zal nog wel komen als ik thuis ben. Ik weet niet of ik het kan opbrengen om thuis naar de Tour te kijken. Het lijkt me het erg ste wat er is. Ik vind het shit als ik naar de Giro moet kijken, terwijl die wedstrijd niet eens op mijn programma staat. Voor een sport man is het ergste dat je door om standigheden niet kunt laten zien wat je van plan was." Thuis in zijn woonplaats Varsse- veld waren ze volgens Gesink voor al geschrokken. „Mijn pa wordt morgen 50. Hij had zich die dag an ders voorgesteld." Gesink ook, maar de wereld stort volgens hem echt niet in als je met een gebroken pols de Tour moet verlaten. „Het groeit wel weer aan elkaar en er komen dit jaar nog veel meer mooie koersen." 1^ Robert Gesink was met grote ver- wachtingen afgereisd naar Frank rijk voor zijn eerste Tour, maar hij moet na vijf dagen al de strijd staken. Jeroen Verhoeven voor drie jaar naar Ajax AMSTERDAM - Ajax en FC Volen- dam zijn het eens geworden over de transfer van Jeroen Verhoeven. De doelman ondertekent een drie jarig contract bij zijn nieuwe werk gever. Bij Ajax wordt hij derde doelman achter Maarten Jytekelen- burg en Kenneth Vermeer. Verhoeven (29) speelde in zeven jaar 152 competitiewedstrijden voor het naar de eerste divisie ge degradeerde Volendam. Robin van Persie blijft langer bij Arsenal LONDEN - Robin van Persie blijft bij Arsenal. De Oranje-internatio nal ondertekent een nieuw meerja rig contract, zo maakte de Londen- se voetbalclub gisteren bekend. De 25-jarige Van Persie kwam in 2004 over van Feyenoord. Afgelo pen seizoen was hij clubtopscorer met twintig treffers in 44 officiële wedstrijden. Arsenal maakte de duur van het nieuwe contract nog niet bekend. PERPIGNAN - Een 'domper', noem de Erik Breukink het uitvallen van Robert Gesink in de Ronde van Frankrijk. „Het is dramatisch voor hem en doodzonde voor de ploeg. Een domper, maar je moet verder. We hebben hier nog andere goede renners. Maar het is jammer dat je straks in de bergen een van je bes te klimmers mist. We hadden van Robert vooral in het tweede ge deelte van deze Tour veel ver wacht." De Tour van 2009 begint voor Ra bobank te lijken op die van 1999, waarin ook alles mis ging. Breukink blijft geloven in een om mekeer. „Er gaat een dag komen dat ik goed nieuws kan vertellen", zei hij. Collega Frans Maassen ge looft ook in een ommekeer: „Wan neer? Morgen." Waarom dan? „Dan rijdt Cruijff mee in de auto." Wie anders kan nadelen omzetten in voordelen. knip de bon uit de zaterdagkrant! foto EPA/lan Langsdon Robert Gesink lijdt pijn op de fiets.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73