Vismarkt Veere klapt Massale zwembadliefde vakantie warenhuis opruiming te|co het grootste van Nederland Geen kunstwerk ANWB Doorlopende Reisverzekering Nu €25,- met heel veel keus lange vorststraat - goes w Donderdag 9 juli 2009 Standplaatsvergunning ingetrokken na bezwaren inwoonster. door Henk Postma VEERE - De succesvolle vismarkt in het stadje Veere is een plotselinge dood gestorven. De gemeente Veere zag zich gedwongen de ver gunning in te trekken na bezwa ren van Kaai-bewoonster Conqui Koole. „Dit is een heel bittere pil", reageert voorzitter Jan Mosmans van de organiserende Stichting Vis markt Veere. De vismarkt werd iedere zaterdag gehouden aan de Kaai, en was al bij het begin, tien weken geleden een doorslaand succes. Veel toeris ten bezochten de kleine, uit zes tien kraampjes bestaande markt, die ook door veel bewoners van het stadje als een gezellige ontmoe tingsplek werd ervaren. Dinsdag bleek dat de gemeentelij ke vergunning niet in orde is. De gemeente verstrekte een vergun ning voor een snuffelmarkt, maar die is niet geldig voor een vis- markt. Bovendien is verzuimd de vergunning te publiceren, waar door het onmogelijk was er aan merkingen op te maken. „We trekken als gemeente het boe tekleed aan", zegt wethouder Jaap Melse. „We zijn te kort door de bocht gegaan. Was er een recht zaak van gekomen, dan hadden we die zonder meer verloren." Hij kan er in komen dat een bewoner verontwaardigd is wanneer in eens, zonder vooraankondiging, een vismarkt voor de deur wordt gezet. De zestien vismarkten, die voor Doordat de gemeente Veere fou- ten maakte bij het verstrekken van de vergunning, is plotseling een einde gemaakt aan de weke lijkse vismarkt op de Kaai. dit jaar nog in het verschiet lagen, zijn nu van de baan. Of volgend jaar wel weer een vismarkt kan worden gehouden, is lang niet ze ker. „We willen nu een goede pro cedure op grond van de marktver- ordening, rekening houdend met alle andere belangen", belooft de wethouder. Vismarkt-voorzitter jan Mosmans vreest dat de nieuwe procedure wel eens twee tot drie jaar zou kunnen duren. De markt naar el ders verplaatsen kan volgens hem niet, omdat de plek aan de Kaai be palend was voor het succes. Veerse ondernemers praatten de afgelopen dagen indringend in op Kaai-bewoonster Koole en deden haar allerlei toezeggingen, ter voor koming van overlast. Maar ze bleef bij haar standpunt dat het nu maar eens afgelopen moet zijn met de praktijk waarin de gemeen te bewoners steeds weer voor vol dongen feiten plaatst. Persoonlijke hulp van de ANWB Alarmcentrale U betaalt maximaal voor drie gezinsleden Kinderen tot 5 jaar gratis meeverzekerd Veilig onderweg pakket Eerste hulpset, reflectievest en gevarendriehoek Op=op (Niet-leden ÊJ9^r5 15,-) Leden £-34r^S 10,- Kaaiplein stroomt vol voor behoud zwembad in Aardenburg. AARDENBURG - De raadzaal in het Sluise belfort zal vanavond te klein zijn tijdens de vergadering van de commissie Middelen. Honderden Aardenburgers en zwembadbezoekers en -sympathi santen uit de wijde omgeving wil len de Sluise bestuurders laten zien dat ze 'diep in hun ziel ge raakt zijn' door het voorstel van het college van burgemeester en wethouders om het Aardenburgse zwembad te sluiten. De overgrote meerderheid van de naar schatting vierhonderd aanwezigen op het Kaaiplein van de Kikkerstad be loofde gisteravond dat ze van avond ook naar Sluis zullen ko men. De demonstranten onderschreven de op de meeste ruiten van Aar denburg en Sint Kruis prijkende leus: Zwembad dicht? dat nooit! Het zonnetje scheen onverwacht tijdens de 'volksvergadering', die was belegd door een actiecomité waarin onder meer de dorpsraad, scholen, ondernemers, verenigin gen en het Bewonersinitiatief Zwembad Aardenburg zitting heb ben. Ook als het had geregend, hadden mensen met spandoeken, vlaggen en speciaal vervaardigde t-shirts ge protesteerd tegen de teloorgang van het openluchtzwembad, lie ten ze weten. Voorgangers Mare Moens en Jan de Ridder van het actiecomité preekten dan ook duidelijk voor ei gen parochie. Hun beschuldigin gen aan het adres van het dagelijks gemeentebestuur - dat van wet houder Maria le Roy in het bijzon der - gingen er in als Gods woord in een ouderling. Met de constatering dat 'Aarden- burg niet wil boeten voor het fi nancieel wanbeleid van de ge meente Sluis' sloeg Moens de spij ker op zijn kop, bleek uit de reac ties van de aanwezigen. MIDDELBURG - Er komst voorlopig geen kunstwerk op de rotonde in de Schroeweg van bij de Mortiere in Middelburg. Op dit moment ontbreken de centen voor plaat sing van het ontwerp. ANWB Entreebewijs Dolfinarium Met de nieuwste show 'de Piratenbende' Aankoop t/m 15/07/09, geldig t/m 1/11/09 Tot C 6,50 korting p.p Vraag naar de voorwaarden. Kom naar de ANWB-winkel of VVV-ANWB winkef kijk op anwb.nl/vakantiewarenhuis of bel 088 269 22 22. De vismarkt die sinds begin mei in Veere plaatsvindt, is verboden na bezwaar van een bewoner, foto Lex de Meester ANWB Visa Card Veilig (online) winkelen Makkelijk betalen bij o.m. tank stations, tolwegen en campings Voordelig: gratis tot gebruik, daarna slechts 11,50 per jaar. tegoed

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65