'KvK wees aanbod provincie af vil PZCI17 Ijit deDRVKKERY 18 en 19 25 Voortijdig einde aan nieuwe Veerse vismarkt Zomerjurkje Archeologen leggen resten Hof Ramsburg bloot JBW miljoen Woningcorporatie l'Escaut ziet zich als soort mini-gemeente Provincie houdt dit jaar de hand op de knip Donderdag 9 juli 2009 Tip? walcheren@pzc.nl Poging gedeputeerde om Ondernemingshuis te redden mislukte. door Theo Ciele MIDDELBURG - Financiële toezeggin gen van de provincie zijn voor de Kamer van Koophandel (KvK) geen reden geweest om door te gaan met het plan voor een Onder nemingshuis in Middelburg. Het aanbod van de provincie om eenderde van de totale huurop brengsten van het nieuwe Onder nemingshuis te garanderen werd door de KvK afgeslagen. Het afbla zen van het Ondernemingshuis brengt het project Stationsge bied-West in gevaar. Naast het On dernemingshuis (investering 7,5 miljoen) wilde woningcorporatie Woongoed er haar kantoor bou wen en een appartementenpand. Vorige week dinsdag besloot de KvK het plan voor het Onderne mingshuis te schrappen. Als één van de redenen werd gegeven dat de NV Economische Impuls Zee land (EIZ) niet de garantie kan ge ven twee jaar te huren. Het ging daarbij om 115.000 euro per jaar, bijna een derde van de totaal be grote huurpenningen (375.000 eu ro). Na dit besluit heeft gedepu teerde Marten Wiersma overleg ge pleegd met de KvK. Hoewel de provincie in principe niet de rol van bank wil spelen met het geven van garantiestellingen, wilde hij voor dit geval een uitzondering maken. Zijn voorstel was om voor eenderde van de huurpenningen van EIZ (bijna 40.000 euro) ga rant te staan. Aan de gemeente Middelburg en het ministerie van Economische Zaken zou dan ge vraagd worden hetzelfde te doen. De Kamer van Koophandel noem de in het gesprek met Wiersma een aanzienlijk hoger bedrag dat nodig was om het Ondernemings huis door te laten gaan. Welk be drag wil Wiersma niet zeggen, maar hij spreekt niet tegen dat het in de buurt zit van de 375.000 eu ro. Desondanks verhoogde Wiers ma zijn aanbod door ook voor dat hogere bedrag voor een derde ga rant te staan. Dat bedrag was meer dan de 115.000 euro aan huur van EIZ waarop volgens de KvK het plan Ondernemingshuis sneuvel de. Maar ook dat aanbod werd als onvoldoende afgewezen. Aan over leg met gemeente Middelburg en het ministerie van Economische Zaken is Wiersma daarna niet meer toegekomen. Wiersma: „Kennelijk zat de Kamer aan 1 juli als beslismoment vast en in die zin hebben ze consistent be leid gevoerd." Gedeputeerde Wiersma put nog wel moed uit de mededeling dat de Kamer van Koophandel naar een nieuwe huis vesting binnen Zeeland zoekt. Heel lang hoeft dat volgens hem niet te duren gezien het aanbod van kantoren in de provincie. veere - Toeristen vonden het leuk en ook de inwoners van Veere zelf kwamen graag naar de vismarkt die sinds begin mei elke zaterdag aan de haven plaatsvond. Maar de markt houdt op omdat de gemeen te Veere fouten heeft gemaakt met de vergunning. Een bewoonster van de Kaai heeft daarom bezwaar aangetekend tegen de vismarkt. De gemeente erkent de fout maar kan niet anders dan de vergun ning intrekken. pagina 21Vismarkt Veere klapt ZEEUWSE Ji -;v Tip? redactie@pzc.nl Een tikkeltje aan de late kant spoedde dat echtpaar zich vorige week naar een Onderstroom- voorstelling in Vlissingen. De man pufte in de drukkende warmte een eindje vooruit om kaartjes te kopen. De vrouw had zich vanwege de weersomstandig heden en de gelegenheid in een luchtig zomerjurkje gestoken. Dat leverde haar vanuit een pas serende auto een bewonderende blik en het commentaar 'Sexy' op. „Hoor je dat", riep ze naar haar man, „en dat op mijn vijfenzestig ste." Hij keek even over zijn schouder, monsterde zijn vrouw en riep te rug: „Slechte ogen." MIDDELBURG - Archeologen van de Walcherse Ar cheologische Dienst (WAD) hebben ten noord oosten van industrieterrein Ramsburg in Middel burg de resten van Hof Ramsburg blootgelegd. Hof Ramsburg was in de zeventiende en achttien de eeuw één van de ruim tweehonderd buiten plaatsen op Walcheren. De buitenplaats komt voor op een kaart uit 1750, maar op eerdere kaar ten was er ook al bebouwing, zegt Bernard Meij- link van de WAD. Meijlink ziet in de resten onder meer de sporen van een chique facade van zui len. Volgens de kaart uit 1750 werd Hof Rams burg bewoond door ene heer Balgrie. Meijlinks collega Bram Silkens vond ergens anders de naam Balgerie terug met daarbij de aanduiding 'wijnkoopman'. Of het deze Balgerie was die op Hof Ramsburg woonde, weten de archeologen niet zeker, maar de kans is groot want ze vonden 'heel veel' lege wijnflessen in drie afvalkuilen. In de negentiende eeuw is Hof Ramsburg gesloopt. De archeologen hopen nog oudere sporen, mis schien zelfs uit de Middeleeuwen, te vinden. Ze zijn nog tot en met morgen op zoek op het ter rein bij de Oostperkweg. Daarna mogen de nieuwbouwers hun gang gaan. Op de plek van Hof Ramsburg komt straks het nieuwe kantoor van Delta. foto Lex de Meester Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 Trekking 10 juli Nog tot morgenmiddag Jackpot 13.00 uur! Staatsloterij De hoogste van Nederland! ^52^ vanavoiid vanaf 17.30 uur Brasseriemenu aspergesoep, kabeljauwfilet of zomerbietjes en rabarbertaarrjes 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vrijdag 10 juli, 16.00-17.00 uur Johan Francke en Jan J.B. Kuipers signeren De Geschiedenis van Zeeland zaterdag 11 juli, vanaf 14.00 uur met start in de Vissershaven van Vlissingen presentatie Manhatan door Rob Ruggenberg meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61