tioor Want? Roken kan weer koploper in afluisteren Amsterdam komt snel met gebiedsverbod Fraude met studiebeurs aangepakt Je nieuwe telefoon 14 dagen op proef! Culi Club Westduin Koken aan ZEE! Kookworkshops en Chef's table! www.culiclubwestduin.nl Donderdag 9 juli 2009 I 5 naar ae Kr an cin kleine kroegen 4131/4133/4135/-! per dag. Ter vergelijking: in de ge hele' VS werden in heel 2007 2208 gesprekken afgeluisterd. Dat de Nederlandse justitie zo veel afluistert, komt doordat in het bui tenland meer andere opsporings- ge- Sterke groei onderwijs aan hoogbegaafden rotterdam - Het aantal school klassen en leerlingen in het onder wijs gericht op hoogbegaafden, groeit sterk. Dat blijkt uit een pei ling van dagblad AD onder vijftig schoolbesturen. Daarvan hebben er volgend schooljaar dertig aparte klassen voor 'Leonardo-onderwijs' waar 1.300 leerlingen na de zomer beginnen. Dat is twee keer zoveel als dit jaar. „Dat het in dit tempo zou gaan, had ik niet verwacht," reageert Jan Hendrickx van de stichting Leonardo Onderwijs Ne derland verrast. den haag - In horecazaken waar de baas geen personeel heeft, kan voorlopig weer ongestoord wor den gerookt. De Voedsel en Wa ren Autoriteit (VWA) staakt de controle op naleving van het rook verbod. Minister Klink van Volks gezondheid heeft dat gisteren ge meld aan de Tweede Kamer. De eigenaresse van café De Haan in de Terneuzense Nieuwstraat noemt het een j>oede zaak dat het rookverbod voorlopig van tafel is. „Maar of het nu wel of niet van toepassing is, in mijn café wordt al tijd gerookt. De asbakken zijn nooit van tafel geweest tijdens het rookverbod. Als ik die zou wegha len, houd ik geen klant over. Dan kun je net zo goed sluiten." Aanleiding voor de voorlopige op heffing van het verbod vormen uit spraken van de gerechtshoven in Den Bosch en Leeuwarden waarin het rookverbod voor eenmansza ken onderuit is gehaald. Voor de horecazaken met personeel veran dert er niks. Zij moeten blijven zorgen dat hun werknemers rook vrij werken. De minister wil de regelgeving zo snel mogelijk aanpassen, zodat het rookverbod ook in eenmanszaken weer van kracht wordt. Hij heeft daarbij de steun van een meerder heid in de TWeede Kamer. Klink hoopt te kunnen volstaan met een aanpassing van de algemene maat regel van bestuur waarin het rook verbod is geregeld. Dat zou in een paar maanden kunnen, zodat nog komende herfst het rookverbod weer van kracht wordt. Hij sluit niet uit dat ook de tabakswet moet worden aangepast. Daar zijn tijdrovende procedures mee ge moeid, die al gauw een jaar in be slag nemen. amsterdam - De gemeente Am sterdam voert vandaag een gebieds verbod in voor mensen die zich misdragen in het uitgaanscentrum van de stad. De maatregel geldt van donderdag tot en met zondag. Wie op die dagen betrokken is bij een vechtpartij of het verkeer be lemmert, mag er de rest van het weekeinde niet meer komen. De hoofdstad had al eerder beslo ten de maatregel in te voeren. Die zou over een paar dagen ingaan. Dat gebeurt nu eerder. Om dat mo gelijk te maken, heeft burgemees ter Job Cohen een noodverorde ning afgekondigd. Aanleiding is de dodelijke vecht partij op het Leidseplein van afge lopen zondag. Een man kwam om nadat een taxichauffeur hem zou hebben neergeslagen. De verdachte chauffeur blijft zeker twee weken langer vastzitten, be paalde de rechter-commissaris gis teren. den haag - Onderwijsminister Plasterk gaat optreden tegen ouders en studenten die frauderen met de studiefinanciering. Ieder een die gepakt wordt, moet dan niet alleen de ten onrechte ontvan gen toelage terugbetalen, maar krijgt ook een boete. De minister reageert daarmee op een onder zoek van PvdA-Kamerlid Hans Spekman. Die schat dat jaarlijks tachtig miljoen euro aan 'uitwo- nendenbeurzen' ten onrechte wordt uitgekeerd aan studenten die zich bij vrienden of opa en oma hebben ingeschreven, maar feitelijk thuis blijven wonen. Dat levert jaarlijks een uitwonenden- toeslag van 1920 euro op. Volgens Spekman neemt de frau de toe omdat er niets aan wordt ge daan, zelfs niet na ontdekking door bijvoorbeeld gemeentelijke sociaal rechercheurs. Die brengen wel eens fraudegevallen aan het licht, als 'bijvangst' van hun onder zoeken naar bijstandsfraude. Maar met de informatie die zij doorge ven aan de IB-groep wordt niets gedaan. De IB-groep komt volgens Spekman pas in actie bij fraudege vallen boven de 10.000 euro. „Alle instanties die er bij betrokken zijn kijken naar elkaar, maar niemand doet iets." De minister heeft nu aangekondigd dat hij de wet gaat aanpassen. Vorig jaar begon Plas terk al een onderzoek naar de mo gelijkheden om dit soort fraude te gen te gaan. Als de resultaten later dit jaar bekend zijn, komt hij met voorstellen om misbruik van stu diefinanciering aan te pakken. /4167/4169 4171/4173/4175/4177/4179 4181/4183/4185/ methoden mogen worden bruikt, zoals infiltratie. Tappen is dan minder nodig. Mi nister Hirsch Ballin (Justitie) maak te de 'tapstatistieken' vorig jaar voor het eerst bekend. Stijgende vraag naar mondkapjes door griep zoeterwoude - De vraag naar be schermende mondkapjes neemt toe. Dat merkt producent 3M. Vooral ziekenhuizen en bedrijven bestellen voorraden mondkapjes om klaar te zijn voor de Mexicaan se griep. Ook particulieren schaf fen kapjes aan bij drogisterijen, apotheken of bouwmarkten. „On ze fabrieken draaien volop, 24 uur per dag, zeven dagen per week", al dus 3M. De vraag steeg verder sinds de overheid bekendmaakte dat in augustus de Mexicaanse griep al kan toeslaan in Nederland. (zonder kleine lettertjes...) Sony Ericsson W595 flower kpn J» Tel fort. Ben jij al verlengbaar? Wij checken of je al kunt verlengen en je profiteert nu van gegarandeerd de beste deal en de beste service. Kom nu naar de winkel!. ledereen kan verlengen bij The Phone House, het maakt niet uit waar jij je abonnement hebt afgesloten! Als je bij The Phone House je abonnement afsluit of verlengt, mag je een nieuwe telefoon uitkiezen. En bij ons mag je dan jouw nieuwe telefoon 14 dagen uitproberen. Is 'ie toch niet helemaal naar jouw smaak? Dan ruil je 'm gewoon weer om Kom snel langs en maak kennis met al onze unieke services. Phone House met de hartelijke service 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 74067/4069 407174073/4075/4077/4079 4081/4083/4085/^ 9 10 11 12 13 14 5/3267/3269 3271/3273/3275/3 15 16 17 18 3279 3281/3283/3285/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5