Ecotank moet nog langer wachten Omroep Tholen krijgt toch de volle mep Aardenburg toont massaal zwembadliefde ZOMER UITVERKOOP! Drie kronen op geslaagd natuurwerk "«fr -r v- Grondtransport 's-Gravenpolder kan niet anders Welkom op onze B Donderdag 9 juli 2009 23 Raad van State steekt stokje voor vergunning zestien opslagtanks. door Mieke van der Jagt WEMELDiNGE - Ecotank in Wemel- dinge, een bedrijf dat kunstmest, veevoer en plantaardige oliën op slaat aan de Oostelijke Kanaalweg in Wemeldinge, mag voorlopig niet uitbreiden. De milieuvergun ning die het college van B en W van Kapelle vorig jaar afgaf, is voor de Raad van State gesneuveld. Een omwonende die bezwaar maakte tegen de vergunning, Leo nard van der Laken, heeft op ver schillende punten gelijk gekregen van het hoogste rechtsorgaan. In de praktijk komt het erop neer dat het college de hele procedure op nieuw moet doen. Jaco Moelker van Ecotank is erg te leurgesteld over de uitspraak. „Op deze manier kunnen we gewoon niet verder, terwijl er enorm veel muziek in ons bedrijf zit. Twee tanks zijn al besteld, die hebben we heel hard nodig. Op termijn willen we hier tien extra tanks hebben, daarvoor is de milieuver gunning nodig. Overlast produce ren we nauwelijks, want veruit het meeste wordt hier geladen en ge lost op binnenschepen." Volgens Moelker zijn pogingen om de eni ge bezwaarde in de wijde omtrek uit te kopen, stukgelopen op de ho ge prijs die Van der Laken vraagt. Wethouder Giel-Jan Burger, die in Kapelle de milieuportefeuille be hartigt, is ook teleurgesteld, maar laat het hoofd beslist niet hangen. „De Raad van State heeft Van der Laken op heel veel punten in het ongelijk gesteld. Waar hij gelijk heeft gekregen, valt er best wat te repareren. We hadden de geluids belasting beter moeten onderzoe ken en er is een verkeerde richtlijn gehanteerd. Dat moeten we over doen, maar uit dezelfde uitspraak blijkt dat er een hoop in de vergun ning wel deugt. Hoe lang het alle maal gaat duren, kan ik niet zeg gen. Voor het bedrijf is elke dag te lang." Kapels college is ervan overtuigd dat de voorwaarden waarop de Raad van State de vernietiging van de vergunning baseert, kun nen worden gerepareerd. Bij Ecotank staan momenteel zes tanks waarvoor een gedoogvergun ning geldt. De milieuvergunning zou moeten gelden voor nog tien tanks, waarvan Ecotank er twee snel nodig heeft. Voor alle zestien tanks loopt een bestemmingsplan procedure, die naar verwachting komend najaar kan worden afge rond. Volgens Burger komt de ge doogvergunning voor de zes tanks niet in gevaar omdat er wel dege lijk zicht is öp legalisering. Dat die wat langer op zich laat wachten, heeft geen negatieve invloed op be staande voorzieningen. door Rob Paardekam THOLEN - De toekomst van Om roep Tholen ziet er weer wat zon niger uit. De gemeenteraad heeft besloten dat de lokale omroep vol gend jaar toch 13.600 euro subsidie krijgt. Dat is precies het bedrag dat de ge meente Tholen van het Rijk krijgt voor lokale omroepen. Ze is echter niet verplicht dat allemaal aan Om roep Tholen te geven. Het college wilde dan ook niet verder gaan dan ruim negenduizend euro. Dat is volgens de omroep niet genoeg om te kunnen blijven bestaan. Ze zit in zware financiële problemen. De PvdA diende deze week tijdens de raadsvergadering een motie in om Omroep Tholen toch het hele bedrag van 13.600 euro te geven. Volgens de partij levert de omroep goed werk, dat door veel inwoners wordt gewaardeerd. De motie werd gesteund door ABT, CU en RFT. Daarmee is een rechtszaak afgewend. De omroep had gezegd naar de rechter te stap pen als de gemeente niet het hele bedrag zou doorsluizen. sint-maartensdijk - Met de ingebruikname van drie uitzichtpunten, kruisingen tussen vogelkijkhutten en picknickplaatsen, is het natuurgebied Scherpenissepol- der aan de zuidkust van Tholen officieel geopend. De in richting van het gebied met veel plassen en drassige stukken, is een groot succes voor overwinterende, trek kende en broedende vogels. Toeristen kunnen nu van veilige afstand meegenieten. Op de foto legt Dirk Fluit van Staatsbosbeheer, die het natuurgebied gaat verzor gen, uit welke vogels je wanneer in de Scherpenissepol- der kunt verwachten. Gedeputeerde Frans Hamelink (r), die een van de drie uitzichtpunten mocht openen, steekt er wat van op, net als de Thoolse burgemeester Wim Nuis (I). foto Leo Adriaansen Kaaiplein stroomt vol voor behoud zwembad in de Kikkerstad. aardenburg - De raadzaal in het Sluise belfort zal vanavond te klein zijn tijdens de vergadering van de commissie Middelen. Honderden Aardenburgers en zwembadbezoekers en -sympathi santen uit de wijde omgeving wil len de Sluise bestuurders laten zien dat ze 'diep in hun ziel ge raakt zijn' door het voorstel van het college van burgemeester en wethouders om het Aardenburgse zwembad te sluiten. De overgrote meerderheid van de naar schatting vierhonderd aanwe zigen op het Kaaiplein van de Kik kerstad beloofde gisteravond dat ze vanavond ook naar Sluis zullen komen. De demonstranten onderschreven de op de meeste ruiten van Aar denburg en Sint Kruis prijkende leus: Zwembad dicht? dat nooit! Het zonnetje scheen onverwacht tijdens de 'volksvergadering', die was belegd door een actiecomité waarin onder meer de dorpsraad, scholen, ondernemers, verenigin gen en het Bewonersinitiatief Zwembad Aardenburg zitting heb ben. Ook als het had geregend, hadden mensen met spandoeken, vlaggen en speciaal vervaardigde t-shirts ge protesteerd tegen de teloorgang van het openluchtzwembad, lie ten ze weten. Voorgangers Mare Moens en Jan de Ridder van het actiecomité preekten dan ook duidelijk voor ei gen parochie. Hun beschuldigingen aan het adres van het dagelijks gemeente bestuur - dat van wethouder Ma ria le Roy in het bijzonder - gin gen er in als Gods woord in een ouderling. Met de constatering dat 'Aarden burg niet wil boeten voor het fi nancieel wanbeleid van de ge meente Sluis' sloeg Moens de spij ker op zijn kop, bleek uit de reac ties van de aanwezigen. 's-GRAVENPOLDER - Het grondtrans port dat de komende drie weken door 's-Gravenpolder plaatsvindt, had niet beter geregeld kunnen worden, aldus projectleider foera de Moree van Dienst Landelijk Ge bied. Hij reageert op schriftelijke vragen van statenlid Arjan Beek man (CU) over dit transport. Bij 's-Gravenpolder wordt het na tuurgebied Zwaakse Weel uitge breid. Zo'n 30.000 kubieke meter grond wordt afgegraven, wat naar landbouwpercelen aan de Koedijk moet. Grondkarren moeten twee duizend keer heen en weer rijden. De Moree: „We hebben alles beke ken. De gunstigste route naar de Koedijk is via de Baarlandsezand- weg, de Provincialeweg en het via duct over de Bernhardweg." Dorps raadlid Leonard Kesselaar toont be grip. „Ik hoop wel dat ze niet met regen rijden." Wegen worden elke dag geboend. Bewoners krijgen een wasbon voor hun auto en kun nen na afloop gratis de ramen, la ten lappen. De Moree: „Overlast is niet helemaal te vermijden." ALLE SHIRTS lange korte mouw 2 STUKS VOOR75,00 ALLE JACKS NU VOOR69,00 10 KORTING OP ALLE NIET AFGEPRIJSDE ARTIKELEN Uw Sjaak van Zee team heet u van harte welkom. geen korting op bestellingen ALLE KATOENEN PANTALONS SHORTS 2 STUKS VOOR109,00 Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes T: 0113-215652 E: sjaakvanzee@kpnpianet.nl Maten t/m 62 1/4, 64 en 57 - Maandag gesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53