lee c I f? Het nieuwe hart blijft de gemoederen i G Dit project zorgt er voor dat de leefbaarheid in het dorp Klooster van Rilland wordt in de bloemetjes gezet Bekijk de video van de Zeeuwse Zwemtocht! www.pzc.nl/video 18 I Donderdag 9 juli 2009 Na veel gesteggel tot aan de Raad van State gaat morgen symbolisch de eerste paal van het nieuwe dorpshart van Kamperland de grond in. Ook al is er nieuw gedonder. door Raymond de Frel Toegegeven, een beetje spannend vond hij het wel. Directeur Ruud de Baar van projectontwik kelaar Marsaki was al eens vaker bij de Raad van State geweest. Met vol vertrouwen, in de overtuiging dat hij sterk stond. Niet dus. Maar na de zaak over het nieuwe multi functioneel centrum aan de Nieuwstraat in Kamperland, slaak te hij een zucht van verlichting. „Het was spannend of de bouwver gunning overeind bleef, maar ge lukkig hebben we deze hobbel met succes kunnen nemen", aldus De Baar. De zeven bezwaarmakers vinden het centrum te hoog, te groot en bovendien deels onnodig. Zij stel den dat er helemaal geen behoefte is aan twintig zorgwoningen voor ouderen. Tevergeefs. De enige tege moetkoming is dat er geen heima chines worden ingezet. De palen worden de grond ingeschroefd, wat met veel minder geluidsover last gepaard gaat. Morgen start de bouw officieel, al wordt er al een aantal weken drif tig gewerkt aan het ovaalvormige gebouw. Het duurt nog zeker veer tien tot zestien maanden voordat dorpshuis Casembroot en de huis artsenpraktijk (die nu tijdelijk in een vleugel van de Rabobank huist) gebruik kunnen maken van hun nieuwe stek. Tegen die tijd kan ook de Stichting voor Regiona le Zorgverlening (SVRZ) begin nen met de inrichting van twee groepswoningen voor psychogeria trische patiënten én een zorgsteun- punt voor inwoners van Kamper land. Bovenop het gebouw komen twintig huutappamenten, ver deeld over twee verdiepingen, voor senioren vanaf 55 jaar. Wo ningcorporatie RWS start de ver huur naar verwachting over een halfjaar. een vuiltje meer aan de lucht dus, dachten de bestuurders van de ge meente Noord-Beve land. Maar plots doet zich een nieuw probleem voor. Aan de bouw van het multifunctioneel flj centrum is namelijk ook de realisa- tie van een nieuw pand voor jeugd soos De Sik in de Nieuwstraat ge koppeld. Precies zoals het hoort, zegt sposvoorzitter Richard Kou- wer: voor De Sik. Het soosbestuur laat het morgen bij het slaan van de eerste paal afweten, omdat zij tegen het plan van de gemeente is kamperland - Schroefpalen ma ken lang niet zoveel lawaai als hei palen. Maar zelfs het geronk van af en aan rijdende vrachtwagens zal de zeven geslagen bezwaarmakers tegen het Centrumplan Kamper land ongetwijfeld als vals gekraai in de oren klinken. Er zijn echter veel meer inwoners die daar weinig tot geen moeite mee hebben. Neem bijvoorbeeld Nellie Krijnsen-van der Heijde, die in de Nieuwstraat pal naast De Sik en tegenover het multifunctioneel centrum woont. „Ik geef helemaal niets om dat lawaai, het hoort er gewoon bij. Vroeger keek ik tegen een peuterspeelzaal en huisartsen praktijk aan. Er was dus toen ook al veel beweging. Ik vind dat juist leuk. Die soos naast mijn deur? Pri ma, de jeugd moet ook iets te doen hebben. Dit project zorgt er voor dat de leefbaarheid in Kam perland op peil blijft", zegt Krijn sen-van der Heijde. Tineke Bohg woont iets verderop, GerechtsDeurwaorc/ersKantoor Zeeland Uit een exploot van kandidaat-deur- waarder M. Weertman d.d. 29 juni 2009 blijkt, dat t.v.v. Esther Karelse, wonende te Vlissingen aan JAMIE ARP zonder bekende woon- of ver blijfplaats, is betekend het door de Voorzieningenrechter van de recht bank te Middelburg gewezen vonnis van 22-06-2009. Bij dit exploot, waarvan J. Arp een afschrift kan krij gen op één van onderstaande adres sen, is ondermeer bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 Koffie- en theepotten bij De Witte Hoeve ovezande - Op het terras van De Witte Hoeve in Ovezande is tot en met september een tentoonstel ling van koffie- en theepotten te bezichtigen. Daarnaast wordt er ook nog ander porselein, zoals serviezen, tentoon gesteld. De expositie is elke vrij dag, zaterdag en zondag open van 12.00 tot i8.oo uur. De toegang is gratis. De Witte Hoeve ligt aan de Bloemenstraat. Engelse asfalteerders zetten hun klanten af middelburg - Volgens de politie zijn al enkele weken Engelse asfal teerders actief in Zeeland die hun klanten afzetten. De mannen rij den in een gele asfalteermachine en gaan langs de deuren. Ze bie den 'op zeer opdringerige wijze' hun diensten aan. Aan deze niet al tijd goed uitgevoerde werkzaamhe den hangt 'een heel hoog prijs kaartje', waarschuwt de politie, die oproept tot behoedzaamheid. Bredase wint Zeeuwse nailartkampioenschap vlissingen - Monique Franse uit Breda is als beste uit de bus geko men tijdens het eerste Zeeuwse nailartkampioenschap dat onlangs plaatsvond in Vlissingen. Marleen Boogert uit Kapelle won zilver en Jacqueline Meijers uit Hoedekens- kerke eindigde als derde. Monique Franse behaalde ook de eerste ori- ginaliteitsprijs. Jessica Grevinga uit Vlissingen behaalde op dit onder deel de tweede plaats. Zomeravondconcert OKK in Wemeldinge wemeldinge - Muziekvereniging Oefening Kweekt Kunst geeft mor genavond een zomeravondconcert in Wemeldinge. Dat gebeurt voor de eerste keer op het Amaliaplein." Tijdens het concert maken acht leerlingen hun debuut in het grote orkest. De fanfare vertrekt om 19.00 uur vanaf het muziekge- bouw aan de Dorpsstraat. Na een korte rondgang door het dorp be gint het concert om 19.30 uur. rilland - Het Klooster van Ril- liers, regio Zuid-West Nederland, werken bekijken. Er zijn dan ook land aan de Hoofdweg bij Rilland houdt er zaterdag de voorronde demonstraties bloemsierkunst en staat het komend weekeinde volle- voor het Nederlands kampioen- een workshop lijmtechniek. Het dig in het teken van de bloemsier- schap bloemsierkunst. Zondag kan thema van de wedstrijd in Rilland kunst. Vereniging Bloemist Winke- iedereen van 12 tot 17 uur de kunst- is 'vriendschap'. Boekhoudcursussen starten weer in September: MBA en SPD mondeling/schri ftel ijk www. degroot-adviesent ips. nl 0111 671828//06 51218126 ■Mi hj. i iMMMMHM Het multifunctioneel centrum aan de Nieuwstraat in Kamperland moet over veertien tot zestien maanden klaar zijn voor gebruik.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46