'Zet museum bij stoomtrein' PZCIl7 deDRVKKERY Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 21 mm,mm BEVELANDEN-iHOLEN 18 en 19 Politie pakt jonge Goese berovers op Zomerjurkje mm mn miljoen Soos De Klomp wordt nog meer poppodium Hart Kamperland blijft; de gemoederen bezig houden Donderdag 9 juli 2009 Goese fractie SGP/CU ziet winst in koppeling streekmuseum en SGB. door Frank Balkenende goes - Bundel het Historisch Mu seum De Bevelanden (HMDB) en de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB). Dat is financieel wellicht voordelig en kan leiden tot een grotere stroom bezoekers, met na me voor het streekmuseum. De Goese fractie van SGP/ Christen- Unie wil dat er een onderzoek komt naar verplaatsing van het HMDB (Singelstraat) naar het stoomtreinterrein in Goes-Zuid. Het museum in Goes, dat wordt betaald door de gemeenten Goes, Noord-Beveland, Kapelle en Borse- le, komt de laatste jaren geld te kort. Ook de bezoekersaantallen vallen tegen. Er ligt inmiddels een rapport om de situatie én tegelij kertijd de kwaliteit te verbeteren. Uitbreiding van de formatie is no dig, evenals een nieuw depot. Dat laatste is bittere noodzaak, wil het HMDB een geregistreerd museum worden. De aanbevelingen beteke nen dat de vier gemeenten structu reel meer geld in het museum moeten steken. SGP/CU-raadslid Paul Colijn be twijfelt echter of extra geld leidt tot hogere bezoekersaantallen, al wordt voorgesteld het museum op zondagmiddagen ook open te stel len. Zijn fractie stelt (in de algeme ne beschouwingen op de begro ting 2010 van Goes) voor het mu seum onder te brengen in het nieu we museumgebouw dat de Stoom trein Goes-Borsele over vijf jaar wil optrekken naast het emplace ment. Dat is de kavel waar vol gend jaar een tijdelijk asielzoekers centrum verrijst. Colijn zegt dat het streekmuseum zo toegankelijker wordt voor grote groepen. „Beide musea kunnen el kaar versterken. |e kunt dagarran gementen aanbieden. Een kijkje in het museum, een rondleiding over het stoomtreinterrein, een rit met de stoomtrein maken. Vrijwilligers van het HMDB kunnen eventueel in klederdracht als reizigers figure ren. Er is dan echt wat te doen, ze ker als je eventueel ook een be zoek aan oorlogsmuseum Infatua te in Nieuwdorp in het program ma opneemt. Ik zie dus veel meer rendement in een bundeling." Het pand van HMDB aan de Sin gelstraat dat enkele jaren terug nog verbouwd en kan een horecabe- stemming krijgen, zegt Colijn. De Goese wethouder Joost Adriaanse, ook voorzitter van HMDB, wil pas vandaag in de be- grotingsraad reageren. SGB-woord- voerder Reinier Zondervan noemt het idee van SGP/CU 'interessant'. Historisch Museum De Bevelan den trok vorig jaar 9366 bezoekers, bijna duizend minder als in 2007. De SGB is jaarlijks goed voor ruim 42.000 bezoekers. Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl goes - De politie heeft, naar ze nu meedeelt, vorige maand twee Goe se jongens van 16 en 18 jaar aange houden voor beroving. De twee zouden zondagnacht 7 juni in hun woonplaats twee 17-jarige jongens hebben beroofd onder bedreiging van een vuurwapen of iets wat er op leek. De twee slachtoffers moes ten hun portemonnee en telefoon afstaan. De politie hield dezelfde nacht nog drie Goesenaren aan als ver dachten, maar die bleken niets met de beroving van doen te heb ben. Uit onderzoek bleek dat een Vlissinger één van de telefoons had gekocht via internet. Die Vlis singer is aangehouden en in verze kering gesteld. Een week later, op 14 juni, contro leerden agenten in Goes twee jon gens die zonder helm op een brommer reden. In de buddysit trof de politie een bolletjespistool, een 'gewone' muts en een bivak muts aan. Tijdens de verhoren be kenden ze de beroving van 7 juni. Ook vertelde één van de daders dat hij die avond weer op pad wil de gaan om iemand te beroven. Uit de-verklaringen en onderzoek bleek dat twee jongens van 16 en 17 jaar, beiden uit Goes, de tele foons van de daders hadden ge kocht. Eén van de telefoons was weer doorverkocht. De 16-jarige jongen is op vrije voeten gesteld, de 18-jarige man zit nog vast. ZEEUWSBi25EB^^E Tip? redactie@pzc.nl Een tikkeltje aan de late kant spoedde dat echtpaar zich vorige week naar een Onderstroom voorstelling in Vlissingen. De man pufte in de drukkende warmte een eindje vooruit om kaartjes te kopen. De vrouw had zich vanwege de weersomstandigheden en de gele genheid in een luchtig zomerjurk je gestoken. Dat leverde haar vanuit een pas serende auto een bewonderende blik en het commentaar 'Sexy' op. „Hoor je dat", riep ze naar haar man, „en dat op mijn vijfen zestigste." Hij keek even over zijn schouder, monsterde zijn vrouw en riep te rug: „Slechte ogen." De SCP/CU pleit voor het samengaan van Stoomtrein Goes-Borsele en Historisch Museum De Bevelanden. foto's Willem Mieras en Dirk-Jan Gjeltema Trekking 10 juli Nog tot morgenmiddag Jackpot 13.00 uur! Staatsloterij De hoogste van Nederland! vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu aspergesoep, kabeljauwfilet of zomerbietjes en rabarbertaartjes 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vrijdag 10 juli, 16.00-17.00 uur Johan Francke en Jan J.B. Kuipers signeren De Geschiedenis van Zeeland zaterdag 11 juli, vanaf 14.00 uur met start in de Vissershaven van Vlissingen presentatie Manhatan door Rob Ruggenberg meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45